
ЗАХІД ДЛЯ МОЛОДИХ БІОЛОГІВ І ГЕНЕТИКІВ ДО ДНЯ НАУКИ В УКРАЇНІ

20–21 травня 2025 року відбудеться всеукраїнська конференція молодих вчених Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, приурочена до Дня науки в Україні.
Захід стане площадкою, на якій молоді дослідники (здобувачі та кандидати наук віком до 35 років та доктори наук віком до 40 років), а також студенти, які виконують наукову роботу в українських закладах вищої освіти, зможуть обговорити актуальні питання молекулярної біології. Планується проведення наступних тематичних секцій: молекулярна біологія і біоорганічна хімія; біотехнологія; генетика та епігенетика; молекулярна онкологія; загальна біологія; мікробіологія; біоінформатика і системна біологія; молекулярна фізіологія і біофізика. Організатор – Інститут молекулярної біології і генетики НАН України.
Детальніше: https://www.imbg.org.ua/uk/news/1819, https://ukrintei.ua/y/wcqL5, https://ukrintei.ua/y/4ZxyW, https://ukrintei.ua/y/qA0UE
Фото: НАНУ
#НРАТ_НауковіЗаходи

НАУКОВА КАР’ЄРА У РАМКАХ ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»

6 березня 2025 року відбудеться практичне заняття із опанування можливостей та перспектив розвитку наукової кар’єри в рамках Програми «Горизонт Європа».
Захід покликаний надати слухачам актуальну інформацію щодо форм підтримки вчених, які пропонують конкурси Європейської дослідницької ради (ERC). Планується обговорити наступні питання: гранти Європейської дослідницької ради; підготовка заявок на отримання грантів ERC; можливості побудови наукової кар’єри за допомогою Програми «Горизонт Європа», зокрема – компоненти «Дії Марії Склодовської-Кюрі» та європейської дослідницької ініціативи EURAXESS. Організатори: Представництво Європейського Союзу в Україні, Національний фонд досліджень України, Представництво Польської академії наук у м. Київ.
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

13-14 березня 2025 року відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Acta non Verba: ціннісні орієнтири вищої освіти в контексті євроінтеграції».
Захід стане площадкою для обговорення науковцями, викладачами, експертами та представниками громадського сектору актуальних проблем розвитку європейського виміру вищої освіти. Планується розглянути наступні питання: шляхи інтеграції європейських цінностей в освітній процес українських університетів; перспективи і виклики, які стоять перед вищою освітою в Україні; кращі практики з підготовки молоді до активної участі у житті європейської спільноти; результати дослідження «Ціннісні орієнтири українського студентства». Організатори: Українська асоціація професорів та дослідників європейської інтеграції, Міністерство освіти і науки України, Національний Еразмус+ офіс в Україні, Національна команда експертів з реформування вищої освіти, Маріупольський державний університет, Запорізький національний університет.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/eZewn, https://ukrintei.ua/y/v5nl1
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

НАУКОВІ ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ ДЛЯ ДОСЛІДНИКІВ ТА ОСВІТЯН

12 березня 2025 року відбудеться вебінар «Наукові електронні ресурси – дослідникам та освітянам України».
Захід покликаний надати учасникам максимально повну та актуальну інформацію про наукові ресурси, які можуть допомогти під час проведення наукових дослідження та викладання. Експерти розкажуть про отримання доступу до ключових наукових ресурсів (Web of Science, Journal Citation Report, Master Journal List; ScienceDirect, Scopus, Researcher Discovery, SciVal; Research4Life, AGORA, ARDI, GOALI, OARE та ін.; Bentham Science, Open Publishing) та особливості їх використання. Організатори: Державна науково-технічна бібліотека України, Clarivate, Bentham Science.
Детальніше: https://dntb.gov.ua/news/sr_for_r, https://us02web.zoom.us/meeting/register/BUbVxlLeRiyP7avYAHTcUA#/registration, https://surl.li/ubyvre
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

СТРАТЕГІЧНІ ОРІЄНТИРИ ТА ІННОВАЦІЙНІ ПРАКТИКИ

3 квітня 2025 року у змішаному форматі відбудеться методологічний семінар «Стратегічні орієнтири та інноваційні практики утвердження української національної ідентичності».
Під час заходу планується обговорити наступні питання: екзистенційні виклики національній освіті; стратегії та концептуальні засади формування української національної ідентичності; утвердження ідентичності засобами культури і мови; педагогічні практики в освітньому середовищі; історична пам’ять та українська історія та її вплив на учнівську та студентську молодь; молодіжні рухи та волонтерство; вплив медіа та соцмереж на національну ідентичність молоді; полікультурність без загрози розколу та конфліктів. Організатор – Національна академія педагогічних наук України.
Детальніше: https://surl.li/pouqxw, https://surl.li/gqrhza
Фото: pixabay.com
#НРАТ_НауковіЗаходи

ЯК ОПУБЛІКУВАТИСЬ У ВИСОКОРЕЙТИНГОВИХ НАУКОВИХ ЖУРНАЛАХ

13 березня 2025 року у рамках серії навчальних заходів Українського матеріалознавчого товариства відбудеться вебінар на тему «Підготовка та публікація статей у високорейтингових наукових журналах».
Директор Інституту наноматеріалів Університету Дрекселя, професор Юрій Гогоці (автор понад 1000 публікацій, проіндексованих наукометричними базами даних Scopus та Web of Science, який має h-index науковця за Scopus -225 та 250 тис. цитувань) поділиться з учасниками заходу своїм досвідом проведення досліджень, підготовки й написання статей. Організатор – Українське матеріалознавче товариство ім.І.М. Францевича.
Детальніше: https://surl.li/cjdfpq, https://surl.li/ykeeue
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ–2025

26–28 березня 2025 року в онлайн-форматі відбудеться всеукраїнська міжгалузева науково-практична конференція «Українське суспільство у перспективах розвитку: історичний, соціально-політичний, освітньо-педагогічний аспекти».
Захід буде організований у рамках міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти–2025» та стане площадкою для обговорення актуальних проблем розвитку українського суспільства. Планується розглянути наступні питання: повернення історичного минулого заради майбутнього; соціально-політичні виклики; освітньо-педагогічні тенденції у національному просторі; новітні напрями розвитку педагогіки обдарованості; дотримання прав людини і верховенства права; напрями удосконалення національної освіти; підтримка обдарованих дітей і молоді. Організатори: Національна академія наук України, Національна академія педагогічних наук України, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса, Інститут історії України, Інститут всесвітньої історії, Інститут соціології, Інститут соціальної та політичної психології, Інститут обдарованої дитини, Всеукраїнська газета «Освіта і суспільство».
Детальніше: https://naps.gov.ua/ua/press/events/3528/%20https:/surl.li/cgdkam/, https://surl.li/cgdkam
#НРАТ_НауковіЗаходи

АНАЛІЗ БІЗНЕС-МОЖЛИВОСТЕЙ

5 березня 2025 року відбудеться вебінар «Поєднання бізнесу та ІТ: можливості цифрової трансформації».
Захід покликаний стати площадкою для обговорення фахівцями у галузі бізнес-аналізу того, як саме аналіз можливостей бізнесу може допомогти подолати розрив між стратегією, операціями та технологіями. Планується розглянути наступні питання: як бізнес-аналіз сприяє створенню ефективної структури взаємодії між ІТ і бізнесу; чому взагалі виникають прогалини у використанні ІТ; що таке бізнес-можливості та чому вони важливі; як узгодити стратегію та плані й заходи з її виконання; які існують практичні способи застосування результатів аналізу можливостей бізнесу для розроблення й упровадження цифрових ініціатив; який підхід найкраще підходить для великих компаній, що прагнуть для успішних цифрових змін. Організатор – SoftServe Education.
Детальніше: https://hubs.ly/Q038nKY20, https://t.me/SoftServeEducation/2333
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

ЕКОНОМІЧНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ

25 березня 2025 року в онлайн-форматі стартує навчальний курс «Економічне навчання для бізнесу».
Захід покликаний надати учасникам можливість посилити антикризову стійкість та розширити можливості вітчизняного бізнесу, започаткувати нові напрями діяльності, відкрити нові ринки, технології та управлінські практики. Під час 5-місячного курсу, представленого на платформі Ukraine Global Faculty, можна буде прослухати серію лекцій, взяти участь у тематичних семінарах з економіки, стратегічного управління, штучного інтелекту, фандрейзингу, антикризового менеджменту, отримати практичні знання для розвитку бізнесу. Організатори:
Академія КМЕФ, Міністерство економіки України, Міністерство закордонних справ Королівства Нідерландів, Програма розвитку приватного сектору Нідерландської агенції підприємництва.
Детальніше: https://ugf.academy/training/, https://surl.li/mleodf
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ВСЕ ПРО ГРАНТИ: ТРЕНІНГОВИЙ КУРС GRANTWAY

11 березня 2025 року стартує онлайн-курс тренінгів «GrantWay».
Захід покликаний поширити інформацію щодо підготовки грантових заявок, чинників успішної участі у конкурсах на отримання грантів, загальних правил ринку грантів та стандартних вимог і очікувань донорів. Слухачі курсу навчаться шукати грантові можливості та аналізувати вимоги грантодавців; формулювати ідею проєкту, визначати його ключову проблему та оцінювати майбутній вплив; створювати структуровану та професійно оформлену заявку; готувати бюджет і належним чином обґрунтовувати витрати; ефективно презентувати свій проєкт та взаємодіяти з донорами; аналізувати практичні кейси і помилки. Організатори: ІР офіс, Офіс Горизонт Європа в Україні, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Центр підтримки підприємництва Львівської міської ради, Українська Асоціація Стартапів.
Детальніше: https://surl.li/kkggit, https://surl.li/msagdv
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи