Людина щоденно проводить в інтернеті та соцмережах біля 3,5 години. Під час карантину цей час суттєво збільшується. Це несе як користь, так і небезпеку. Тому варто приділяти особливу увагу безпеці в інтернеті та цифровій гігієні. 

Цифрова гігієна — грамотне споживання інформації, а також дотримання базових правил кібербезпеки: 

– не використовувати один і той самий пароль на всіх акаунтах;

– застосовувати двофакторну ідентифікацію;

– регулярно здійснювати резервне копіювання та оновлення застосунків. 

Також важливо вміти відрізняти фішингові листи від справжніх. Фішинг – це спроба оманливим шляхом отримати особисту інформацію користувачів через підроблені електронні листи, оголошення або «несправжні» сайти. Зловмисники у фішингових листах або на сайтах можуть запитувати таку інформацію: імена користувачів і паролі, зокрема прохання змінити пароль; номери банківських рахунків та кредитних карток; PIN-коди; дату народження тощо.

Тому при отриманні електронного листа із запитом особистої інформації варто проявляти обережність: не натискати на посилання та не надавати особисті дані, доки не будете упевнені, що лист справжній.

Обов’язково потрібно перевіряти електронну адресу. “https” — безпечний протокол передачі даних. Особливо варто звертати увагу на це під час розрахунків в інтернеті та коли йдеться про банківські чи фінансові сервіси. 

Мінцифри радить дотримуватись правил цифрової гігієни.

Детальніше: https://bit.ly/3amXqgI 

2020-03-24

Цифрова гігієна в інтернеті
Share