Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету міністрів України щодо визначення процедури реалізації права на академічну мобільність.
Документ покликаний врегулювати процедурні моменти, які пов’язані з реалізацією права на академічну мобільність. Зокрема, йдеться про порядок проходження, визнання, зарахування результатів академічної мобільності відповідно до розширених для українських учасників можливостей у рамках міжнародних договорів України про співробітництво в галузі освіти, науки, інновацій, міжнародних програм та спільних проєктів, договорів про співробітництво між українськими закладами освіти або їхніми структурними підрозділами, між українськими та іноземними закладами або їхніми структурними підрозділами. Також визначаються питання стипендіального забезпечення здобувачів освіти під час їх участі у програмах академічної мобільності.
Нова редакція Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність визначає цілі, завдання, організацію, порядок проходження, визнання та врахування результатів академічної мобільності тощо. Також пропонується внести зміни до Порядку призначення і виплати стипендій (відповідно до міжнародних зобов’язань України), Положення про умови матеріального забезпечення осіб, направлених за кордон на навчання та стажування, постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2010 р. № 82 «Про норми відшкодування витрат, пов’язаних з направленням вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів і докторантів для участі у заходах, що проводяться в Україні та за кордоном».
Проєкт акта розроблено на виконання кроку 599 пріоритету 13.5 «Розвиток науки та інновацій» Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 276-р та відповідно до зобов’язань української сторони, передбачених у пункті f статті 431 Глави 23 «Освіта, навчання та молодь» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.
Зауваження та пропозиції можна подати до 27 липня 2021 року.
Детальніше: https://bit.ly/36VCLQL, https://bit.ly/3BLNtrh, https://bit.ly/3iHodcH, https://bit.ly/3x2jZlc