ВИРІШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ У NATURE REVIEWS

ВИРІШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ У NATURE REVIEWS

Sorry, this entry is only available in Українська. 17 червня 2025 року відбудеться вебінар «Вирішення екологічних проблем у Nature Reviews».

Sorry, this entry is only available in Українська.

17 червня 2025 року відбудеться вебінар «Вирішення екологічних проблем у Nature Reviews».

Захід покликаний поінформувати співробітників академічних бібліотек, дослідників та усіх зацікавлених про сучасні екологічно орієнтовані наукові дослідження та про те, як саме журнали упроваджують цілі сталого розвитку у свою місію. Планується детально обговорити  зміст, призначення та види цілей сталого розвитку, прийнятих усіма державами-членами Організації Об’єднаних Націй; розглянути їх спрямованість на вирішення критичних проблем (зміна клімату, втрата біорізноманіття, екологічне забруднення); можливості збереження екосистем; висвітлення у Nature Portfolio відповідних досліджень, які проводяться на місцевому, регіональному та глобальному рівнях. Очікується презентація  запуску в 2025 році двох нових видань «Nature Reviews Clean Technology» та «Nature Reviews Biodiversity», які ставлять цілі сталого розвитку в основу своїх редакційних місій. Організатори: Сhoice, Springer Nature.

Детальніше: https://ukrintei.ua/y/iqdDE, https://ukrintei.ua/y/wUzKd, https://www.nature.com/nrct/, https://www.nature.com/nrbd/

Фото: організатори

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-13
Share
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП У БОРОТЬБІ З ДЕЗІНФОРМАЦІЄЮ

ВІДКРИТИЙ ДОСТУП У БОРОТЬБІ З ДЕЗІНФОРМАЦІЄЮ

Sorry, this entry is only available in Українська. 5 червня 2025 року відбудеться вебінар «Одним кліком миші – до довіри: використання відкритого доступу для боротьби з дезінформацією».

Sorry, this entry is only available in Українська.

5 червня 2025 року відбудеться вебінар «Одним кліком миші – до довіри: використання відкритого доступу для боротьби з дезінформацією».

Захід покликаний продемонструвати слухачам, як академічні бібліотеки можуть боротися з дезінформацією, поширюючи достовірну інформацію з відкритим доступом серед студентів, викладачів та дослідників.  Планується розглянути наступні питання: чому стає більш складним завданням розрізнення правди і  брехні; зростання масштабів контенту, створеного штучним інтелектом; поширення використання платформ з ШІ як заміни традиційних пошукових систем; зростання труднощів у просуванні надійних ресурсів на тлі скорочення бюджетів та конкуренції з боку зручних, але неперевірених джерел; використання  академічними бібліотеками відкритого доступу для економічно ефективного надання високоякісного, рецензованого контенту;  дослідження поведінки студентів у їх діяльності з пошуку інформації; як забезпечити і підтримувати довіру до бібліотек; якими є новітні тенденції щодо публікацій з відкритим доступом; як платформа CloudSource спрощує доступ до 65 мільйонів надійних академічних ресурсів без авторизації та будь-яких інших перешкод для користувачів. Організатори: Сhoice,  CloudSource від SirsiDynix.

Детальніше: https://www.choice360.org/media/webinars/, https://ukrintei.ua/y/V8Pme

Фото: організатори

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-12
Share
АВТОНОМНІ АГЕНТИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

АВТОНОМНІ АГЕНТИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. 14 травня 2025 року відбудеться онлайн-семінар «Автономні агенти штучного інтелекту: кейси застосування».

Sorry, this entry is only available in Українська.

14 травня 2025 року відбудеться онлайн-семінар «Автономні агенти штучного інтелекту: кейси застосування».

Під час заходу учасники з перших рук – від засновника «AI Sync Global», експерта у сфері штучного інтелекту та інвестиційної діяльності Михайла Пацана дізнаються, що таке штучний інтелект, хто є агентами ШІ; як цих ШІ-агентів створювати та застосовувати у сфері бізнесі, освіти й у повсякденному житті.

Організатор – Ukraine Global Faculty.

Детальніше: https://ukrintei.ua/y/Bfqe3, https://ukrintei.ua/y/sP1hshttps://t.me/UkraineGlobalFaculty/543

Фото: скріншот

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-12
Share
ПЕРЕВІРКА АКАДЕМІЧНИХ ТЕКСТІВ НА ОЗНАКИ ПЛАГІАТУ

ПЕРЕВІРКА АКАДЕМІЧНИХ ТЕКСТІВ НА ОЗНАКИ ПЛАГІАТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. 14 травня 2025 року відбудеться інтерактивний захід «Перевірка академічних текстів на ознаки плагіату».

Sorry, this entry is only available in Українська.

