
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ

5–6 травня 2025 року у змішаному форматі відбудеться конференція молодих науковців «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології – 2025», присвячена 100-річчю Інституту біохімії ім.О.В. Палладіна НАН України.
Захід стане площадкою для обговорення молодими дослідниками власних наукових здобутків та перспектив розвитку досліджень у галузі біохімії та біотехнології. Під час конференції планується розглянути наступні питання: біотехнологія; молекулярна і клітинна біологія; медична біохімія. Організатор – Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/U2COs, https://ukrintei.ua/y/9ybac, https://ukrintei.ua/y/Oi3sX, https://ukrintei.ua/y/zIc80
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

МІЖНАРОДНА ПРОГРАМА EDUPRO

З 20 березня по 15 квітня 2025 року відбудеться серія онлайн-семінарів для ознайомлення освітян з Міжнародною програмою EDUPRO.
Заходи допоможуть розвинути навички комунікації, лідерства, співпраці та сприятимуть професійному розвитку викладачів. Планується обговорити: сучасні освітні тенденції; доступ до міжнародної академічної спільноти; обмін досвідом із колегами з Європи та Латинської Америки. Заплановані наступні тематичні зустрічі: “Лідерські якості для освітян – як досягти успіху» (20 березня 2025 року); “Ніколи не буває комфортного середовища в освіті» (27 березня 2025 року); “Навігація в умовах невизначеності: як безперервний розвиток формує стійких та ефективних педагогів” (10 квітня 2025 року); “Штучний інтелект у 2025 році: життя за межами хайпу – виклики та реалії» (15 квітня 2025року). Організатор – SoftServe.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/Jb3It, https://ukrintei.ua/y/yLux3
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТИЛЬ APA

20 березня 2025 року відбудеться вебінар «Перше враження має значення: найкраща інформація про роботу зі стилем APA».
Захід покликаний поінформувати бібліотекарів, викладачів, студентів та усіх, хто користується APA Style про можливості роботи з ефективним набором інструментів APA Style та розкрити його особливості. Планується розглянути найкращі стратегії роботи зі стилем APA та навчання його використанню, а також LibGuide та ШІ, відкриті посібники і ресурси щодо стилю APA. Організатори: Сhoice, APA Style.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/MQsxc, https://ukrintei.ua/y/9I8qi
Фото: Сhoice
#НРАТ_НауковіЗаходи

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ, ТЕОРЕТИЧНОЇ ФІЗИКИ ТА МЕТОДИК НАВЧАННЯ

14-16 квітня 2025 року у онлайн-форматі відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні проблеми експериментальної, теоретичної фізики та методики навчання фізики».
Захід покликаний підтримати молодих учених у їхньому професійному зростанні та стати площадкою для обміну ідеями, апробації наукових результатів, розвитку навичок публічного презентації результатів досліджень. Планується обговорити наступні питання: квантова теорія поля; взаємодія іонів та електронів низьких енергій з речовиною; радіаційне матеріалознавство; фазовий контраст, біофізика та медицина; комп’ютерне моделювання фізичних процесів; прикладна механіка; методика навчання фізики; інноваційні підходи у викладанні фізики. Організатори: Інститут прикладної фізики НАН України, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка, Механіко-машинобудівний інститут КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Детальніше: http://iap.sumy.org/spetf2025, https://ukrintei.ua/y/Cfi4Z
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ АГРОВОЛЬТАЇКИ

8 квітня 2025 року у змішаному форматі відбудеться міжнародна міжгалузева конференція «Стратегія розвитку агровольтаїки: стан, виклики та кроки впровадження в Україні»
Захід покликаний стати площадкою для обговорення стратегічних проблем розвитку агровольтаїки в Україні – ініціативи, спрямованої на впровадження інновацій у сфері відновлюваної енергетики та аграрного виробництва. Під час конференції планується обговорити наступні питання: рослинництво та агротехнології; публічне управління; енергетика та інженерні технології; економіка, фінанси та менеджмент; право та нормативне регулювання; фундаментальні та гуманітарні. Організатори: Міністерство освіти і науки України, Асоціація агровольтаїки України, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, Державна науково-технічна бібліотека України, Академія економічної освіти Молдови.
Детальніше: https://dntb.gov.ua/news/agrovoltaika, https://ukrintei.ua/y/ytXJm, https://ukrintei.ua/y/rJ1ql
Фото: ДНТБ
#НРАТ_НауковіЗаходи

