Міжнародний юридичний форум

Міжнародний юридичний форум

20-24 вересня 2021 року відбудеться Харківський міжнародний юридичний форум.

20-24 вересня 2021 року відбудеться Харківський міжнародний юридичний форум.

Організатор – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Під час форуму будуть розглядатись наступні питання:
– права людини в умовах цифрової трансформації суспільства: сучасні виклики, світові тенденції, особливості реалізації і захисту;
– еколого-правові аспекти сталого розвитку;
– захист економіки від впливу організованої злочинності;
– бізнес і права людини – пошук стійких моделей;
– від партнерства з розширеними можливостями Україна–НАТО до членства в альянсі;
– земельне право: скасування мораторію як рушій розвитку.

Також заплановані окремі тематичні дискусії «Європейські цінності і конституційне правосуддя», «Проєкт нового Кримінального кодексу України у вимірі верховенства права», «Медичне право та фармацевтичне право: виклики сьогодення», «Антидискримінація», «Штучний інтелект та відкриті дані», «Застосування прав людини до сфери цифрових технологій», «Держава та платники податків: трансформаційні процеси економіки, цифровізація». 

Відбудеться інтелектуальна гра, осіння школа для студентів «Kharkiv Real Estate & Construction School’21», презентація книги «Українська державність: історико-правничі нариси».

Бажаючі зможуть взяти участь у круглому столі «Бізнес і права людини у програмах навчання за економічними і юридичними спеціальностями», науково-практичній конференції «Протидія злочинності і корупції: міжнародні стандарти та досвід України»,  дискусійному клубі «Інноваційні стартапи в агробізнесі в умовах сталого розвитку», міждисциплінарному воркшопі «Цифрові технології, людський досвід і право» та майстер-класі з питань прав людини.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація. 

Детальніше: https://legalforum.nlu.edu.ua/pro-forum/, https://legalforum.nlu.edu.ua/zahody-2021/  

Фото: ХНУ імені Ярослава Мудрого

2021-09-13
Share
Університетська бібліотека на новому етапі розвитку соціальних комунікацій

Університетська бібліотека на новому етапі розвитку соціальних комунікацій

7-8 жовтня 2021 року у змішаному форматі відбудеться міжнародна конференція «University Library at a New Stage of Social Communications Development».

7-8 жовтня 2021 року у змішаному форматі відбудеться міжнародна конференція «University Library at a New Stage of Social Communications Development».

Організатори: Науково-технічна бібліотека Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна (Україна); Наукова бібліотека Білоруського національного технічного університету (Республіка Білорусь); Бібліотека Назарбаєв Університету (Республіка Казахстан); Центральна технічна бібліотека Університету Любляни (Республіка Словенія); ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Тема цьогорічної конференції – виклики, можливості та перспективи університетських бібліотек у глобальному сценарії невизначеності.

Під час заходу планується обговорити наступні питання:
– стратегічне партнерство;
– менеджмент і маркетинг бібліотек закладів вищої освіти;
– фонди бібліотек (традиційні та електронні ресурси; комплектування; наукова обробка; використання; оцифровка й цифрове збереження фондів);
– послуги бібліотек із підтримки науки та освіти (політики і практики відкритих знань: відкрита наука, відкрита освіта, відкритий доступ, відкриті дані; цифрове бібліотечне видавництво; оцінювання наукових ресурсів: бібліометрія, наукометрія, нові та виникаючі метрики; бібліотеки в соціальних мережах: пошук студентів, науковців та необхідної інформації);
– зміна ролей: від постачальників інформації до педагогів;
– внесок теорії та досліджень у трансформацію бібліотек.

В рамках конференції відбудеться конкурс на кращий відеокліп, кращу доповідь та кращу статтю.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/3C2iAOi, https://bit.ly/38XEgie, https://bit.ly/38ZqECZ, https://bit.ly/3k2hk7Q  

2021-09-10
Share
Clarivate Future of Research Forum 2021

Clarivate Future of Research Forum 2021

19-21 жовтня 2021 року в онлайн-форматі відбудеться Clarivate Future of Research Forum 2021.

19-21 жовтня 2021 року в онлайн-форматі відбудеться Clarivate Future of Research Forum 2021.

Організатор – Clarivate.

Форум присвячений обговоренню актуальних питань інформування та керування рішеннями щодо підтримки, виконання, оцінки та планування досліджень на глобальному, національному, інституційному, індивідуальному рівнях.

Під час форуму планується обговорити наступні питання:
– майбутнє міжнародного співробітництва (нові підходи до оцінювання дослідницького співробітництва та прийняття рішень);
– використання великих даних для досягнення місії (як заощадити час і уникнути поширених помилок при роботі з великими наборами даних); 
– упровадження передового досвіду оцінювання досліджень (нові підходи, розроблені для більш справедливого порівняння дослідників, практичні поради). 

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/3C2ViYJ, https://bit.ly/3C0xy7r

Фото: скріншот

2021-09-10
Share
Фактори успіху для інтернаціоналізації

Фактори успіху для інтернаціоналізації

14 вересня 2021 року відбудеться вебінар «Фактори успіху для інтернаціоналізації».