14 травня 2025 року відбудеться інтерактивний захід «Перевірка академічних текстів на ознаки плагіату».

Він покликаний максимально повно і  наочно поінформувати студентів про академічну доброчесність і практики, запроваджені у цій сфері у КПІ імені Сікорського. Планується розглянути наступні питання: чому академічні тексти перевіряються на наявність ознак плагіату; хто і як здійснює перевірку; які саме види академічних текстів перевіряються у КПІ;  на якому етапі роботи з текстами здійснюється «антиплагіатна» перевірка; які показники оригінальності та запозичень використовуються, їх граничні значення та їхня інтерпретація (обсяг цитувань, відсоток оригінальності тощо); хто приймає остаточне рішення про наявність у творі плагіату; що відбувається після перевірки академічних текстів на ознаки плагіату; як подати апеляцію у разі незгоди з експертним висновком. Організатор – Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Детальніше: https://t.me/kpi_library/4494https://tinyurl.com/3f9zsvm9

Фото: КПІ

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-09
Share
ЧЕРГОВІ ВЕБІНАРИ ВІД УКРІНТЕІ

ЧЕРГОВІ ВЕБІНАРИ ВІД УКРІНТЕІ

Sorry, this entry is only available in Українська. 13-20 травня 2025 року в онлайн-режимі відбудуться  чергові наукові заходи, організовані Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації.

Sorry, this entry is only available in Українська.

13-20 травня 2025 року в онлайн-режимі відбудуться  чергові наукові заходи, організовані Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації.

Зокрема, заплановано  проведення відкритого науково-практичного семінару «Місії та Європейські партнерства – інструменти РП «Горизонт Європа» для підвищення ефективності системи НТІ в ЄС та вирішення глобальних проблем»  (13 травня 2025 року), а також  вебінару  «Окремі питання інтеграції е-ресурсів ЗВО і НУ з Національним репозитарієм академічних текстів» (20 травня 2025 року) (політика відкритої науки і відкритого доступу, переваги роботи з НРАТ,  доступ до наукової інформації про вітчизняні наукові дослідження, реалізація заходів Ініціативи «Пертнерство Відкритий Уряд»). Організатор – УкрІНТЕІ.

Детальніше: https://ukrintei.ua/y/esmMD, https://ukrintei.ua/y/J8FY7, http://webinar.ukrintei.ua/

Фото: УкрІНТЕІ

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-09
Share
МАЙБУТНЄ РОБОТИ, ТРАНСФОРМАЦІЯ  НАВИЧОК

МАЙБУТНЄ РОБОТИ, ТРАНСФОРМАЦІЯ  НАВИЧОК

Sorry, this entry is only available in Українська. 20 травня 2026 року у змішаному форматі відбудеться презентація дискусії «Орієнтуємось в майбутньому роботи та трансформації навичок».

Sorry, this entry is only available in Українська.

20 травня 2026 року у змішаному форматі відбудеться презентація дискусії «Орієнтуємось в майбутньому роботи та трансформації навичок».

Захід покликаний поінформувати учасників про те,  як наразі змінюється ринок праці,  які саме навички цінуються роботодавцями сьогодні і які будуть затребувані найближчим часом. Планується обговорити наступні питання: як людський талант і технології стають сильним тандемом, що визначає сучасний ринок праці; які нові можливості та виклики  існують на ринку праці сьогодні;  що таке Skills First-підхід та як він змінює сферу підготовки кадрів; які навички допомагають бути затребуваними роботодавцями;  що сучасні викладачі можуть зробити для підготовки кадрів і як вони можуть співпрацювати з PwC Україна. Організатори: PwC Україна, PwC Академія.

Детальніше: https://t.me/ugen_UBB/938, https://forms.office.com/r/YDMSdZSRpf  

Фото: організатори

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-08
Share
ДЕНЬ НАУКИ-2025

ДЕНЬ НАУКИ-2025

Sorry, this entry is only available in Українська. 16 травня 2025 року у рамках  відзначення Дня науки в Україні відбудеться інформаційний захід «Інтеграція України до Європейського дослідницького простору».

Sorry, this entry is only available in Українська.

16 травня 2025 року у рамках  відзначення Дня науки в Україні відбудеться інформаційний захід «Інтеграція України до Європейського дослідницького простору».

Він покликаний ознайомити дослідників, науковців, інноваторів, представників академічної спільноти та усіх бажаючих із  європейським та глобальним дослідницьким простором, синергією європейських дослідницьких програм, а також діяльністю Об’єднаного дослідницького центру (JRC) щодо досягнення цілей Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Планується обговорити роль України у формуванні майбутнього Європейського дослідницького простору, розглянути приклади успішних проєктів, що перемогли у конкурсах Національного фонду досліджень України та програми «Горизонт Європа». Організатори: Офіс Горизонт Європа в Україні, Національний фонд досліджень України.

