З січня 2020 року 470 українських установ, серед яких державні та комунальні заклади вищої освіти та наукові установи, – отримали доступ до повнотекстових ресурсів компанії Springer Nature. Науковцям та освітянам були доступні колекції електронних книг Springer до 2017 року; колекції електронних журналів Springer 1997-2020 років.

За 6 місяців 2020 року вітчизняні користувачі завантажили 82,8 тис. повнотекстових журнальних статей та 182,3 тис. розділів книг. Пік активності по роботі з платформою SpringerLink припав на січень (60,8 тис. завантажень) та квітень (53,7 тис. завантажень), а найменша активність спостерігалась у березні (23,2 тис. завантажень). Разом із тим, через відсутність передплати до запитуваного контенту видавництва мало місце 4,3 тис.відмов у доступі до журнальних статей та 21,3 тис. – до книг. Найчастіше користувачі шукали інформацію у галузі хімії, матеріалознавства, біомедицини, біології, машинобудування, медицини, фізики та астрономії. 

Топ найпопулярніших книг серед українських користувачів виглядає наступним чином: 

– Handbook Of Biological Confocal Microscopy;

– Springer Handbook of Electronic and Photonic Materials;

– Quantum Mechanics;

– Advanced Guide to Python 3 Programming;

– 30th International Symposium on Shock Waves;

– Nanophysics, Nanomaterials, Interface Studies, and Applications;

– CONAT 2016 International Congress of Automotive and Transport Engineering;

– Intelligent Human Systems Integration 2020;

– Handbook of Industrial Chemistry and Biotechnology;

– The A-Z of the PhD Trajectory.

Здебільшого користувачі знаходили шлях до порталу SpringerLink через пошукову систему Google, переходили через прямий лінк або ж використовували Google Scholar. Значно менша кількість користувачів потрапляла на платформу через соціальну мережу Twitter, PubMed та із сайту Springer.com.

Детальніше: https://bit.ly/2Wh47Mb  

Аналіз використання в Україні електронних ресурсів академічного видавництва Springer Nature
2020-07-15
Поширити