Інформація
Реєстраційний номер
0215U006192, Науково-дослідна робота
Назва роботи
Створення віртуальних тренажерних комплексів і систем для ідентифікації і поточної діагностики стану систем електроприводу електромобіля
Керівник роботи
Родькін Дмитро Йосипович,
Дата реєстрації
10-03-2015
Організація виконавець
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
Опис
Об'єкт досліджень: процеси перетворення та передачі енергії в автономних енергосилових установках електромобілів. Предмет дослідження: динамічні та статичні характеристики автономної енергосилової установки. Мета дослідження: розробка теоретичних положень щодо створення віртуальних тренажерних комплексів для дослідження автономних енергосилових установок. Методи дослідження: фундаментальні положення фізики, теорії автоматичного керування та електротехніки при створенні математичних моделей дизельного двигуна внутрішнього згоряння, асинхронного генератора, випрямно-перетворювальних пристроїв, типових споживачів електричної енергії; енергетичні методи діагностики поточного стану електрообладнання та ідентифікації параметрів основних вузлів електромеханічної системи з використанням апарату миттєвої потужності; математичне моделювання та експериментальні дослідження для перевірки теоретичних положень і наукових результатів. Інтерес до проблеми перетворення енергії помітно виріс у середині 90-х років минулого століття, коли в основному у зв'язку з досягненнями в освоєнні перетворювальних пристроїв, цифрових систем вимірювання та управління, з'явилася можливість аналізу потужності в тимчасовій області, так само, як і сигналів напруги та струму. Зазначені сигнали у зв'язку з тим, що вони формуються з використанням нелінійних елементів - пристроїв силової електроніки - навіть у першому наближенні неприпустимо уявляти як сигнали без спотворень, тобто синусоїдальними. Яка б теорія не створювалася, вона повинна бути працездатною з несинусоїдними сигналами, з тим чи іншим спектром гармонік. Додатково згадане правило вказує на необхідність аналізу процесів перетворення енергії у всіх ланках ланцюга, що визначає структуру мережі живлення, електромеханічної системи і виробничого механізму. Зазначені ланки можуть мати різну фізичну природу, що визначає відповідну картину перетворення в кожній з ланок комплексу; водночас об'єктивні закони природи і, перш за все, закон збереження енергії визначають єдність, наступність і послідовність протікання процесів перетворення енергії. Це вказує на необхідність створення загальної теоретичної бази, показників і характеристик енергопроцесів незалежно від того, в якому з ланок вони протікають. Такий підхід дозволяє значною мірою вирішувати різні технічні та технологічні завдання з дотриманням правила трьох "Е" або наближення в тій чи іншій мірі до нього. Результати роботи можуть бути використані при створенні тренажерних комплексів для дослідження автономних систем генерації енергії та діагностики й ідентифікації поточного стану систем електроприводу. Соціальний ефект полягає у підвищенні ефективності діагностики та ідентифікації поточного стану систем електроприводу.
Опис продукції
Застосування тренажерного комплексу дозволяє проводити дослідження та аналізувати енергопроцеси в автономних системах електропостачання, що, зокрема в електромобілях, дає можливість підвищити надійність і безпеку автотранспортного засобу за рахунок меншого числа складових його елементів і збереження працездатності при відмові електричної машини або двигуна внутрішнього згорання.