Детальніше: https://ukrintei.ua/y/Y7ExQ, https://ukrintei.ua/y/I6bCG

Фото: організатори

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-08
Share
ПРОЕКТУВАННЯ АКАДЕМІЧНИХ БІБЛІОТЕК ДЛЯ СТУДЕНТІВ

ПРОЕКТУВАННЯ АКАДЕМІЧНИХ БІБЛІОТЕК ДЛЯ СТУДЕНТІВ

Sorry, this entry is only available in Українська. 28 травня 2025 року відбудеться вебінар «Проектування академічних бібліотек для підтримки успішності студентів».

Sorry, this entry is only available in Українська.

28 травня 2025 року відбудеться вебінар «Проектування академічних бібліотек для підтримки успішності студентів».

Захід покликаний поінформувати про те, як доступ до даних у режимі реального часу та інклюзивна залученість здобувачів освіти можуть перетворити бібліотеку на більш інноваційний студентоорієнтований простір. Під час вебінару слухачі дізнаються про досвід Технологічного інституту Джорджії щодо використання даних та відгуків студентів для формування кращої моделі бібліотеки, а також про способи розроблення, залучення фінансування та упровадження технологій моніторингу для планування розвитку, підтримки акредитації освітніх програм та реалізації студентських проектів, стратегії оптимізації управління бібліотекою, співпраці та довгострокового зростання на основі підтримки місії закладу вищої освіти та цілей успішності навчання студентів. Будуть презентовані результати тематичного дослідження в частині вибору технологій (критерії та процес прийняття рішень), забезпечення фінансування (залучення студентських внесків), комунікації (залучення зацікавлених сторін) та практичного упровадження. Організатори: Choice,  Occuspace.

Детальніше: https://ow.ly/2Bx850VJ7lr, https://ukrintei.ua/y/rxagF
Фото: скріншот

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-07
Share
ACADEM OPEN AIR 2025

ACADEM OPEN AIR 2025

Sorry, this entry is only available in Українська. 23  травня 2025 року відбудеться щорічний науковий пікнік «Academ Open Air 2025».

Sorry, this entry is only available in Українська.

23  травня 2025 року відбудеться щорічний науковий пікнік «Academ Open Air 2025».

Захід стане площадкою для поширення серед студентів, магістрів, аспірантів та інших зацікавлених осіб інформації про сучасну наукові дослідження та освітні програми саморозвитку, підтримки пошуку однодумців для реалізації майбутніх дослідницьких проєктів, знайомства з новими можливостями професійного зростання. Науковці НАН України розкажуть про нові можливості для молодих вчених, а також презентують освітні програми, які поєднують навчання з реальними дослідженнями. Також відбудеться неформальне спілкування з провідними вітчизняними вченими. Організатор – Київський академічний університет НАН України.

Детальніше: https://ukrintei.ua/y/P8xXOhttps://ukrintei.ua/y/dpOz2

Фото: скріншот

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-07
Share
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ У БІБЛІОТЕЧНИХ МЕДІА

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ У БІБЛІОТЕЧНИХ МЕДІА

Sorry, this entry is only available in Українська. 20–23 травня 2025 року відбудеться всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста «Штучний інтелект у бібліотечних медіа: тренд чи необхідність».

Sorry, this entry is only available in Українська.

20–23 травня 2025 року відбудеться всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста «Штучний інтелект у бібліотечних медіа: тренд чи необхідність».

Захід покликаний поінформувати учасників про новітні тенденції розвитку технології штучного інтелекту, стрімке проникнення ШІ в усі сфери людського професійного і особистого життя, а також – у бібліотечну сферу. Слухачі дізнаються про сучасні точки зору на використання ШІ – це лише модний хайп, тимчасовий тренд чи нагальна потреба забезпечення ефективної роботи та підвищення залученості цільової аудиторії. Планується обговорити наступні питання: сучасні можливості та інструменти ШІ для бібліотечних медіа; практичний досвід застосування ШІ в бібліотеках України та світу (генерування контенту, інтеграцію ГШІ в сервіси, інструменти й застосунки для створення та редагування зображень); ШІ як інструмент інклюзивного спілкування і спосіб подолання бар’єрів, створення більш доступних бібліотечних послуг; етичні аспекти упровадження ШІ в бібліотечну діяльність; загрози (дезінформація, діпфейки). Організатори: ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Київський національний університет культури і мистецтв, Харківське та Луганське обласні відділення ВГО УБА.

Детальніше: https://ukrintei.ua/y/XMzVAhttps://ukrintei.ua/y/doiAI, https://ula.org.ua/images/sh_b_j_2025.pdf, https://forms.gle/bv5LxkLsg3XFUSDM8

 Фото: скріншот

#НРАТ_НауковіЗаходи

2025-05-07
Share