14 вересня 2021 року відбудеться вебінар «Фактори успіху для інтернаціоналізації».

Організатор – Європейське відомство з інтелектуальної власності.

Вебінар присвячений стратегіям виходу малих та середніх підприємств (МСП) на міжнародні ринки. На практиці зростаюча кількість європейських малих і середніх компаній розвивають свій бізнес саме у  міжнародному середовищі, що вимагає від них урахування різних аспектів захисту авторських прав, промислових зразків, товарних знаків та патентів. 

Під час заходу серії планується  розглянути наступні питання:
– переваги інтернаціоналізації для МСП та основні аспекти створення міжнародної стратегії для бізнесу;
– інтелектуальна власність (ІВ) як ключовий актив для підтримки процесу інтернаціоналізації;
– володіння, використання та управління правами ІВ як вирішальним корпоративним активом для міжнародного бізнесу;
– забезпечення правової охорони та захисту прав ІВ;
– реальні кейси виходу МСП на міжнародні ринки.

Буде представлена робота центру Ideas Powered for Business, який обслуговує ініціативи, спрямовані на підтримку компаній у розробці їх стратегії IВ.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/3z7MqiK, https://euipo.europa.eu/knowledge/calendar/view.php?view=month, https://bit.ly/2YDcFko, https://bit.ly/3le8O59

Фото: скріншот

2021-09-10
Share
Академічна доброчесність та підготовка навчально-методичних матеріалів

Академічна доброчесність та підготовка навчально-методичних матеріалів

15 вересня 2021 року відбудеться вебінар «Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів».

15 вересня 2021 року відбудеться вебінар «Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів».

Організатори: Unicheck Україна, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Вебінар присвячений обговоренню методичних та практичних аспектів розроблення якісних навчально-методичних матеріалів.

Під час вебінару планується розглянути наступні питання:
– вимоги та рекомендації щодо оформлення та змісту навчально-методичних матеріалів;
– вимоги до авторів;
– урахування інтересів здобувачів вищої освіти при створенні програм;
– правове регулювання академічної доброчесності; 
– роль НАЗЯВО у формуванні простору академічної доброчесності та реагування на її порушення;
– 5 ключових компонентів культури академічної доброчесності;
– впровадження академічної доброчесності у практику ЗВО.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/3jXLlW9, https://bit.ly/2X2yjOQ, https://cutt.ly/OWHxRXI

Фото: Unicheck

2021-09-09
Share
Європейські програми підтримки цифрових інновацій

Європейські програми підтримки цифрових інновацій

21 вересня 2021 року відбудеться інформаційний семінар «Європейські програми підтримки цифрових інновацій – можливості для бізнесу, науки і влади»

21 вересня 2021 року відбудеться інформаційний семінар «Європейські програми підтримки цифрових інновацій – можливості для бізнесу, науки і влади»

Організатор – Agency of European innovations / Агенція європейських інновацій.

Захід присвячений обговоренню шляхів залучення європейського фінансування на реалізацію проєктів у сфері цифрових технологій. Зокрема, планується:
– розглянути можливості європейських програм щодо підтримки широкого спектру цифрових інновацій;
– проаналізувати історії успіху вітчизняних організацій у залученні фінансування міжнародних фондів;
– обговорити потенціал регіональних організацій щодо розроблення та використання нових цифрових технологій;
– сформувати рекомендації щодо підготовки заявок на участь у конкурсах європейських програм;
– поінформувати зацікавлені організації про перебіг діалогу Україна-ЄС у сфері цифровізації та очікувані результати євроінтеграційних процесів у цій сфері;
– налагодити на регіональному рівні партнерські зв’язки задля реалізації пілотних національних ініціатив у сфері цифрової трансформації.

Також відбудеться окрема інформаційна сесія «Програма Горизонт Європа – тематика конкурсів та процедури підготовки і подання проєктних заявок» й пітчинг-сесія «Концепти проєктів розробки та використання цифрових інновацій».

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/3BXWXPm, https://forms.gle/vDZJWeNaVXhDBoxt6

Фото: АЄІ

2021-09-09
Share
Академічна доброчесність в освітньому процесі

Академічна доброчесність в освітньому процесі

У вересні 2021 року Академія інтелектуальної власності Укрпатенту проведе серію заходів, присвячених академічній доброчесності. 

У вересні 2021 року Академія інтелектуальної власності Укрпатенту проведе серію заходів, присвячених академічній доброчесності. 

Заплановані наступні вебінари «Академічна доброчесність в закладах вищої освіти як норма чи новий виклик для суб’єктів освітнього процесу» (28 вересня 2021 року) та «Навчаємося разом, поважаючи один одного» (30 вересня 2021 року). 

