
ХОЛОД В БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНІ – 2025

14–15 травня 2025 року в онлайн-форматі відбудеться щорічна міжнародна конференція молодих вчених «Холод в біології та медицині – 2025».
Захід покликаний стати площадкою для обговорення актуальних питань кріобіології, кріомедицини та біотехнології. Планується обговорити наступні питання: фундаментальна кріобіологія; низькотемпературне зберігання біологічних об’єктів і тривимірних структур; культивування клітин і тканин; нанобіотехнологія, клітина та тканинна інженерія; використання низьких температур у медицині; терапевтична гіпотермія та кріохірургія; експериментальна та клінічна трансплантологія, регеративна медицина; новітні інструменти та технології в кріобіології; збереження біорізноманіття, інфраструктура біобанкінгу та передовий досвід. Організатори: Рада молодих вчених Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, Кафедра ЮНЕСКО з кріобіології.
Детальніше: https://coldbiomed.cryo.org.ua/, https://ukrintei.ua/y/oEhnW, https://ukrintei.ua/y/dVBIJ
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

ВИКОРИСТАННЯ ШАБЛОНІВ LMS ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВИКЛАДАЧІВ

13 березня 2025 року відбудеться вебінар «Використання шаблонів LMS для підтримки викладачів і підвищення успішності студентів».
Захід покликаний поінформувати учасників про можливості та практичні кейси використання шаблонів в якості інструменту онлайн-підтримки викладачів, дизайнерів та студентів. Планується обговорити результати дослідження щодо задіяння в освіті шаблонів; специфіку їх використання у різних сферах та для різноманітних завдань; конкретні практики та стандарти які можуть сприяти утриманню уваги та продуктивності роботи студентів, якості їх навчання, підвищенню задоволеності викладачів; можливості масштабування якісного онлайн-навчання; доступні для застосування готові варіанти шаблонів, які відповідають різним інституційним потребам. Організатор – Quality Matters.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/nlNfw, https://ukrintei.ua/y/ALUWj
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРОГРАМИ ЄС «ЦИФРОВА ЄВРОПА»

14 березня 2025 року відбудеться презентація результатів програми Європейського Союзу «Цифрова Європа».
Ця програма покликана допомогти українським установам, організаціям, приватним компаніям розвивати проєкти у сфері цифрових технологій, штучного інтелекту та хмарних послуг. Планується обговорити, які саме послуги пропонують Європейські цифрові інноваційні хаби; які існують можливості розвитку та фінансування бізнесу; види підтримки з боку Офісу з розвитку підприємництва та експорту – національного контактного пункту Програми; вивчення вітчизняного досвіду учасників мережі Європейських цифрових інноваційних хабів. Організатори: Міністерство цифрової трансформації України, Офіс з розвитку підприємництва та експорту, Національний проєкт «Дія.Бізнес», проєкт GIZ «Цифрова трансформація МСП в країнах Східного партнерства».
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/W85Gm, https://ukrintei.ua/y/GqbAk
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ТИЖДЕНЬ ВІРТУАЛЬНИХ ОБМІНІВ

12–16 травня 2025 року відбудеться тиждень віртуальних обмінів у межах проєкту «Кліматичний університет CLUVEX», який реалізується в рамках Європейської програми Еразмус+.
Захід покликаний стати площадкою для учасників з Фінляндії, Данії, України та Вірменії для ознайомлення з актуальними науковими дослідженнями щодо зміни клімату у контексті міждисциплінарного підходу. Передбачена спільна робота над практичним завданням «Кліматичний горизонт» у рамках широкої дискусії про кліматичні зміни та необхідні дії для протидії таким змінам. Організатор – CLUVEX.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/JHx6y, https://ukrintei.ua/y/8rlqU, https://ukrintei.ua/y/hy1vA
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

SCISPACE – ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КОМПАНЬЙОН У НАУКОВИХ ПРИГОДАХ

10 березня 2025 року відбудеться вебінар «ІнтелектЛаб: максимізуйте свій дослідницький потенціал із SciSpace».
Захід покликаний поінформувати широку академічну громдськість – дослідників, науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти (студентів, аспірантів), бібліотекарів про інструмент SciSpace ефективної роботи з науковою інформацією. Планується знайомство з потужним ШI-інструментом роботи з літературою SciSpace та його функціоналом; обговорення можливостей використання SciSpace для пошуку, аналізу та управління джерелами наукових досліджень; формування нових цифрових компетентностей у галузі ШІ – семантичний пошук наукової літератури (знаходити ключові публікації), використання ШI-асистенту для відповідей на запитання (отримувати релевантні відповіді на наукові запити, автоматичне генерування оглядів літератури, візуалізація зав’язків між публікаціями та авторами) та ефективно організовувати дослідницькі матеріали (інтеграція з інструментами цитування та посилань; колаборативні функції для командних досліджень). Організатори: Академія цифрового розвитку, Google for Education Certified Trainer.
Детальніше: https://sites.google.com/view/scispaceintellab, https://ukrintei.ua/y/jwbPt, https://ukrintei.ua/y/l7TAt, https://bit.ly/3EZwms1, https://ukrintei.ua/y/mqctX
#НРАТ_НауковіЗаходи

