Всесвітня організація інтелектуальної власності оприлюднила звіт «Світові показники діяльності в сфері інтелектуальної власності 2021».

У документі викладено аналіз діяльності в галузі інтелектуальної власності (ІВ) в світі на основі статистичних даних національних та регіональних відомств з ІВ та ВОІВ.  Інформація, представлена у звіті, охоплює дані про патенти, корисні моделі, торгівельні марки, промислові зразки, сорти рослин і географічні зазначення.

У 2020 році в світі спостерігалося суттєве зростання числа заявок на реєстрацію товарних знаків попри глобальний економічний спад, що свідчить про активну підприємницьку діяльність та появу нових товарів і послуг у відповідь на пандемію. Стрімкими темпами відновлювались показники подачі заявок на патенти та промислові зразки, що означає продовження новаторської діяльності навіть в умовах важкої ситуації в галузі охорони здоров’я в усьому світі.

Число заявок на реєстрацію товарних знаків зросло на 13,7%, патентних заявок – на 1,6%, а заявок на промислові зразки – на 2%, відповідно до даних звіту, в якому узагальнено нові данні приблизно від 150 національних і регіональних відомств і показано, як новатори, дизайнери і бренди все більше покладаються на інструменти ІВ для розширення своєї діяльності та пошуку нових драйверів росту. Документ є підтвердженням того, що, не дивлячись на найглибший за останні десятиріччя економічний спад, число поданих заявок на реєстрацію об’єктів ІВ, котре є наочним показником активності в сфері інновацій, продемонструвало надзвичайну стійкість під час пандемії. Це контрастує з фінансовою кризою 2008-2009 років, коли число заявок на патенти та товарні знаки різко скоротилося.

Підприємства виводять на ринок нові продукти та послуги, про що свідчить двозначне зростання числа заявок на реєстрацію товарних знаків у 2020 р., незважаючи на масштабні економічні потрясіння підприємства знаходять можливості для встановлення контактів з клієнтами новими способами, виходу на нові ринки та представлення своїх ідей всьому світу, використовуючи ІВ.

Матеріали звіту будуть корисні директивним органам, керівникам підприємств, інвесторам, вченим, яким цікаві макротенденції в галузі інновацій і творчості. Він може бути важливим інструментом розуміння того, де створюються інновації, а також планування процесів управління.

Детальніше: https://bit.ly/3FcTk9Q, https://bit.ly/30rLp9F

Фото: ВОІВ

Оприлюднено глобальний звіт діяльності у сфері інтелектуальної власності за 2020 рік
2021-11-16
Share