KPMG – одна з найбільших у світі мереж, що надають професійні послуги, та одна з аудиторських компаній великої четвірки оприлюднила перший звіт щодо прогресу у скороченні викидів парникових газів – Net Zero Readiness Index.

Представлений звіт є інструментом, який порівнює прогрес 32 країн у сфері скорочення викидів парникових газів, що спричиняють зміни клімату,  оцінює їхню готовність та здатність досягти нульового рівня шкідливих викидів цих газів до 2050 року. 

Індекс враховує, крім викидів вуглецю, ще й викиди метану й оксиду азоту. Кожна країна аналізувалася в рамках звіту за 103 показниками, котрі застосовувалися для оцінки готовності на загальнодержавному рівні та на рівні окремих секторів, як то виробництво електричної та теплової енергії, транспорт, будівництво, промисловість, сільське господарство, землекористування та лісове господарство.

У результаті аналізу всі країни-учасниці були поділені на дві категорії: топ-25 країн за поточним рівнем прогресу та ініціатив і сім країн, на котрі слід звернути увагу, де є значні можливості для просування зусиль щодо декарбонізації.

Ключові результати, сформульовані у дослідженні, наступні:
– країни діють повільно щодо встановлення цільових показників Net Zero та їхнього закріплення в законодавстві;
– відсутність можливості виконання зобов’язань у рамках ініціативи Net Zero є слабким місцем в глобальних амбіціях щодо досягнення нульового рівня викидів;
– готовність на рівні держави значною мірою віддзеркалюється в готовності секторів;
– готовність досягнути Net Zero пов’язана з економічним добробутом.

У ході підготовки звіту його автори спілкувалися з широким колом спеціалістів, які працюють на міжнародному рівні а також у кожній з 32 країн-учасниць. Спираючись на їхні спостереження, отримані наступні висновки щодо глобального переходу до економіки з нульовим енергетичним балансом:
– цілі щодо Net Zero є лише першим кроком;
– уряди повинні використовувати фінансові ринки для забезпечення виходу на Net Zero;
– необхідна потужна політична синергія та співпраця на всіх рівнях;
– розвиток державної підтримки заходів у сфері пом’якшення наслідків зміни клімату має бути зоною головної уваги для урядів;
– постійна геополітична напруженість потенційно може перетворити ініціативу Net Zero на арену конкуренції, а не співпрацю у сфері пом’якшення наслідків зміни клімату.

Детальніше: https://bit.ly/3GP6zyh, https://bit.ly/3q5lnSy, https://bit.ly/3IVUCIY

Фото: скріншот

Індекс готовності до нульового рівня викидів вуглецю
2021-12-16
Поширити