СВІТ СТАРТАПІВ ВІД A-PLAYERS BA

25 березня 2025 року відбудеться вебінар «Як увійти в світ стартапів і отримати роботу мрії?».
Захід покликаний ознайомити слухачів з роботою A-Players BA з impact-driven стартапами, які формують майбутнє своїх індустрій. Мультипрофільна американська агенція A-Players BA допомагає стартапам масштабуватися, підбираючи для них стратегічних партнерів, які стають частиною компанії. Планується обговорити наступні питання: процедура відбору в A-Players BA – від внутрішнього тестування до фінального інтерв’ю з американським засновниками; як працює Startup Training Program та чому це важливо; які навички потрібні, щоб бути затребуваним у стартап-екосистемі США та міжнародному бізнес-середовищі. Під час вебінару запланована менторська сесія з CEO A-Players BA; спілкування з представником A-Players BA; практичні заняття з розвитку комунікації, тайм-менеджменту і стратегічного мислення. Організатор – A-Players BA.
Детальніше: : https://t.me/ugen_UBB/908, https://ukrintei.ua/y/9uLlL
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

КВАНТОВА НАУКА В УКРАЇНІ 2025

18 березня 2025 року в рамках Глобального саміту Американського фізичного товариства (APS Global Physics Summit) відбудеться симпозіум «Квантова наука в Україні 2025».
Захід приурочений до Міжнародного року квантової науки і стане площадкою для обговорення науковцями, підприємцями та усіма зацікавленими особами питань квантових обчислень, квантової метрології, квантових матеріалів та квантової оптики. Організатор – Інститут теоретичної фізики ім.М.М. Боголюбова НАН України.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/yhJoq, https://ukrintei.ua/y/HsZ0h
Фото: логотип
#НРАТ_НауковіЗаходи

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ВІД UGEN

У період з 31 березня по 5 квітня 2025 року у змішаному форматі відбудеться серія вебінарів «Economist Career Way».
Цей новий сезон кар’єрних заходів від UGEN покликаний надати студентам економічних спеціальностей цінні знання щодо ринку праці та познайомити з компаніями-роботодавцями, а також запропонувати до розв’язання реальні бізнес-кейси, корисні для старту кар’єри. Заплановано онлайн-зустрічі з крупними та відомими компаніями, вебінари з актуальних кар’єрних питань, офлайн-нетворкінг для знайомства з роботодавцями. У заходах 2025 року візьмуть участь такі компанії, як PwC, Credit Agricole, Kernel, МХП, Forvis Mazars, ВАТ Україна, ProCredit Bank, Національний банк України, EY, Ukrsibbank, Baker Tilly, LDC. Організатор – UGEN.
Детальніше: https://t.me/ugen_UBB/903, https://bit.ly/41jGYsZ
Фото: UGEN
#НРАТ_НауковіЗаходи

ЗАХІД ДЛЯ МОЛОДИХ БІОЛОГІВ І ГЕНЕТИКІВ ДО ДНЯ НАУКИ В УКРАЇНІ

20–21 травня 2025 року відбудеться всеукраїнська конференція молодих вчених Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, приурочена до Дня науки в Україні.
Захід стане площадкою, на якій молоді дослідники (здобувачі та кандидати наук віком до 35 років та доктори наук віком до 40 років), а також студенти, які виконують наукову роботу в українських закладах вищої освіти, зможуть обговорити актуальні питання молекулярної біології. Планується проведення наступних тематичних секцій: молекулярна біологія і біоорганічна хімія; біотехнологія; генетика та епігенетика; молекулярна онкологія; загальна біологія; мікробіологія; біоінформатика і системна біологія; молекулярна фізіологія і біофізика. Організатор – Інститут молекулярної біології і генетики НАН України.
Детальніше: https://www.imbg.org.ua/uk/news/1819, https://ukrintei.ua/y/wcqL5, https://ukrintei.ua/y/4ZxyW, https://ukrintei.ua/y/qA0UE
Фото: НАНУ
#НРАТ_НауковіЗаходи

НАУКОВА КАР’ЄРА У РАМКАХ ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»

6 березня 2025 року відбудеться практичне заняття із опанування можливостей та перспектив розвитку наукової кар’єри в рамках Програми «Горизонт Європа».
Захід покликаний надати слухачам актуальну інформацію щодо форм підтримки вчених, які пропонують конкурси Європейської дослідницької ради (ERC). Планується обговорити наступні питання: гранти Європейської дослідницької ради; підготовка заявок на отримання грантів ERC; можливості побудови наукової кар’єри за допомогою Програми «Горизонт Європа», зокрема – компоненти «Дії Марії Склодовської-Кюрі» та європейської дослідницької ініціативи EURAXESS. Організатори: Представництво Європейського Союзу в Україні, Національний фонд досліджень України, Представництво Польської академії наук у м. Київ.
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи