Комітет Верховної Ради України з цифрової трансформації попереджає користувачів про найпоширеніші операції інтернет-шахраїв.

Найчастіше зловмисники вдаються до фішингу, надсилаючи на e-mail повідомлення нібито від авторитетних компаній, наприклад Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка зараз є основним джерелом інформації про коронавірус. Листи містять шкідливі посилання, переходячи за якими користувачі встановлювали програми, здатні викрадати персональні дані або дані для входу в систему.

Інший варіант – надсилання повідомлень на смартфон з пропозицією приєднатися до популярного онлайн-кінотеатру Netflix. До повідомлень також додається посилання, яке веде на підроблений сайт популярного сервісу, де користувач повинен ввести дані кредитної картки. Ще один спосіб заволодіння чужими даними — поширення фейкових карт розповсюдження COVID-19. Шахраї обманом змушують жертв завантажувати та запускати шкідливий додаток, який, хоч і нагадує реальну карту з моніторингом ситуації, та насправді компрометує комп’ютерну систему, активуючи набір шкідливих програм, які викрадають історію перегляду, файли cookie, паролі тощо.

Фахівці радять з уважністю та обережністю перевіряти електронну пошту.  

Отримувати інформацію про коронавірус бажано з перевірених джерел, а саме:

– сайту Міністерства охорони здоров’я https://moz.gov.ua/;

– офіційнного порталу з актуальною інформацією про коронавірус https://covid19.com.ua;

– карти поширення інфекції https://bit.ly/2Wsb6Tv;

– телеграм-каналу, верифікованого Мінохорони здоров’я України https://t.me/COVID19_Ukraine.

Детальніше: https://bit.ly/2vwf3eJ

Питання кібербезпеки та цифрової гігієни
2020-03-18
Share