На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено результати дослідження «Вимірювання ефективного оподаткування житла: створення основ для реформи політики» із серії матеріалів «Робочі документи ОЕСР з оподаткування». 

У документі розглядається режим оподаткування житла у 37 країнах-членів ОЕСР, а також Аргентині, Болгарії и Південній Африці.

Дослідження містить обговорення питань ефективності та справедливості встановлення ставок на житлові активи, аналіз відмінності цих ставок за країнами, рівнями доходів, формами фінансування, джерелами прибутку, періоду та видам власності.

Методологія, яка використовується у досліджені, базується на житловій нерухомості, що займається власниками та здається в оренду, фінансується за рахунок запозичених коштів або власного капіталу. 

У роботі встановлено, що рівень і компоненти житлового оподаткування залежать у великій мірі від інвестиційного сценарію. Крім того, ефективні податкові ставки суттєво різняться залежно від періоду володіння нерухомістю, норми прибутку, терміну володіння, сценарію фінансування та рівня інфляції і не суттєво залежать від доходу та заможності платника податку чи від норми прибутку.

У висновках документу зазначається, що:
– незважаючи на важливість оподаткування житла, останніми роками лише деякі країни провели значні реформи щодо вдосконалення конструкції житлового оподаткування;
– у багатьох країнах періодичні податки на нерухоме майно залишаються недостатньо використаними, незважаючи на його властивості, які приносять прибуток та ефективність. Водночас податки на операції в багатьох країнах продовжують стягуватися з купівлі житла за відносно високими ставками, навіть незважаючи на те, що вони визнаються такими, які можуть знизити ефективність ринку житла.

Детальніше: https://bit.ly/3JhO6M8, https://bit.ly/3GyYygd, https://doi.org/10.1787/0a7e36f2-en

Фото: скріншот

Вимірювання ефективного оподаткування житла
2022-02-08
Share