Затверджено перелік науково-технічних проєктів установ Національної Академії Наук України, які будуть виконуватись з 1 березня по 30 грудня 2022 року.
Перелік науково-технічних проєктів установ НАН України та обсяги їх фінансування на 2022 рік затверджено на виконання розпорядження Президії НАН України від 25.11.2021 №619 «Про проведення конкурсу науково-технічних проєктів установ НАН України у 2022 році» та постанови Президії НАН України від 22.12.2021 №419 «Про бюджетне фінансування НАН України на 2022 рік».
Йдеться про 40 науково-технічних проєктів установ НАН України. До їх виконання будуть залучені 37 установ НАН України. Серед них три наукові установи виступили заявниками на виконання двох науково-технічних проектів. Зокрема, це Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України (проєкти «Розробка та створення інтелектуального медичного комунікатора для підтримки репродуктивного здоров’я» та «Розвиток функціональних компонентів аналізу та аудиту об’єктів Єдиної інформаційної системи підтримки задач науково-організаційної діяльності наукових установ НАН України»), Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України (проєкти «Розробка технологічного устаткування та відпрацювання технології лазерного наплавлення функціональних шарів на тонкостінні деталі сільськогосподарської техніки, що працюють в умовах механічного зношування» та «Створення графітованих композитних (гнотових) електродів для промислових дугових сталеплавильних печей змінного струму»), Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» (проєкти «Розробка і впровадження сучасних низькотемпературних плазмових технологій для стерилізації в медицині» та «Розробка плазмохімічних технологій збільшення терміну зберігання сільськогосподарської продукції»).
Установи-виконавці проєктів мають до 15 квітня 2022 року укласти договори з організаціями-партнерами із зазначенням їх форми участі та забезпечити подання до 30 грудня 2022 року до відповідних секцій НАН України звітної документації про виконання науково-технічних проєктів у 2022 році.
Детальніше: https://bit.ly/36kw51x, https://bit.ly/360qdur
Фото: НАНУ