Європейська Комісія надаватиме максимальну підтримку освітній сфері України через можливості участі в програмах ЄС для викладачів, вчителів, учнів, студентів і молоді.

Це буде здійснюватися за допомогою заходів, об’єднаних у два взаємодоповнюючих напрямки. По-перше, ЄС підтримує системи освіти і окремі освітні заклади держав-членів. Єврокомісія прийняла пропозицію щодо дій Cohesion для біженців в Європі, щоб забезпечити швидкий перерозподіл доступного фінансування з Європейського фонду регіонального розвитку, Європейського соціального фонду та Фонду європейської допомоги для фінансування широкого спектру заходів підтримки людей, які покидають Україну.

Важливу роль буде відігравати програма Erasmus+. Можливості фінансування, які мобілізує Комісія в рамках цієї програми, наступні:
– навчально-виховні заклади, які приймають участь в проектах співробітництва Erasmus+, можуть швидко прийняти українських учнів з гнучким використанням проєктного фінансування;
– українські викладачі та тренери можуть отримати фінансову підтримку для полегшення своєї інтеграції;
– кваліфікований персонал може бути направлений на тимчасовій основі в райони розміщення біженців;
– заклади, які отримують вигоду від поточних проектів Erasmus+ в таких сферах, як інклюзія, різноманіття та інтеграція біженців, можуть на добровільній основі перерозподіляти частину своїх коштів на підтримку діяльності для українських біженців.

По-друге, ЄК надаватиме підтримку українським дітям і вчителям через європейські платформи, зокрема – Портал шкільної освіти, який:
– сприяє обміну досвідом та інформацією щодо підтримки інтеграції біженців в системи освіти держав-членів;
– організує курси підвищення кваліфікації для вчителів з інтеграції біженців;
– інформує про освітні ресурси, які дозволять дітям продовжити навчання також і на рідній мові на основі української освітньої програми. Портал може встановити зв’язок з національними навчальними платформами, доступними для молоді та вчителів на українській мові.

Найбільше шкільне співтовариство в Європі eTwinning пропонує свою підтримку викладацькому складу молодих українських біженців. Воно допомагатиме вчителям, шкільному персоналу та учням в обміні та координації їх дій на низовому рівні шляхом створення спеціальних груп у безпечному просторі платформи.

ЄК буде продовжувати взаємодіяти з державами-членами для спільного пошуку рішень. Буде створена Цільова група для аналізу та поширення досвіду кожної держави-члена з безперервного навчання українських біженців.

Детальніше: https://bit.ly/36qwpfh, https://bit.ly/3Ng5bsp, https://bit.ly/3ID21eW, https://bit.ly/3D6kShf

Фото: ЄК

Підтримка ЄС у сфері освіти для України
2022-03-23
Поширити