OPEN DATA DAY 2025

19 березня 2025 року відбудеться день відкритих даних / «Open Data Day 2025».
Ця щорічна подія покликана стати площадкою для дискусій представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, ключових міністерств, силового блоку, провідних громадських організацій щодо впливу відкритих даних на розвиток демократії та цифрового суспільства. Учасники заходи розглянуть наступні нагальні питання: як балансувати між прозорістю та безпекою під час воєнного стану та як створити єдиний механізм оприлюднення цінних наборів відкритих даних в умовах воєнного стану. Організатори: Міністерство цифрової трансформації України та Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI).
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/Sj6Ea, https://forms.gle/NQNR2LtmF5EWjeLf9, https://ukrintei.ua/y/qvYyX
Фото: Мінцифри
#НРАТ_НауковіЗаходи

ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»

13 березня 2025 року у змішаному форматі відбудеться інформаційний захід «Грантові можливості та інструменти підтримки в рамках Програми «Горизонт Європа»».
Захід покликаний надати представникам закладів вищої освіти, наукових установ, малого та середнього бізнесу, громадських організацій та всім зацікавленим особам актуальну інформацію щодо участі у програмі. Планується обговорити наступні питання: загальна інформація про флагманську програму Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»; ключові документи Програми «Горизонт Європа» – від концепції до вимог щодо оформлення проєктної заявки та особливостей фінансування; актуальні конкурси в рамках програми; потенціал та можливості використання Funding & Tenders Portal. Організатори: «Офіс Горизонт Європа в Україні», Національний фонд досліджень України, Державний університет «Київський авіаційний інститут».
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/4N8Ip
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ХОЛОД В БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНІ – 2025

14–15 травня 2025 року в онлайн-форматі відбудеться щорічна міжнародна конференція молодих вчених «Холод в біології та медицині – 2025».
Захід покликаний стати площадкою для обговорення актуальних питань кріобіології, кріомедицини та біотехнології. Планується обговорити наступні питання: фундаментальна кріобіологія; низькотемпературне зберігання біологічних об’єктів і тривимірних структур; культивування клітин і тканин; нанобіотехнологія, клітина та тканинна інженерія; використання низьких температур у медицині; терапевтична гіпотермія та кріохірургія; експериментальна та клінічна трансплантологія, регеративна медицина; новітні інструменти та технології в кріобіології; збереження біорізноманіття, інфраструктура біобанкінгу та передовий досвід. Організатори: Рада молодих вчених Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, Кафедра ЮНЕСКО з кріобіології.
Детальніше: https://coldbiomed.cryo.org.ua/, https://ukrintei.ua/y/oEhnW, https://ukrintei.ua/y/dVBIJ
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

ВИКОРИСТАННЯ ШАБЛОНІВ LMS ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВИКЛАДАЧІВ

13 березня 2025 року відбудеться вебінар «Використання шаблонів LMS для підтримки викладачів і підвищення успішності студентів».
Захід покликаний поінформувати учасників про можливості та практичні кейси використання шаблонів в якості інструменту онлайн-підтримки викладачів, дизайнерів та студентів. Планується обговорити результати дослідження щодо задіяння в освіті шаблонів; специфіку їх використання у різних сферах та для різноманітних завдань; конкретні практики та стандарти які можуть сприяти утриманню уваги та продуктивності роботи студентів, якості їх навчання, підвищенню задоволеності викладачів; можливості масштабування якісного онлайн-навчання; доступні для застосування готові варіанти шаблонів, які відповідають різним інституційним потребам. Організатор – Quality Matters.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/nlNfw, https://ukrintei.ua/y/ALUWj
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРОГРАМИ ЄС «ЦИФРОВА ЄВРОПА»

14 березня 2025 року відбудеться презентація результатів програми Європейського Союзу «Цифрова Європа».
Ця програма покликана допомогти українським установам, організаціям, приватним компаніям розвивати проєкти у сфері цифрових технологій, штучного інтелекту та хмарних послуг. Планується обговорити, які саме послуги пропонують Європейські цифрові інноваційні хаби; які існують можливості розвитку та фінансування бізнесу; види підтримки з боку Офісу з розвитку підприємництва та експорту – національного контактного пункту Програми; вивчення вітчизняного досвіду учасників мережі Європейських цифрових інноваційних хабів. Організатори: Міністерство цифрової трансформації України, Офіс з розвитку підприємництва та експорту, Національний проєкт «Дія.Бізнес», проєкт GIZ «Цифрова трансформація МСП в країнах Східного партнерства».
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/W85Gm, https://ukrintei.ua/y/GqbAk
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи