В Україні планується запровадити покарання за плагіат в академічних текстах. Відповідний законопроект № 5532 зареєстровано у Верховній Раді України групою народних депутатів.

Законопроєкт розроблено з метою включення до Закону України «Про освіту» двох видів порушення академічної доброчесності – написання академічного тексту на замовлення та присвоєння авторства на академічний текст. Це, на думку авторів документу, дозволить більш ефективно протидіяти академічній недоброчесності.

Проєкт закону передбачає внесення змін до Закону України «Про освіту». Статтю 42 «Академічна доброчесність» пропонується доповнити визначенням терміну «академічний текст», оскільки це один з основних об’єктів, щодо яких здійснюється порушення академічної доброчесності та двома новими видами порушення академічної доброчесності – написання академічного тексту на замовлення та присвоєння авторства на академічний текст.

Дискусія навколо законопроекту сприятиме формуванню дискурсу щодо необхідності дотримання основних засад академічної доброчесності в освітньому та науковому середовищах, створить передумови для удосконалення системи підтримки академічної доброчесності.

У березні 2021 року підготовлений законопроект щодо посилення відповідальності за порушення академічної доброчесності було направлено на доопрацювання.

Детальніше: https://bit.ly/3g7ehYF, https://bit.ly/2RoUtb6, https://bit.ly/2RoUqfq 

2021-06-02

Покарання за плагіат в академічних текстах
Поширити