
ЕКОНОМІЧНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ

25 березня 2025 року в онлайн-форматі стартує навчальний курс «Економічне навчання для бізнесу».
Захід покликаний надати учасникам можливість посилити антикризову стійкість та розширити можливості вітчизняного бізнесу, започаткувати нові напрями діяльності, відкрити нові ринки, технології та управлінські практики. Під час 5-місячного курсу, представленого на платформі Ukraine Global Faculty, можна буде прослухати серію лекцій, взяти участь у тематичних семінарах з економіки, стратегічного управління, штучного інтелекту, фандрейзингу, антикризового менеджменту, отримати практичні знання для розвитку бізнесу. Організатори:
Академія КМЕФ, Міністерство економіки України, Міністерство закордонних справ Королівства Нідерландів, Програма розвитку приватного сектору Нідерландської агенції підприємництва.
Детальніше: https://ugf.academy/training/, https://surl.li/mleodf
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ВСЕ ПРО ГРАНТИ: ТРЕНІНГОВИЙ КУРС GRANTWAY

11 березня 2025 року стартує онлайн-курс тренінгів «GrantWay».
Захід покликаний поширити інформацію щодо підготовки грантових заявок, чинників успішної участі у конкурсах на отримання грантів, загальних правил ринку грантів та стандартних вимог і очікувань донорів. Слухачі курсу навчаться шукати грантові можливості та аналізувати вимоги грантодавців; формулювати ідею проєкту, визначати його ключову проблему та оцінювати майбутній вплив; створювати структуровану та професійно оформлену заявку; готувати бюджет і належним чином обґрунтовувати витрати; ефективно презентувати свій проєкт та взаємодіяти з донорами; аналізувати практичні кейси і помилки. Організатори: ІР офіс, Офіс Горизонт Європа в Україні, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Центр підтримки підприємництва Львівської міської ради, Українська Асоціація Стартапів.
Детальніше: https://surl.li/kkggit, https://surl.li/msagdv
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ВІДКРИТИЙ ДОСТУП, ВІДКРИТА НАУКА, ВІДКРИТІ ДАНІ

5 березня 2025 року у рамках Міжнародного дня відкритих даних відбудеться вебінар «Відкритий доступ, відкрита наука, відкриті дані: виклики часу».
Захід стане площадкою для широкого обговорення науковцями, адміністраторами закладів вищої освіти і наукових установ, бібліотекарями актуальних проблем відкритої науки, відкритого доступу та управління дослідницькими даними. Планується розглянути наступні питання: як говорити зі скептиками про відкриті дослідницькі дані і які найкращі європейські практики доцільно запозичити; як професійно та якісно збирати, аналізувати та представляти дослідницькі дані широкому загалу; як виглядає відкрита наука в Україні та у світі, якщо розглядати її з позицій Web of Science; досвід упровадження та використання відкритих даних та інструментів штучного інтелекту; досвід ДНТБ України щодо управління даними досліджень та реалізації наукових проєктів.
Організатори: Clarivate, ДНТБ України, Асоціація EIFL, Видавництво «Bentham Science», Одеський національний технологічний університет, Харківський політехнічний інститут.
Детальніше: https://surl.li/mcjmta, https://surl.li/saylgx, https://surl.li/bmolcg
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ ТА ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА

28 лютого 2025 року у рамках Cyber Scotland week в онлайн-форматі відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Соціальна справедливість та цифрова економіка 2025».
Захід стане площадкою для експертного обговорення актуальних питань становлення і тенденцій розвитку цифрової економіки. Заплановане проведення наступних тематичних секцій: «Розвиток блокчейну», «Блокчейн і право»; «Тенденції цифрової економіки»; «Проблеми регулювання штучного інтелекту і його вплив на праву систему». Організатори: Державна установа «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К.Мамутова» Національної академії наук України, Національна асоціація адвокатів України, ГО «Сучасна українська цифрова наука», Фундація Кларк за юридичну освіту (Шотландія), Міжнародна асоціація етики та доброчесності/AIEI.
Детальніше: https://www.iepd.kiev.ua/?p=18118
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ШІ У ДОСЛІДЖЕННЯХ

25 березня 2025 року відбудеться вебінар «Розширення можливостей досліджень за допомогою відповідального ШІ на ScienceDirect».
Захід покликаний поінформувати персонал бібліотек та усіх, хто цікавиться застосуванням ГШІ, щодо можливостей повнотекстового пошуку та доступу до інформації. Планується обговорити корисні для дослідників інструменти генеративного ШІ та нові розробки, які запроваджені у ScienceDirect, які мають сприяти підвищенню ефективності досліджень, освіти та бібліотечної роботи, розглянути різні способи використання ГШІ на ScienceDirect, ефективні інструменти пошуку, порівняння та виявлення надійних доказів у рецензованій літературі. Організатори: Сhoice, Elsevier
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

MOSAIC: ЛЮТНЕВИЙ ОГЛЯД ІННОВАЦІЙ ТА ВІДКРИТИЙ ФОРУМ

27 лютого 2025 року у рамках серії однойменних щомісячних заходів відбудеться вебінар «Лютневий огляд інновацій та відкритий форум».
Він стане майданчиком для демонстрації новітніх інноваційних рішень у розвитку бібліотечних фондів завдяки Mosaic від GOBI Library Solutions. Планується на конкретних прикладах розглянути нові та майбутні функції цієї нової платформи, обговорити їх переваги (робота у режимі реального часу, фіксовані ціни, зв’язок між замовленнями, уникнення дублювання, переклад на різні мови, безкоштовні записи MARC, готові шаблони замовлень та рахунки-фактури). Організатор – EBSCO.
Детальніше: https://surl.li/kcykci, https://surl.li/amtllm
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

КУРС ІЗ DATA-DRIVEN РЕКРУТИНГУ В IT

7 квітня 2025 року у змішаному форматі стартує навчальний курс «Data-driven рекрутинг в IT».
Захід покликаний поширити серед зацікавлених слухачів інформацію про те, як саме відбувається рекрутинг у продуктовому IT та як забезпечити вдалий старт ІТ-кар’єри. Підготовлена унікальна програма, що розкриває сутність та специфіку процесів найму в продуктових ІТ-компаніях, у рамках якої передбачені лекційні та семінарські заняття, розбір практичних кейсів, участь у командній роботі над реальними проєктами, менторська підтримка. Програма курсу складається з 5-ти модулів: «Вступ до рекрутингу на основі продукту», «Архітектура найму», «Інструменти рекрутера: аналітика, пошук джерел, автоматизація», «Співбесіди, оцінювання та досвід кандидатів», «Прискорення кар’єри». Організатор – Академія Genesis.
Детальніше: https://bit.ly/41eiTVO, https://surl.li/ghxmsw, https://t.me/navchai_smilyvo/358
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

ЯК ВИКЛАДАЧАМ ІНТЕГРУВАТИ РЕАЛЬНІ КЕЙСИ У НАВЧАННЯ

28 лютого 2025 року у рамках серії заходів «Uni-biz Bridge: Skills in focus» відбудеться вебінар «Співпраця з бізнесом: як викладачам інтегрувати реальні кейси у навчання».
Захід покликаний продемонструвати, що ефективно організована співпраця бізнесу та освіти є важливим елементом створення екосистеми інноваційного сталого розвитку ЗВО. Така взаємодія дозволяє не лише готувати фахівців, які відповідають вимогам сучасного ринку праці, а й стимулювати розвиток бізнесу. Під час вебінару учасники отримають уявлення про реальні приклади співпраці освіти і підприємств, обговорять, які формати співпраці з компаніями є найбільш ефективними, яким чином можна адаптувати реальні бізнес-кейси до підготовки студентів у ЗВО. Організатор – UGEN.
Детальніше: https://t.me/ugen_UBB/874, https://bit.ly/3POYIaz
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

БІБЛІОТЕКА І КНИГА У КОНТЕКСТІ ЧАСУ

22-24 квітня 2025 року у змішаному форматі відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу», цьогорічна тема якої – «Трансформація бібліотек в умовах викликів та випробувань».
Захід стане площадкою для обміну досвідом та обговорення актуальних питань діяльності бібліотек. Зокрема, планується розглянути стан українських бібліотек в умовах сучасних викликів; збереження документальної спадщини; розвиток електронних бібліотек; формування бібліотечних інформаційних систем і централізовану каталогізацію; штучний інтелект у діяльності бібліотек; психосоціальну підтримку користувачів та працівників бібліотеки; формування безбар’єрного суспільства. Організатори: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, ВГО «Українська бібліотечна асоціація».
Детальніше: https://surl.li/yqnfet
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

KYIVACADEMUS 2025

7-9 травня 2025 року в онлайн-форматі відбудеться наукова конференція «KyivAcademUs 2025».
Захід покликаний стати міждисциплінарною платформою представлення результатів досліджень та сприяти популяризації дослідницької роботи серед студентів. Запланована робота наступних секцій: математики та інформатики (фундаментальна та прикладна математика, методи оптимізації та дослідження операцій, методи машинного та глибокого навчання); фізики та матеріалознавства (теоретична та математична фізика, прикладна фізика, матеріалознавство); молекулярної біології, біофізики та біотехнології (біомедицина та нейронауки, молекулярна біологія та біотехнології). Захід заохочуватиме обмін досвідом між студентами, залученими до наукових досліджень та поширення інформації про наукову діяльність установ НАН України. Організатор – Київський академічний університет НАН України.
Детальніше: https://surl.li/fvmzbz, https://surl.li/contzl, https://surl.li/gzwxby
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи