Програма Еразмус+ відкриває можливості для розвитку академічної мобільності та співпраці в галузі освіти, навчання, молоді та спорту.
Програма Еразмус+ відкриває можливості для розвитку академічної мобільності та співпраці в галузі освіти, навчання, молоді та спорту.
Нова програма (2021-2027 рр.) буде більш інклюзивною, доступною та стійкою. Важливими її завданнями стануть підтримка цифровізації в європейській освіті та допомога у побудові європейського освітнього простору. Для цього забезпечить більш прості та гнучкі процедури доступу у таких сферах, як освіта дорослих, професійна освіта, шкільна освіта.
Подати заявку на участь зможуть організації з числа країн-учасниць програми – усі держави-члени Європейського Союзу, а також ряд тих країн, що приєднались до Програми. Щоб отримати акредитацію, вони повинні скласти план реалізації заходів з мобільності та виконувати його у сфері освіти та навчання.
6-9 жовтня 2020 року відбувся Форум ОЕСР з питань зеленого фінансування та інвестицій.
6-9 жовтня 2020 року відбувся Форум ОЕСР з питань зеленого фінансування та інвестицій.
Під час заходу експерти обговорювали перспективи відновлення світової економіки після пандемії COVID-19, інформували про результати досліджень, реалізовані національні заходи та підготовлені ініціативи щодо зелених фінансів та сталого розвитку. Зокрема, йшлося про:
– фінансування стійкої економіки (обговорювались питання щодо фінансів та інвестицій, які можуть сприяти сталого розвитку світового океану);
– підтримку зеленої інфраструктури (розглядалась роль інституційних інвестицій та аналізувались результати розвитку зеленої інфраструктури за останні 10 років);
– таксономію сталого фінансування (роль таксономії, діяльність керуючих активами та інституційних інвесторів, регіонів і міст та їх вплив на динаміку екологічних інвестицій);
– підтримку кліматичних цілей (можливості інвестування з позицій методології оцінювання інвестицій, огляд міжнародних кліматичних ініціатив);
– постковідну економіку (міжнародні фінансові ініціативи, плани дій, ESG-тренди, завдання із боротьби з наслідками пандемії в контексті необхідності досягнення довгострокових цілей сталого розвитку);
– актуальні проблеми ESG (відповідальне фінансування, імплементація ESG-підходу інституційними інвесторами і фондами, поєднання якісних соціальних, екологічних та управлінських аспектів проектів як ідеал відповідальних інвестицій, на які орієнтуються 75% компаній).
Міністерство розвитку громад та територій України повідомляє про продовження до 3 листопада 2020 року конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за кошти ЄС.
Міністерство розвитку громад та територій України повідомляє про продовження до 3 листопада 2020 року конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за кошти ЄС.
Відповідно до пункту 3 Порядку проведення конкурсного відбору, затвердженого урядовою постановою від 16.11.2016 р. № 827, заявником проєктів від закладів вищої освіти та наукових установ, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, виступає Міністерство освіти і науки.
Згідно з пунктом 5 Порядку для участі у конкурсі заявник проєкту подає необхідні документи до 3 листопада 2020 року, у зв’язку з цим Міністерство освіти і науки продовжує термін подачі проєктів до 25.10.2020 року.
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та сервіс перевірки оригінальності тексту Unicheck Україна підписали Меморандум про спільні дії для розвитку академічної доброчесності в Україні.
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та сервіс перевірки оригінальності тексту Unicheck Україна підписали Меморандум про спільні дії для розвитку академічної доброчесності в Україні.
Головною метою співробітництва є створення належних умов для конструктивних змін у сфері забезпечення академічної доброчесності у вищій освіті.
Unicheck Україна надасть Національному агентству продукти для якісного забезпечення академічної доброчесності в Україні. Угода також передбачає проведення низки спільних заходів, співпрацю експертів та підготовку концепції розв’язання проблем у сфері академічної доброчесності.
НАЗЯВО та Unicheck мають намір спільно працювати над виявленням проблем у процедурах порушень академічної доброчесності та виявленням плагіату.
Оголошено Конкурс на участь у Програмі стажування молоді у Верховній раді України у 2021 році.
Оголошено Конкурс на участь у Програмі стажування молоді у Верховній раді України у 2021 році.
Програма має на меті надати можливості громадянам України (з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби або на посадах в органах місцевого самоврядування) отримати знання з питань експертно-аналітичного забезпечення законодавчого процесу, а також набути практичних навичок.
