Мінцифра запустила портал державних послуг «Дія», на якому на даний час  доступні 27 публічних послуг онлайн. Відтепер можна швидко та зручно:

– відкрити власну справу за 10 хвилин;

– оформити допомогу при народженні дитини;

– отримати необхідну довідку;

– перевірити дані про себе в державних реєстрах;

– отримати послуги, пов’язані з документами водія тощо.

Найближчим часом на порталі з’являться оптимізовані послуги з прописки дитини онлайн, послуги у сфері будівництва, соціального захисту, реєстрації юридичних осіб, оформлення цифрового паспорту громадянина України у вигляді ID-картки та біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Також громадяни отримають можливість перевірити наявну інформацію про себе із п’яти державних реєстрів. Для цього на порталі “Дія” необхідно зареєструватися у власному кабінеті. 

Там буде доступна особиста інформація з п’яти реєстрів. Зараз підключено 5 реєстрів:

– Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

– Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;

– Єдиний державний реєстр зареєстрованих транспортних засобів та їх власників Міністерства внутрішніх справ;

– Державний земельний кадастр;

– Державний реєстр обтяжень рухомого майна.

Для отримання послуги на порталі «Дія» необхідно мати електронний підпис, також можна авторизуватися за допомоги сервісу id.gov.ua. 

З 24 лютого 2020 року до 30 березня тривало бета-тестування порталу «Дія». За цей час було створено більше 800 кабінетів громадянина, відкрито ФОП – 26, закрито – 17, внесено змін 87-ма користувачами.

Функціонування Єдиного державного порталу електронних послуг «Дія» регулюється Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Питання Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та Єдиного державного порталу адміністративних послуг» від 4 грудня 2019 року №1137.

Детальніше: https://bit.ly/2R5XxWbhttps://bit.ly/2wZMd70https://bit.ly/2JuVE18

2020-04-03

Портал державних послуг Дія
Share