На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено документ «Дефіцит ліків у країнах ОЕСР».
Під час дослідження вивчались масштаби та характер нехватки ліків у країнах ОЕСР до пандемії COVID-19, а також причини цієї зростаючої глобальної проблеми. Хоча відмінності у механізмах моніторингу утруднюють аналіз по багатьох країнах, вибірка з 14 країн ОЕСР показала збільшення на 60% кількості повідомлень щодо дефіциту ліків за період 2017-2019 років.
Навіть у країнах з розвиненою економікою на доступ до ліків все більше впливає їх нехватка. Проблема поглибилась з початком пандемії COVID-19.
Складність фармацевтичного виробництва та ланцюжків поставок утруднює аналіз першопричин. Інформація, отримана з доступних літературних джерел показує, що нехватка за повідомленнями тримачів реєстраційних посвідчень, в основному пов’язана з проблемами виробництва та якості. Тим не менше, комерційні фактори та політичні установки також можуть відігравати важливу роль.
Не зважаючи на те, що декілька країн ОЕСР запровадили політичні заходи з пом’якшення, моніторингу та попередження дефіциту, необхідна більш надійна інформація, подальший аналіз основних причин та ефективних заходів політики у відповідь.
Просування у вирішенні проблеми повинно передбачати глобальний підхід, в якому мають брати участь усі зацікавлені сторони, які виходять за рамки сектору охорони здоров’я.
Документ належить до серії робочих документів ОЕСР з охорони здоров’я, покликаної надати більш широкому колу читачів дослідження в сфері охорони здоров’я, підготовлені для використання в рамках ОЕСР.
Детальніше: https://bit.ly/3uxvZMl, https://doi.org/10.1787/b5d9e15d-en
Фото: скріншот