20 січня 2022 року відбудеться круглий стіл «Майбутнє людства з новими технологіями», присвячений етиці штучного інтелекту та редагування геному.

Організатор – ЮНЕСКО.

Учасники події шукатимуть відповіді на наступні запитання:
– чи можна гарантувати виграш у однаковій мірі кожному від новітніх технологій;
 – які етичні наслідки цих технологій;
– хто і як повинен регулювати ці технології.

Редагування геному – це революційна технологія, котра може швидко й точно модифікувати ДНК живих організмів, додаючи сприятливі характеристики чи видаляючи небажані. Використання цієї технології для лікування деяких генетичних захворювань – це реальність найближчого майбутнього.

Заплановано дві панельні дискусії. Під час першої «Етика редагування геному: рівний доступ і управління» будуть обговорюватись нагальні етичні проблеми редагування геному у лікуванні, а також впливу цього процесу на майбутні покоління та оточуюче середовище, і шляхи вирішення цих проблем.

На другій «Етика штучного інтелекту: майбутнє людства зі штучним інтелектом» буде організований діалог з етичних проблем у сфері штучного інтелекту, з якими зараз стикається людство та які будуть загрозою у майбутньому. Експерти розглянуть конкретні дії з вирішення цих проблем, щоб гарантувати, що розробка та використання штучного інтелекту сприятиме благополуччю всього людства і допоможе досягненню цілей сталого розвитку.

На попередніх тематичних заходах ЮНЕСКО аналогічної спрямованості вже розглядались етичні питання, пов’язані зі штучним інтелектом, такі як конфіденційність, упередженість даних, гендерна рівність, прийняття рішень за допомогою штучного інтелекту, а також культурні відмінності та цінності. 

Круглий стіл організований за фінансової підтримки Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії.

Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.

Детальніше: https://bit.ly/3Ei4Tf7, https://bit.ly/3plqwql, https://bit.ly/3FnxyAA, https://bit.ly/3Ep2dfJ, https://bit.ly/3pniFcb

Фото: скріншот

Етика штучного інтелекту та етика редагування геному
2021-12-22
Поширити