1 листопада 2021 року Організація економічного співробітництва та розвитку представила звіт «Управління кліматичними ризиками, зіткнення з втратами та збитками».

У документі розглядається проблематика втрат та збитків, пов’язаних із кліматом. Зміна клімату викликає фундаментальні зміни на планеті, несприятливо впливаючи на засоби для існування та благополуччя людей, ставлячи під загрозу досягнення в галузі розвитку.

У звіті втрати та збитки, пов’язані з кліматом, розглядаються з точки зору управління ризиками. В ньому досліджується вплив клімату на різні регіони та зосереджується увагу на трьох наступних типах небезпек: 
– підвищення рівня моря; 
– екстремальні явища, включаючи хвилі тепла, сильні дощі та посуху; 
– можливість великомасштабних нелінійних змін у самій кліматичній системі.

Експерти аналізують підходи до зниження ризиків та управління ними з акцентом на заходи політики, фінанси та роль технологій у підтримці ефективних процесів управління ризиками. Спираючись на досвід різних країн світу, зокрема, найменш розвинених і малих острівних країн, у документі висвітлюється низка передових методів і вказуються шляхи просування вперед.

Найважливіший спосіб зменшити кліматичні ризики в майбутньому – вжиття невідкладних заходів для досягнення нульових викидів до 2050 року. У той же час, усім країнам необхідно наразі знизити свою незахищеність перед ризиками втрат і збитків внаслідок зміни клімату.

Розвинені країни та країни з економікою, що розвивається, з великими викидами повинні взяти на себе провідну роль у їх скороченні. У доповіді йдеться про те, що розвинені країни також несуть відповідальність за надання фінансових коштів, технологій та нарощування потенціалу, щоб допомогти країнам, які розвиваються, впоратися з кліматичними ризиками, з якими вони стикаються.

Прийняття рішень повинно ґрунтуватися на достовірних даних про екстремальні кліматичні явища та їх впливи в країнах, що розвиваються. Необхідне міжнародне партнерство, як основа для проведення спостереження за змінами клімату на планеті з подальшим моделюванням ситуації. 

Стверджується, що країнам слід застосовувати комплексний підхід до управління ризиками, використовуючи фінансові механізми для зниження, утримання та передачі ризиків. Глобальна архітектура для фінансування кліматичних ризиків та ризиків стихійного лиха також потребує зміцнення. 

Розвинені країни повинні враховувати наслідки кліматичних ризиків для країн, що розвиваються, які постійно страждають від стихійних лих, і надавати їм дієву підтримку. Країни-донори повинні також прагнути виконувати свої зобов’язання щодо забезпечення фінансової підтримки країн, які розвиваються, у їх боротьбі зі зміною клімату.

Детальніше: https://bit.ly/3CIEnLJ, https://bit.ly/3GPCOyi, https://bit.ly/2ZOU05D

Фото: ОЕСР

Управління кліматичними ризиками, запобігання втратам та збиткам
2021-11-02
Поширити