Під час вебінарів планується обговорити наступні питання:
– академічна доброчесність у закладах освіти; 
– основи академічного письма та доброчесності для учнів та студентів, педагогів та науковців;
– вчитель, науковий керівник, викладач як приклад, його роль та місце у формуванні культури академічної доброчесності;
– поради з академічної доброчесності для школярів;
– порядок скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/3BWEe6J, https://bit.ly/2WTkWjT, https://bit.ly/38Zs6FD

Фото: Академія інтелектуальної власності Укрпатенту

2021-09-09
Share
Глобальні виклики майбутнього: причини, стратегії та наслідки у науковій і спекулятивній перспективі

Глобальні виклики майбутнього: причини, стратегії та наслідки у науковій і спекулятивній перспективі

21–22 жовтня 2021 року у змішаному форматі відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Глобальні виклики майбутнього: причини, стратегії та наслідки у науковій і спекулятивній перспективі».

21–22 жовтня 2021 року у змішаному форматі відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Глобальні виклики майбутнього: причини, стратегії та наслідки у науковій і спекулятивній перспективі».

Організатори: Національна академія наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національна академія мистецтв України, Зеленогурський університет (Польща).

Під час конференції планується розглянути наступні питання:
– антропоцен і стан цивілізації (забруднення навколишнього середовища, знеліснення, опустелювання, вимирання видів; проблеми джерел енергії, питної води і сировини; війни за природні ресурси планети; цифрові екосистеми);
– нові технології: розвиток цивілізації і ризики дегуманізації людства (нові технології та їхній вплив на ринок праці і суспільство; еволюція політичних і соціальних систем; мкро- та наносистеми як рушійні сили технологічних змін; космічні дослідження);
– постгуманізм, трансгуманізм та культура (традиція і пошук ідентичності; аксіологія майбутнього; людина і сучасне мистецтво: грані нової реальності; художній дискурс постреальності; мистецтво в епоху пандемії);
– технологічні тренди (технологічні тренди в освіті; культура в сучасних технологіях; цифрове мистецтво: межі розумного).

Робочі мови: українська, польська, англійська.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/2X61y2U, https://bit.ly/3hePbsf  

2021-09-08
Share
Інтернаціоналізація вищих навчальних закладів України 2021: німецько-український досвід

Інтернаціоналізація вищих навчальних закладів України 2021: німецько-український досвід

8-9 вересня 2021 року в онлайн-форматі відбудеться форум «Інтернаціоналізація вищих навчальних закладів України 2021: німецько-український досвід».

8-9 вересня 2021 року в онлайн-форматі відбудеться форум «Інтернаціоналізація вищих навчальних закладів України 2021: німецько-український досвід».

Організатори:  Київський університет імені Тараса Шевченка, Міжнародний офіс Гановерського університету імені Лейбніца.

Під час форуму планується обговорити наступні питання:
– поточний стан інтернаціоналізації вищої освіти в Україні;
– стан інтернаціоналізації у Німеччині;
– спільний навчальний курс «Управління інтернаціоналізацією та німецько-українське академічне співробітництво»;
– тенденції інтернаціоналізації, діяльність у рамках DIES в Гановерському університеті Лейбніца;
– німецько-українське академічне товариство – платформа для співпраці та передачі знань;
– Network Management Network / створення стійких мереж для професіоналів.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/38L0Zhc, https://bit.ly/3BMwDaL, https://bit.ly/2VqSxRh, https://bit.ly/38JToQj

Фото: Еразмус


2021-09-06
Share
Цифрова трансформація Львівщини

Цифрова трансформація Львівщини

9 вересня 2021 року відбудеться вебінар «Цифрова трансформація Львівщини – виклики, можливості та пілотні проєкти».

9 вересня 2021 року відбудеться вебінар «Цифрова трансформація Львівщини – виклики, можливості та пілотні проєкти».

Організатори: ГО Агенція Європейських Інновацій, Tech Startup School НУ «Львівська Політехніка», Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій НУ «Львівська Політехніка».

Захід присвячений обговоренню перспективних регіональних проєктів розвитку цифрових технологій, які мають перспективу залучення фінансування з європейських фондів.

Під час семінару планується проведення інформаційної сесії «Пріоритети конкурсів європейських програм та інноваційна екосистема НУ «Львівська Політехніка»» та дискусійної сесії «Візія цифрової трансформації Львівщини та пропозиції пілотних проєктів». Будуть обговорюватись наступні питання:
– можливості європейських програм щодо підтримки широкого спектру цифрових інновацій та досвід залучення фінансування з міжнародних фондів;
– концепти проектних заявок на конкурси програми «Горизонт Європа» та інших програм ЄС;
– сторони, які зацікавлені у розвитку цифрової трансформації регіону;
– кращі практики країн ЄС;
– формування команд для реалізації інноваційних проєктів цифрової трансформації;
– підготовка дорожньої карти цифрової трансформації з урахуванням наявного науково-технічного, бізнесового, управлінського потенціалу та синергії зусиль різних організацій щодо використання можливостей регіональних, національних і міжнародних програм.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/2X3KNFNhttps://bit.ly/3l6VBei 

Фото: АЄІ

2021-09-06
Share