Оновлено: 2025-12-20
Загальна кількість
Повні тексти
Загальна кількість
Повні тексти
Кількість локальних репозитаріїв
Повні тексти
0223U005499, 0121U109166 , Науково-дослідна робота
Дослідження, розробка та оптимізація лінійних прискорювачів іонів (на основі змінно-фазового фокусування та Н-резонаторів) для енергетики, ядерної фізики і радіаційних технологій. Дослідження та застосування перехідного, параметричного і характеристичного рентгенівських випромінювань
Мануйленко Олег Вячеславович, Кандидат фізико-математичних наук
23-12-2023
Національний науковий центр "Харківський фізико-технічний інститут" Національної академії наук України
Наведено результати розробки нового модулятора інжектора з керованим імпульсом і випрямляча модулятора системи ВЧ-живлення для прискорювача іонів гелію ПОС-4, який використовується для досліджень з ядерного матеріалознавства. Наведено результати чисельного моделювання каналу прискорювача протонів у найбільш складному, з точки зору прискорення і фокусування сильнострумового пучка, діапазоні енергій від енергії інжекції до 90…100 МеВ. Стійкість руху заряджених частинок забезпечується поєднанням модифікованого змінно-фазового фокусування з магнітним фокусуванням. Виявлено що радіаційна чистота прискорювача, при комбінації модифікованого змінно-фазового фокусування з просторово суміщеним поздовжнім магнітним полем для прискореного струму порядка 30 мА можлива при величині магнітної індукції не менше 1,9 Тл. Показано, що у випадку використання постійних магнітів, необхідна жорсткість фокусування досягається при поєднанні просторово суміщених модифікованого змінно-фазового фокусування і фокусування магнітним полем квадрупольної конфігурації. Наведено експериментальні дані щодо перерізів реакцій поділу ядер важких металів 197Au, 207Pb, 209Bi, 232Th, 238U при опромінювані протонами з енергією 0,66 ГеВ, а також важких металів 181Ta, 197Au, 207Pb, 209Bi, 232Th, 238U при опромінювані дейтронами з енергіями 2, 2.94, 3,5 ГеВ/нуклон. Отримані результати будуть додані в міжнародні бази даних, що застосовуються при розрахунках параметрів ADS-систем. Вперше експериментально продемонстровано відхилення релятивістського електронного пучка за допомогою піроелектричного дефлектора. Обговорено можливість застосування послідовно встановлених піроелектричних дефлекторів у піроелектричному ондуляторі для отримання ондуляторного випромінювання релятивістським електронним пучком без зовнішнього високовольтного джерела живлення.
Вдовін Сергій Олександрович
Зайцев Борис Васильович
Мануйленко Олег Вячеславович
Павлій Костянтин Всеволодович
Сошенко Володимир Анатолійович
Шуліка Ольга Миколаївна
2023-12-23
Оновлено: 2025-12-20
Збереження набору наукових даних відбувається в два етапи:
1.) Створення набору даних
Введіть назву набору, короткий опис набору (анотацію) та натисніть кнопку «Створити набір». Після цього автоматично буде створено чернетку набору даних, яку Ви можете зберігати для подальшої роботи з набором. Система перенаправить Вас на сторінку «Інформація про набір даних».
2.) Заповнення даних
На сторінці «Інформація про набір даних» Вам необхідно заповнити всі поля щодо набору даних і завантажити файли.
Зверніть увагу! Кожен файл завантажується окремо. Це зроблено для стабільної роботи системи.
Після того як Ви заповнили інформацію про набір наукових даних та додали необхідні файли, Ви можете зберегти чернетку або відправити дані в систему.
Зверніть увагу! Якщо дані відправлені Ви не можете їх змінювати.
Чернетки необхідні для зберігання набору даних і його редагування до моменту відправки.
Всі акаунти на сайті НРАТ проходять стандартну процедуру реєстрації і є верифікованими. Однак для того, щоб отримати додаткові можливості, такі як публікація відкритих рецензій на академічні тексти, необхідна верифікація за афіліацією.
В особистому кабінеті відображається поточний статус верифікації за афіліацією.
Щоб отримати статус «верифікований», необхідно змінити основну адресу електронної пошти на корпоративну, яка прив’язана до наукової установи або закладу освіти.
Наприклад: user@ukrintei.ua, user@nas.gov.ua
Для завершення процесу верифікації за афіліацією необхідно заповнити інформацію про себе в персональному кабінеті.
Обов’язковими є такі поля:
– ім’я,
– прізвище,
– науковий ступінь,
– вчене звання.
Всі інші поля є необов’язковими, але бажано їх заповнювати.
Після підтвердження корпоративної електронної скриньки та заповнення обов’язкових полів ваш акаунт буде автоматично верифіковано за афіліацією.
Якщо статус верифікаціїї не змінився одразу, спробуйте перезавантажити сторінку.
Якщо ваша електронна адреса є корпоративною і всі обов’язкові поля заповнені, але акаунт не має позначки верифікації, вам необхідно написати нам на електронну скриньку NRAT@ukrintei.ua. Після перевірки ми додамо вашу адресу в базу даних, і ваш акаунт буде верифіковано.
Після проходження процедури верифікації за афіліацією Ви можете змінити основну адресу електронної скриньки на зручну для вас, не втративши при цьому статусу верифікації.
Проходити верифікацію за афіліацією необхідно лише один раз.
* Ми використовуємо корпоративні адреси з Єдиної державної бази з питань освіти та Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави
Для пошуку новин, опублікованих на офіційному вебпорталі НРАТ у розділі «Новини» необхідно ввести у пошукове поле одне слово, декілька слів або точну фразу. Окремі слова розділяються проміжками.
Пошук виконується всюди – як у назві, так і у тексті новини.
Для отримання більш повного результату рекомендується використовувати основу слів (частини слів без закінчення).
При використанні для пошуку декількох слів вони поєднуються одним з логічних способів, описаних нижче.
За замовчуванням встановлено логічний сполучник “та”. У такому випадку результати пошуку будуть охоплювати усі публікації новин, де є вказані слова, навіть якщо вони розташовані окремо одне від одного і знаходяться у різних частинах тексту.
Приклад. Пошукова фраза: звіт ОЕСР. Результат пошуку: всі новини, які містять слово «звіт» та слово «оеср» як разом, так і окремо в тексті і в назві.
Якщо словосполучення чи фразу взяти у лапки (“), то результати будуть містити усі публікації, де зустрічається саме це словосполучення або фраза.
Приклад. Пошукова фраза: «звіт ОЕСР». Результат пошуку: всі новини, які містять точну фразу «звіт оеср».
Якщо Вам відома дата публікації новини або цікавить певний проміжок часу, в який вони були опубліковані на сайті, можна обрати таку дату чи інтервал дат у додатковому полі, що має вигляд календаря. Напис дати здійснюється у форматі рік-місяць-день і підтверджується натисканням на відповідну дату у випадаючому полі календаря. Можна вписувати дату або обирати, гортаючи сторінки календаря за місяцями та роками. За замовчуванням інтервал починається з більш давньої дати (2018-01-23) та завершується поточною.
Також Ви можете використовувати один або декілька хештегів, які розташовані під полем пошуку у правій частині екрану сторінки «Новин».
Зверніть увагу: пошук академічних текстів проводиться в окремому пошуковому вікні за посиланням https://nrat.ukrintei.ua/searchdb/