Програма триватиме впродовж січня – липня 2021 року. Кількість учасників, яка очікується – 50 осіб.
Вимоги до кандидатів: наявність громадянства України, рівень вищої освіти не нижче першого (бакалаврського), вік на момент подання анкети до 35 років, вільне володіння державною мовою, володіння однією з іноземних мов, яка є офіційною мовою Ради Європи.
Зареєструватись для участі у конкурсі можна до 15 листопада 2020 року.
Сумський державний університет поділився досвідом в організації змішаного освітнього процесу.
Сумський державний університет поділився досвідом в організації змішаного освітнього процесу.
«…Google Meet забезпечує організацію відеозустрічей, онлайн семінарів, запису відеолекцій. Через Google Calendar відбувається організація запрошень… інструмент для командної роботи Microsoft Teams в Office 365 поєднує в собі чат, планувальник завдань та проєктів, відеозв’язок, нотатки.
Дистанційне навчання неможливе без платформи, яка б забезпечувала організацію онлайн-курсів, перевірку знань, проведення практичних/семінарських занять та тестування. У СумДУ таким середовищем є власна розробка #MiX learning, яку розроблено з урахуванням потреб академічної спільноти.
Інтерактивні методи навчання, безумовно спонукають студентів до засвоєння матеріалу… презентація, створена у Canva або Prezi та інструменти швидкого опитування в онлайн режимі Mentimeter та Kahoot – допоможуть утримати увагу під час відеолекцій».
Т.в.о. Міністра освіти і науки України назвав п’ять завдань, над якими працює команда МОН.
Т.в.о. Міністра освіти і науки України назвав п’ять завдань, над якими працює команда МОН.
Це:
– зміцнення кадрового потенціалу школи (поетапне підвищення зарплат вчителів, встановлення надбавок за результатами сертифікації, підтримка молодих фахівців);
– 100-відсоткове забезпечення безкоштовного підвезення дітей і педагогічних працівників до дитсадків, шкіл і місць проживання в селі;
– відновлення професійно-технічної освіти (представлено план модернізації, триває робота над Стратегією розвитку професійної освіти);
– реформування наукової сфери (ключовим питанням є визначення моделі трансформації Національної та галузевих академій наук, над ним вже працюють робочі групи);
– зміна підходу держави до системи вищої освіти (триває громадське обговорення проєкту Стратегії розвитку вищої освіти України до 2031 року).
З 15 жовтня 2020 року Укрпатент здійснює наступні повноваження:
З 15 жовтня 2020 року Укрпатент здійснює наступні повноваження:
– приймання заявок, проведення їх експертизи, прийняття рішень щодо них (промислова власність);
– приймання і розгляд заявок на державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва, а також на реєстрацію договорів, що стосуються прав авторів на твори, здійснення їх реєстрації;
– здійснення державної реєстрації промислових зразків та видача свідоцтв;
– здійснення державної реєстрації географічних зазначень;
– здійснення державної реєстрації винаходів і корисних моделей, видача патентів на винаходи і корисні моделі;
– здійснення державної реєстрації торговельних марок, видача свідоцтв на торговельні марки;
– здійснення державної реєстрації компонувань, видача свідоцтв на компонування;
– видача свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір;
– визнання прав на промисловий зразок недійсними повністю або частково;
– визнання недійсними прав на винаходи і корисні моделі;
– опублікування офіційних відомостей про промислові зразки, торговельні марки, компонування, географічні зазначення, винаходи і корисні моделі у бюлетені;
– ведення державних реєстрів;
– надання витягів та виписок;
– ведення Бази даних заявок на торговельні марки;
– здійснення публікацій в офіційному бюлетені з питань охорони авторського права і суміжних прав;
– здійснення підготовки, атестації та реєстрації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);
– ведення Державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);
– інформування та надання роз’яснень щодо реалізації державної політики у сфері охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності;
– здійснення функції “Національного відомства” та “Відомства”, передбачених Гаазьким і Женевським актами до Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків;
– здійснення функції “Національного відомства”, передбачені Мадридською угодою про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколом до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків;
– здійснення функції «відомства, що отримує», «Міжнародного пошукового органу» та «Органу міжнародної попередньої експертизи» відповідно до Договору про патентну кооперацію.
З усіма функціями та повноваженнями Національного органу інтелектуальної власності можна ознайомитись на сайті Укрпатенту.
20 жовтня 2020 року відбулась спільна нарада групи управління й підтримки проєкту з енергомодернізації українських університетів за участю представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Північної екологічної корпорації (НЕФКО).
20 жовтня 2020 року відбулась спільна нарада групи управління й підтримки проєкту з енергомодернізації українських університетів за участю представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Північної екологічної корпорації (НЕФКО).
Проєкт передбачає охоплення енергоаудитом та реконструкцію понад 200 будівель у 21 університеті, а також створення та укомплектування сучасним обладнанням навчальних корпусів та гуртожитків.
Наразі вже підписано 7 угод про надання позики з учасниками першої фази проєкту.
Організація економічного співробітництва і розвитку оприлюднила Звіт щодо Індексу цифрового уряду за 2019 рік.
Організація економічного співробітництва і розвитку оприлюднила Звіт щодо Індексу цифрового уряду за 2019 рік.
У цьому документі представлені загальні рейтинги, дані, політичні рішення та детальний аналіз результатів розвитку країн у розрізі 6-х вимірів Рамкової політики ОЕСР щодо цифрового урядування (DGPG).
Звіт являє собою першу спробу перетворити Рамкову політику на інструмент вимірювання результатів реалізації Рекомендацій ОЕСР щодо стратегій цифрового уряду та оцінки прогресу цифрових урядових реформ у країнах-членах, а також країнах-партнерах ОЕСР.
Всі акаунти на сайті НРАТ проходять стандартну процедуру реєстрації і є верифікованими. Однак для того, щоб отримати додаткові можливості, такі як публікація відкритих рецензій на академічні тексти, необхідна верифікація за афіліацією.
Щоб отримати статус «верифікований», необхідно змінити основну адресу електронної пошти на корпоративну, яка прив’язана до наукової установи або закладу освіти.
Наприклад: user@ukrintei.ua, user@nas.gov.ua
Після підтвердження корпоративної електронної скриньки ваш акаунт буде автоматично верифіковано за афіліацією.
Якщо ваша електронна адреса є корпоративною, але акаунт не має позначки верифікації, вам необхідно написати нам на електронну скриньку NRAT@ukrintei.ua. Після перевірки ми додамо вашу адресу в базу даних, і ваш акаунт буде верифіковано.
Після проходження процедури верифікації за афіліацією ви можете змінити основну адресу електронної скриньки на зручну для вас, не втративши при цьому статусу верифікації.
Проходити верифікацію за афіліацією необхідно лише один раз.
* Ми використовуємо корпоративні адреси з Єдиної державної бази з питань освіти та Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави
Інструкція зі складання пошукового запиту
Для пошуку новин, опублікованих на офіційному вебпорталі НРАТ у розділі «Новини» необхідно ввести у пошукове поле одне слово, декілька слів або точну фразу. Окремі слова розділяються проміжками.
Пошук виконується всюди – як у назві, так і у тексті новини.
Для отримання більш повного результату рекомендується використовувати основу слів (частини слів без закінчення).
При використанні для пошуку декількох слів вони поєднуються одним з логічних способів, описаних нижче.
За замовчуванням встановлено логічний сполучник “та”. У такому випадку результати пошуку будуть охоплювати усі публікації новин, де є вказані слова, навіть якщо вони розташовані окремо одне від одного і знаходяться у різних частинах тексту.
Приклад.Пошукова фраза: звіт ОЕСР. Результат пошуку: всі новини, які містять слово «звіт» та слово «оеср» як разом, так і окремо в тексті і в назві.
Якщо словосполучення чи фразу взяти у лапки (“), то результати будуть містити усі публікації, де зустрічається саме це словосполучення або фраза.
Приклад. Пошукова фраза: «звіт ОЕСР». Результат пошуку: всі новини, які містять точну фразу «звіт оеср».
Якщо Вам відома дата публікації новини або цікавить певний проміжок часу, в який вони були опубліковані на сайті, можна обрати таку дату чи інтервал дат у додатковому полі, що має вигляд календаря. Напис дати здійснюється у форматі рік-місяць-день і підтверджується натисканням на відповідну дату у випадаючому полі календаря. Можна вписувати дату або обирати, гортаючи сторінки календаря за місяцями та роками. За замовчуванням інтервал починається з більш давньої дати (2018-01-23) та завершується поточною.
Також Ви можете використовувати один або декілька хештегів, які розташовані під полем пошуку у правій частині екрану сторінки «Новин».