Проведено аналіз відповідності національної рамки кваліфікацій України критеріям та процедурам Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти.

Ефективним інструментом взаємодії систем освіти та ринку праці служать Рамки кваліфікацій (РК). Відіграючи ключову роль у розвитку Європейського простору вищої освіти (ЄПВО), вони сприяють розвитку ступеневої освіти, розробці освітніх програм, визнанню кваліфікацій, забезпечують прозорість і порівнюваність кваліфікацій на національному та міжнародному рівнях.

Розробка Національної рамки кваліфікацій (НРК) було розпочато в 2010 році міжвідомчою робочою групою, а імплементація НРК в Україні здійснюється з 2012 року шляхом реалізації заходів з організаційного, методичного, нормативно-правового, інформаційного та кадрового забезпечення її впровадження. На сьогодні НРК містить 8 рівнів – від першого до восьмого. Дескрипторами її рівнів визначені знання, уміння чи навики, комунікація, відповідальність і автономія. Кваліфікації вищої освіти розміщені наступним чином: молодший бакалавр – 5 рівень, бакалавр – 6 рівень, магістр – 7 рівень, доктор філософії, доктор мистецтв і доктор наук – 8 рівень. Аналіз відповідності НРК критеріям РК ЄПВО є невід’ємною складовою частиною процесу імплементації НРК країн ЄПВО.

З метою розроблення заходів щодо забезпечення відповідності НРК критеріям Європейської рамки кваліфікацій навчання впродовж життя та критеріям РК ЄПВО, підготовки й оприлюднення звіту про самосертифікацію, Міністерством освіти і науки України було утворено робочу групу.

Увесь процес розроблення та імплементації НРК відбувався з урахуванням відповідності вимогам і рекомендаціям критеріїв і стандартів верифікації порівнюваності НРК із РК ЄПВО. Результати аналізу викладені в звіті, підготовленому робочою групою за участі міжнародних експертів з Німеччини та Латвії, в якому зазначається, що існує значна подібність між НРК (5-8 рівні) та РК ЄПВО. Ця подібність стосується усіх 7 критеріїв і 6 стандартів верифікації порівнюваності НРК із РК ЄПВО, затверджених у 2005 році Групою супроводу Болонського процесу.

Детальніше: https://bit.ly/3G0wMcA, https://bit.ly/3oc7uSJ

Фото: ЕNIK

Відповідність Національної рамки кваліфікацій України критеріям та процедурам Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти
2021-12-01
Поширити