Європейська комісія на своєму офіційному сайті представила звіт «Оцінка одноразової пілотної програми за 2018-2020 роки. Аналіз якісного та кількісного зворотного зв’язку».

У рамковій програмі науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт фінансування проекту поки що ґрунтується на поверненні фактичних витрат. Не дивлячись на спрощені правила та покращену ІТ-підтримку, ця система залишається складною та піддається помилкам. Однією з ініціатив Комісії з високим потенціалом для розв’язання цієї проблеми й подальшого спрощення є більш широке використання одноразових виплат.

Отже, розроблено підхід до одноразового фінансування, котрий знімає всі зобов’язання зі звітності про фактичні витрати, табеля обліку робочого часу та наступних фінансових аудитах. Метою є значне скорочення кількості помилок і адміністрування грантів на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, а також підсилення уваги до змісту виконаних робіт.

Новий підхід був ретельно протестований у рамках пілотного проекту «Горизонт 2020» протягом останніх трьох років програми. 

Опублікований звіт представляє пілотний проект більш докладно й об’єднує вичерпні відгуки, котрі зібрані авторами з самого початку його реалізації.

У цілому, оцінка показує, що одноразове фінансування працює на практиці й що підхід, розроблений у Horizon 2020, підходить для більш широкого використання в Horizon Europe.

Детальніше: https://bit.ly/3xspxqX, https://bit.ly/3FKyVZR

Фото: ЕК

Оцінка пілотної програми Horizon 2020
2021-11-24
Поширити