
ПОРАДИ ЩОДО ПРОФІЛЮ В ORCID

26 березня 2025 року у межах серії освітніх онлайн-заходів «Актуалізація профілів авторів у цифровому середовищі» відбудеться вебінар «Створення, упорядкування та використання профілю в ORCID».
Планується розглянути наступні питання: як створити і налаштувати профіль дослідника в ORCID; як вносити зміни до профілю, коригувати дані, додавати наукові публікації; як інтегрувати профіль в ORCID з іншими наукометричними базами даних, ID-системами та профілями дослідників. Організатор – Науково-технічна бібліотека ім.Г.І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Детальніше: https://tinyurl.com/evz34cue, https://www.library.kpi.ua/stvorennya-uporyadkuvannya-ta-vykorystannya-profilyu-v-orcid/, https://t.me/kpi_library/4399
#НРАТ_НауковіЗаходи

КЕРУВАННЯ ЯКІСТЮ ДАНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ GOOGLE

27 березня 2025 року в онлайн-форматі відбудеться семінар «Керування якістю даних за допомогою Google Dataplex».
Захід покликаний допомогти фахівцям із обробки даних опанувати інструменти та методи підтримки високої якості даних за допомогою одного з нових інструментів Google. Планується розглянути поради щодо налаштування автоматизованих перевірок якості, керування даними, моніторингу показників і вирішення проблем, отримати практичні навички щодо тестування якості даних у Dataplex, використання спеціальних способів перевірки якості даних за допомогою окремих завдань та автоматичної перевірки, набути практичного досвіду налаштування фреймворків для CI/CD. Організатори: SoftServe, Google.
Детальніше: https://t.me/SoftServeEducation/2362, https://ukrintei.ua/y/OpUb7
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ПЕРШІ КРОКИ У ПРОГРАМІ ЕРАЗМУС+

21 березня 2025 року в онлайн-форматі відбудеться семінар-тренінг щодо реалізації Програми ЄС Еразмус+.
Захід покликаний надати усім зацікавленим особам та, зокрема – працівникам відділів з міжнародної діяльності закладів вищої освіти України, інформацію та поради, корисні для ініціювання, підготовки та реалізації проєктів Програми ЄС Еразмус+. Планується обговорити загальні питання змісту, призначення та пріоритетів Програми ЄС Еразмус+; напрями, відкриті для участі вітчизняних науковців; основні інструменти для пошуку партнерів та написання проєктних пропозицій; корисні джерела інформації та знайомство з порталом ЄС. Організатори: Національний Еразмус+ офіс в Україні, Міністерство освіти і науки України.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/sthSG, https://ukrintei.ua/y/C8GZN
Фото: організатори
#НРАТ_
НауковіЗаходи НРАТ 20250319ч3

ПІДТРИМКА ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ ТА СТАРТАПІВ

24-28 березня 2025 року у рамках Програми підтримки студентських та академічних науково-інноваційних проєктів і стартапів в онлайн-форматі відбудеться серія тематичних вебінарів.
Заходи стануть платформою для промоції сучасних наукових напрацювань у сфері цифрових технологій, матеріалознавства та медицини, здійснених дослідниками Національної академії наук України. Зокрема: «Простори даних для логістичного ланцюга виробництва та постачання товарів військового призначення»; «Акселератор miltech стартапів – що необхідно зробити, щоб технологічна розробка перетворилася на озброєння/військову техніку»; «Простори даних для подвійного переходу в енергетичному секторі»; «Блокчейн Internet Computer Protocol як середовище для побудови автономних AI агентів»; «Віртуальний центр цифрових технологій NOSC-UA-DIH» (24 березня 2025 року); «Сервісний портал для автоматизації неруйнівного контролю якості і надання висновків, що засновані на аналітичних алгоритмах для виявлення дефектів у регулярних структурах»; «Центр цифрових технологій неруйнівного контролю»; «Середньострокове та довгострокове прогнозування виникнення та перебігу основних неінфекційних захворювань на основі великих даних та штучного інтелекту» (25 березня 2025 року); «Подвійна спіраль ДНК: технологічні застосування біологічної молекули»; «Сплави з ефектом пам’яті форми для виробів з високою доданою вартістю» (26 березня 2025 року); «Технологія та обладнання ультразвукової ударної обробки металів»; «Як запобігають тромбозам і як робити це краще»; «Сплави з ефектом пам’яті форми для медичного застосування» (27 березня 2025 року); «Цифровий осцилограф на FPGA: сучасна обробка та візуалізація сигналів»; «Платформа персоналізованого пошуку»; «Віртуальний туристичний асистент GuideAI» (28 березня 2025 року). Програма реалізується у межах експериментального проєкту Міністерства освіти і науки України у співпраці з Фондом розвитку інновацій. Організатори: Київський академічний університет НАН України, Noosphere Engineering School (NES).
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/6p0Qg, https://ukrintei.ua/y/zAH1R, https://ukrintei.ua/y/UtnQL
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ У НАУЦІ ТА ОСВІТІ

15-16 квітня 2025 року відбудеться міжнародна наукова конференція «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2025).
Захід стане площадкою, на якій усі зацікавлені зможуть обговорити особливості та перспективні напрями застосування технологій штучного інтелекту, а також започаткувати співпрацю щодо розроблення й упровадження інноваційних рішень у сфері ШІ для науки, освіти та економіки. Планується розглянути наступні питання: передові технології та прогрес у галузі штучного інтелекту; ефективні способи застосування інновацій ШІ у наукових дослідженнях, економіці та освітніх практиках; практичний досвід використання інструментів ШІ; пошук оптимальних підходів до упровадження штучного інтелекту. Організатори: Інститут цифровізації освіти НАПН України, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського», Державний університет «Житомирська політехніка», ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», ВГО «Інноваційний університет», Центр інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України, ДВНЗ «Ужгородський національний університет».
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/5KBaR, https://ukrintei.ua/y/xx3hD
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

«ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ

19 березня 2025 року у змішаному форматі відбудеться інформаційний семінар «Європейська дослідницька рада в Рамковій програмі ЄС «Горизонт Європа»: можливості для українських науковців».
Захід покликаний привернути увагу представників вітчизняних академічних кіл до можливості участі у відповідних конкурсах. Планується обговорити наступні питання: можливості фінансування з боку Європейської дослідницької ради; приклади успішних проєктів ERC в сфері соціогуманітарних наук («Харчові ідентичності: біомолекулярна археологія розкриває численні та динамічні соціальні ідентичності»; «Невидима історія ООН і Глобального півдня»); робоча програма ERC на 2025 рік – відкриті конкурси та статистика участі українських науковців. Організатор – НКП Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/w7juU, https://ukrintei.ua/y/hAabJ, https://ciptt.nas.gov.ua/HORIZON-EUROPE.html
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТІВ ЕРАЗМУС+ ТА ЖАН МОНЕ

25 березня 2025 року в онлайн-форматі відбудеться тренінг «Реалізація проєктів Програми ЄС Еразмус+, Жан Моне: від перших кроків до звітності – особливості впровадження під час воєнного стану та інституційні регуляції».
Захід покликаний стати площадкою для надання детальної інформації щодо особливостей реалізації проєктів Жан Моне та поширення європейських студій в Україні. Планується обговорити: базові регулюючі документи; процес започаткування та інституціалізації проєкту; здійснення поточної діяльності в межах проєкту (управління грантом, долучення учасників до співпраці, забезпечення синергії, здійснення комунікації з ЕАСЕА, цільовими групами та стейкхолдерами); засоби візуалізації та поширення результатів; специфіку управління коштами; здійснення моніторингу, забезпечення якості та стійкості проєкту; організацію роботи в системі кабінету проєкту та ін. Організатор – Національний Еразмус+ офіс в Україні.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/8A42y, https://ukrintei.ua/y/DWUY3, https://ukrintei.ua/y/4phdz
#НРАТ_НауковіЗаходи

ТИЖДЕНЬ ДОБРОЧЕСНОСТІ ОЕСР У 2025 РОЦІ

З 24 по 28 березня 2025 року відбудеться серія заходів Тижня доброчесності ОЕСР.
Вони мають залучити представників урядових структур, громадянського суспільства, приватного сектору та зацікавлених громадян з усього світу для обговорення широкого спектру проблем доброчесності різних регіонів – Євразії, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Латинської Америки та Карибськкого басейну. Зокрема, відбудеться Глобальний форум ОЕСР з боротьби з корупцією та доброчесності, цьогорічна тема якого – «Використання інновацій для відкриття нового шляху» (26-27 березня 2025 року). Захід покликаний підтримати дії з просування прозорості та чесності, водночас надихаючи учасників упроваджувати перспективні рішення для зміни глобального антикорупційного ландшафту, а саме: роль інновацій у трансформації глобальної боротьби з корупцією; пошук нових способів сприяння доброчесності та прозорості; дослідження того, як нові технології (штучний інтелект, аналітика даних, цифрова криміналістика) можуть знищувати корупційні практики, зміцнити доброчесність і посилити правозастосування; роль приватного сектору як важливого партнера у боротьбі з корупцією; передові стратегії співпраці. Організатор – Організація економічного співробітництва та розвитку.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/E7HE9, https://ukrintei.ua/y/xTnoC, https://ukrintei.ua/y/2wYAJ
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ

5–6 травня 2025 року у змішаному форматі відбудеться конференція молодих науковців «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології – 2025», присвячена 100-річчю Інституту біохімії ім.О.В. Палладіна НАН України.
Захід стане площадкою для обговорення молодими дослідниками власних наукових здобутків та перспектив розвитку досліджень у галузі біохімії та біотехнології. Під час конференції планується розглянути наступні питання: біотехнологія; молекулярна і клітинна біологія; медична біохімія. Організатор – Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/U2COs, https://ukrintei.ua/y/9ybac, https://ukrintei.ua/y/Oi3sX, https://ukrintei.ua/y/zIc80
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

МІЖНАРОДНА ПРОГРАМА EDUPRO

З 20 березня по 15 квітня 2025 року відбудеться серія онлайн-семінарів для ознайомлення освітян з Міжнародною програмою EDUPRO.
Заходи допоможуть розвинути навички комунікації, лідерства, співпраці та сприятимуть професійному розвитку викладачів. Планується обговорити: сучасні освітні тенденції; доступ до міжнародної академічної спільноти; обмін досвідом із колегами з Європи та Латинської Америки. Заплановані наступні тематичні зустрічі: “Лідерські якості для освітян – як досягти успіху» (20 березня 2025 року); “Ніколи не буває комфортного середовища в освіті» (27 березня 2025 року); “Навігація в умовах невизначеності: як безперервний розвиток формує стійких та ефективних педагогів” (10 квітня 2025 року); “Штучний інтелект у 2025 році: життя за межами хайпу – виклики та реалії» (15 квітня 2025року). Організатор – SoftServe.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/Jb3It, https://ukrintei.ua/y/yLux3
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи