
«ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ

19 березня 2025 року у змішаному форматі відбудеться інформаційний семінар «Європейська дослідницька рада в Рамковій програмі ЄС «Горизонт Європа»: можливості для українських науковців».
Захід покликаний привернути увагу представників вітчизняних академічних кіл до можливості участі у відповідних конкурсах. Планується обговорити наступні питання: можливості фінансування з боку Європейської дослідницької ради; приклади успішних проєктів ERC в сфері соціогуманітарних наук («Харчові ідентичності: біомолекулярна археологія розкриває численні та динамічні соціальні ідентичності»; «Невидима історія ООН і Глобального півдня»); робоча програма ERC на 2025 рік – відкриті конкурси та статистика участі українських науковців. Організатор – НКП Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/w7juU, https://ukrintei.ua/y/hAabJ, https://ciptt.nas.gov.ua/HORIZON-EUROPE.html
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТІВ ЕРАЗМУС+ ТА ЖАН МОНЕ

25 березня 2025 року в онлайн-форматі відбудеться тренінг «Реалізація проєктів Програми ЄС Еразмус+, Жан Моне: від перших кроків до звітності – особливості впровадження під час воєнного стану та інституційні регуляції».
Захід покликаний стати площадкою для надання детальної інформації щодо особливостей реалізації проєктів Жан Моне та поширення європейських студій в Україні. Планується обговорити: базові регулюючі документи; процес започаткування та інституціалізації проєкту; здійснення поточної діяльності в межах проєкту (управління грантом, долучення учасників до співпраці, забезпечення синергії, здійснення комунікації з ЕАСЕА, цільовими групами та стейкхолдерами); засоби візуалізації та поширення результатів; специфіку управління коштами; здійснення моніторингу, забезпечення якості та стійкості проєкту; організацію роботи в системі кабінету проєкту та ін. Організатор – Національний Еразмус+ офіс в Україні.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/8A42y, https://ukrintei.ua/y/DWUY3, https://ukrintei.ua/y/4phdz
#НРАТ_НауковіЗаходи

ТИЖДЕНЬ ДОБРОЧЕСНОСТІ ОЕСР У 2025 РОЦІ

З 24 по 28 березня 2025 року відбудеться серія заходів Тижня доброчесності ОЕСР.
Вони мають залучити представників урядових структур, громадянського суспільства, приватного сектору та зацікавлених громадян з усього світу для обговорення широкого спектру проблем доброчесності різних регіонів – Євразії, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Латинської Америки та Карибськкого басейну. Зокрема, відбудеться Глобальний форум ОЕСР з боротьби з корупцією та доброчесності, цьогорічна тема якого – «Використання інновацій для відкриття нового шляху» (26-27 березня 2025 року). Захід покликаний підтримати дії з просування прозорості та чесності, водночас надихаючи учасників упроваджувати перспективні рішення для зміни глобального антикорупційного ландшафту, а саме: роль інновацій у трансформації глобальної боротьби з корупцією; пошук нових способів сприяння доброчесності та прозорості; дослідження того, як нові технології (штучний інтелект, аналітика даних, цифрова криміналістика) можуть знищувати корупційні практики, зміцнити доброчесність і посилити правозастосування; роль приватного сектору як важливого партнера у боротьбі з корупцією; передові стратегії співпраці. Організатор – Організація економічного співробітництва та розвитку.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/E7HE9, https://ukrintei.ua/y/xTnoC, https://ukrintei.ua/y/2wYAJ
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ

5–6 травня 2025 року у змішаному форматі відбудеться конференція молодих науковців «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології – 2025», присвячена 100-річчю Інституту біохімії ім.О.В. Палладіна НАН України.
Захід стане площадкою для обговорення молодими дослідниками власних наукових здобутків та перспектив розвитку досліджень у галузі біохімії та біотехнології. Під час конференції планується розглянути наступні питання: біотехнологія; молекулярна і клітинна біологія; медична біохімія. Організатор – Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/U2COs, https://ukrintei.ua/y/9ybac, https://ukrintei.ua/y/Oi3sX, https://ukrintei.ua/y/zIc80
Фото: організатор
#НРАТ_НауковіЗаходи

МІЖНАРОДНА ПРОГРАМА EDUPRO

З 20 березня по 15 квітня 2025 року відбудеться серія онлайн-семінарів для ознайомлення освітян з Міжнародною програмою EDUPRO.
Заходи допоможуть розвинути навички комунікації, лідерства, співпраці та сприятимуть професійному розвитку викладачів. Планується обговорити: сучасні освітні тенденції; доступ до міжнародної академічної спільноти; обмін досвідом із колегами з Європи та Латинської Америки. Заплановані наступні тематичні зустрічі: “Лідерські якості для освітян – як досягти успіху» (20 березня 2025 року); “Ніколи не буває комфортного середовища в освіті» (27 березня 2025 року); “Навігація в умовах невизначеності: як безперервний розвиток формує стійких та ефективних педагогів” (10 квітня 2025 року); “Штучний інтелект у 2025 році: життя за межами хайпу – виклики та реалії» (15 квітня 2025року). Організатор – SoftServe.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/Jb3It, https://ukrintei.ua/y/yLux3
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТИЛЬ APA

20 березня 2025 року відбудеться вебінар «Перше враження має значення: найкраща інформація про роботу зі стилем APA».
Захід покликаний поінформувати бібліотекарів, викладачів, студентів та усіх, хто користується APA Style про можливості роботи з ефективним набором інструментів APA Style та розкрити його особливості. Планується розглянути найкращі стратегії роботи зі стилем APA та навчання його використанню, а також LibGuide та ШІ, відкриті посібники і ресурси щодо стилю APA. Організатори: Сhoice, APA Style.
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/MQsxc, https://ukrintei.ua/y/9I8qi
Фото: Сhoice
#НРАТ_НауковіЗаходи

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ, ТЕОРЕТИЧНОЇ ФІЗИКИ ТА МЕТОДИК НАВЧАННЯ

14-16 квітня 2025 року у онлайн-форматі відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні проблеми експериментальної, теоретичної фізики та методики навчання фізики».
Захід покликаний підтримати молодих учених у їхньому професійному зростанні та стати площадкою для обміну ідеями, апробації наукових результатів, розвитку навичок публічного презентації результатів досліджень. Планується обговорити наступні питання: квантова теорія поля; взаємодія іонів та електронів низьких енергій з речовиною; радіаційне матеріалознавство; фазовий контраст, біофізика та медицина; комп’ютерне моделювання фізичних процесів; прикладна механіка; методика навчання фізики; інноваційні підходи у викладанні фізики. Організатори: Інститут прикладної фізики НАН України, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка, Механіко-машинобудівний інститут КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Детальніше: http://iap.sumy.org/spetf2025, https://ukrintei.ua/y/Cfi4Z
Фото: скріншот
#НРАТ_НауковіЗаходи

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ АГРОВОЛЬТАЇКИ

8 квітня 2025 року у змішаному форматі відбудеться міжнародна міжгалузева конференція «Стратегія розвитку агровольтаїки: стан, виклики та кроки впровадження в Україні»
Захід покликаний стати площадкою для обговорення стратегічних проблем розвитку агровольтаїки в Україні – ініціативи, спрямованої на впровадження інновацій у сфері відновлюваної енергетики та аграрного виробництва. Під час конференції планується обговорити наступні питання: рослинництво та агротехнології; публічне управління; енергетика та інженерні технології; економіка, фінанси та менеджмент; право та нормативне регулювання; фундаментальні та гуманітарні. Організатори: Міністерство освіти і науки України, Асоціація агровольтаїки України, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, Державна науково-технічна бібліотека України, Академія економічної освіти Молдови.
Детальніше: https://dntb.gov.ua/news/agrovoltaika, https://ukrintei.ua/y/ytXJm, https://ukrintei.ua/y/rJ1ql
Фото: ДНТБ
#НРАТ_НауковіЗаходи

OPEN DATA DAY 2025

19 березня 2025 року відбудеться день відкритих даних / «Open Data Day 2025».
Ця щорічна подія покликана стати площадкою для дискусій представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, ключових міністерств, силового блоку, провідних громадських організацій щодо впливу відкритих даних на розвиток демократії та цифрового суспільства. Учасники заходи розглянуть наступні нагальні питання: як балансувати між прозорістю та безпекою під час воєнного стану та як створити єдиний механізм оприлюднення цінних наборів відкритих даних в умовах воєнного стану. Організатори: Міністерство цифрової трансформації України та Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI).
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/Sj6Ea, https://forms.gle/NQNR2LtmF5EWjeLf9, https://ukrintei.ua/y/qvYyX
Фото: Мінцифри
#НРАТ_НауковіЗаходи

ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»

13 березня 2025 року у змішаному форматі відбудеться інформаційний захід «Грантові можливості та інструменти підтримки в рамках Програми «Горизонт Європа»».
Захід покликаний надати представникам закладів вищої освіти, наукових установ, малого та середнього бізнесу, громадських організацій та всім зацікавленим особам актуальну інформацію щодо участі у програмі. Планується обговорити наступні питання: загальна інформація про флагманську програму Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»; ключові документи Програми «Горизонт Європа» – від концепції до вимог щодо оформлення проєктної заявки та особливостей фінансування; актуальні конкурси в рамках програми; потенціал та можливості використання Funding & Tenders Portal. Організатори: «Офіс Горизонт Європа в Україні», Національний фонд досліджень України, Державний університет «Київський авіаційний інститут».
Детальніше: https://ukrintei.ua/y/4N8Ip
Фото: організатори
#НРАТ_НауковіЗаходи