На сайті Організації економічного співробітництва і розвитку опубліковано звіт «Прогноз бізнесу та фінансів ОЕСР на 2021 рік: штучний інтелект у бізнесі та фінансах».

Прогноз бізнесу та фінансів ОЕСР – щорічне видання, яке містить унікальні дані та аналіз позитивних та негативних тенденцій, які формують світ бізнесу, фінансів та інвестицій. 

Штучний інтелект (ШІ) швидко розвивається в останні роки і застосовується у різних сферах – від охорони здоров’я до наукових досліджень і фінансових ринків. Він надає можливість зміцнення фінансової стабільності, підвищення ефективності ринку й підтримки реалізації цілей державної політики. Зазначені потенційні переваги повинні супроводжуватися відповідними структурами управління та передовими практиками, що забезпечать зниження ризиків, які можуть супроводжувати розгортання систем штучного інтелекту як у державній, так і приватній сфері. 

У новому звіті основна увага приділяється чинникам, що визначають надійність ШІ у фінансовому секторі.

Наголошується на зрозумілості, прозорості, підзвітності та надійності методів управління даними, що є ключовими компонентами принципів ШІ, прийнятих ОЕСР у травні 2019 року та належать до концепцій життєвого циклу систем ШІ й концепції ОЕСР щодо класифікації систем ШІ.

Наводяться пояснення проблем політик у фінансовому секторі, які прагнуть забезпечити постачальників послуг використанням ШІ таким чином, щоб це відповідало сприянню фінансовій стабільності, захисту фінансових споживачів, цілісності ринку та конкуренції. Надаються рекомендації для осіб, які розробляють фінансову політику, щоб відповідні ринки, де використовуються системи ШІ, залишались прозорими та упорядкованими.

Доводиться, що надійна практика управління даними здатна допомогти пом’якшити потенційний негативний вплив додатків на базі штучного інтелекту на права людини. Викладаються практичні рекомендації, основані на Керівництві ОЕСР з комплексної перевірки відповідальної ділової поведінки.

Краща підзвітність та менша непрозорість у роботі алгоритмів ШІ можуть допомогти обмежити антиконкурентну поведінку. Досліджуються практичні аспекти антиконкурентних ризиків та як використання ШІ може створити або загострити проблеми виявлення, збору доказів та правозастосування, пов’язані з інвестиціями.

Додатки на базі штучного інтелекту, розроблені для державного сектору, повинні бути зрозумілими, прозорими і надійними. Експерти аналізують, як регулюючі та інші органи застосовують ШІ для контролю ринків, виявлення і забезпечення дотримання правил, зниження навантаження на відповідні інституції. Інструменти та рішення для наглядових технологій (SupTech) стикаються з багатьма проблемами, схожими із проблемами інновацій у сфері ШІ в приватному секторі. Це пов’язано з необхідністю введення якісних даних, розробки алгоритмів та якісного опрацювання  результатів, які мають бути зрозумілі для державних службовців й відкриті громадськості.

Уряди прагнуть знайти баланс між прозорістю, відкритістю та імперативами безпеки. У звіті показано наочно проблеми, які виникають у зв’язку з фінансуванням досліджень ШІ.

До звіту також включені коментарі Департаменту економіки ОЕСР, управління зайнятості, праці та соціальних питань, управління державного управління та управління торгівлі та сільського господарства. 

Детальніше: https://bit.ly/300DpMF, https://bit.ly/3a3DwJ0, https://bit.ly/3BdZLYs

Фото: ОЕСР

Прогноз ОЕСР щодо бізнесу та фінансів на 2021 рік
2021-10-04
Share