Організація економічного співробітництва та розвитку представила «Звіт G20: торгівельні та інвестиційні заходи».
У документі висвітлюються актуальні тенденції у сфері торгівлі та інвестицій, які впливають на торгові потоки, а також стан світової торгівлі. Документ охоплює та аналізує питання, пов’язані з торгівлею за період з травня по жовтень 2021 року та прагне врахувати дискусії між економіками великої двадцятки.
Як зазначається у звіті, економіки країн G20 у цілому продемонстрували здатність не допускати запровадження надлишкових обмежуючих заходів, пов’язаних з пандемією, та підтримують відновлення, продовжуючи відміняти обмеження, прийняті раніше в кризу. Значна кількість програм економічної підтримки, котрі реалізуються країнами G20 для пом’якшення економічних і соціальних потрясінь, викликаних COVID-19, поступово відміняються чи корегуються з урахуванням нових обставин і підготовки до постпандемічному відновленню.
Економічному відновленню сприяли наступні фактори:
– стійка підтримка грошово-кредитної та податково-бюджетної політики в країнах з розвиненою економікою, а також у країнах, які розвиваються, з достатнім фіскальним простором;
– поступове покращення виробництва та розповсюдження вакцин проти COVID-19.
Згідно з прогнозом, найскоріше відновлення торгівлі очікується в Азії, у той час як менш розвинені регіони, в тому числі Африка та Ближній Схід, відстають. Ризики для перспектив торгівлі в основному мають зворотний бік, включаючи завантаженість портів, зростання вартості доставки та можливість нового спалаху COVID-19.
Впродовж звітного періоду було зареєстровано лише дуже невелика кількість нових обмежуючих торгових заходів, пов’язаних з COVID-19, для країн G20 по відношенню до товарів. У той же час і кількість заходів, спрямованих на пом’якшення соціальних та економічних наслідків пандемії також зменшилась.
Детальніше: https://bit.ly/31S7U8b
Фото: ОЕСР