Оновлено: 2025-12-31
Загальна кількість
Повні тексти
Загальна кількість
Повні тексти
Кількість локальних репозитаріїв
Повні тексти
0225U004389, (0124U004031) , Науково-дослідна робота
Розробка біополімерних нанокомпозитних матеріалів для стимуляції регенерації живих тканин і загоєння ран
Біополімерні гелеві матеріали на основі альгінової кислоти, полівінілового спирту та наночастинок Ag чи ZnO
Демченко Валерій Леонідович, Доктор хімічних наук
03-12-2025
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України
Метою проєкту є розроблення зшитих біополімерних нанокомпозитних гелевих матеріалів на основі полівінілового спирту, полісахаридів різного походження гіалуронової, альгінової та γ-поліглутамінової кислоти і наночастинок Ag чи ZnO для стимулювання регенерації живих тканих і загоєння ран.
Були розроблені полімерні кріогелеві матеріали на основі полімеру полівінілового спирту (виконував функцію зшивання полімерної матриці), альгінової кислоти (виконувала функцію регенерації живих тканин) і наночастинок Ag2O та ZnO, які володіють бактерицидною дією. Зшивання зразків з подальшим утворенням гідрогелів виконували шляхом заморожування-розморожування. Наночастинки Ag2O та ZnO в полімерній матриці утворювалися в процесі формування гідрогелів при відновленні солей срібла та цинку за допомогою альгінової кислоти. За допомогою методів рентгеноструктурного аналізу та Раманівської спектроскопії було підтвержено утворення наночастинок Ag2O та ZnO в полімерній матриці. Було виявлено, що зразки з меншим часом заморожування мають вищу здатність до водопоглинання. Такий ефект є важливим при сорбції ранового ексудату з ранової поверхні. Встановлено, що розривна міцність та відносна деформація гідрогелевих матеріалів зменшуються зі збільшенням часу заморожування зразків. Кріогелеві матеріали на основі полівінілового спирту, альгінової кислоти та наночастинок Ag2O чи ZnO показали бактерицидний ефект щодо широкого спектру дії мікроорганізмів, включаючи активність як проти грампозитивних (S. aureus, S. epidermidis) так і проти грамнегативних бактерій (E. coli, P. aeruginosa). Ефективність антимікробної дії кріогелевих матеріалів пропорційно залежить від концентрації наночастинок Ag2О та ZnO в полімерній матриці ПВС-АК від 0,01 до 1,0 % мас. Були проведені дослідження цитотоксичності кріогелевих матеріалів на культурах епітеліальних клітин MDBK (клітини нирок великої рогатої худоби) та L-929 (фібробласти миші). Було встановлено, що при невеликих концентраціях наночастинок Ag2О та ZnO (0,01 та 0,05 % мас.) в полімерній матриці зразки не проявляють цитотоксичного ефекту.
Загородня Світлана Дмитрівна
Юрженко Максим Володимирович
Подпрятов Сергій Сергійович
Рибальченко Наталія Павлівна
Демченко Олена Миколаївна
Ситник Ілля Олегович
Бур`янов Олександр Анатолійович
2025-12-03
Оновлено: 2025-12-31
Збереження набору наукових даних відбувається в два етапи:
1.) Створення набору даних
Введіть назву набору, короткий опис набору (анотацію) та натисніть кнопку «Створити набір». Після цього автоматично буде створено чернетку набору даних, яку Ви можете зберігати для подальшої роботи з набором. Система перенаправить Вас на сторінку «Інформація про набір даних».
2.) Заповнення даних
На сторінці «Інформація про набір даних» Вам необхідно заповнити всі поля щодо набору даних і завантажити файли.
Зверніть увагу! Кожен файл завантажується окремо. Це зроблено для стабільної роботи системи.
Після того як Ви заповнили інформацію про набір наукових даних та додали необхідні файли, Ви можете зберегти чернетку або відправити дані в систему.
Зверніть увагу! Якщо дані відправлені Ви не можете їх змінювати.
Чернетки необхідні для зберігання набору даних і його редагування до моменту відправки.
Всі акаунти на сайті НРАТ проходять стандартну процедуру реєстрації і є верифікованими. Однак для того, щоб отримати додаткові можливості, такі як публікація відкритих рецензій на академічні тексти, необхідна верифікація за афіліацією.
В особистому кабінеті відображається поточний статус верифікації за афіліацією.
Щоб отримати статус «верифікований», необхідно змінити основну адресу електронної пошти на корпоративну, яка прив’язана до наукової установи або закладу освіти.
Наприклад: user@ukrintei.ua, user@nas.gov.ua
Для завершення процесу верифікації за афіліацією необхідно заповнити інформацію про себе в персональному кабінеті.
Обов’язковими є такі поля:
– ім’я,
– прізвище,
– науковий ступінь,
– вчене звання.
Всі інші поля є необов’язковими, але бажано їх заповнювати.
Після підтвердження корпоративної електронної скриньки та заповнення обов’язкових полів ваш акаунт буде автоматично верифіковано за афіліацією.
Якщо статус верифікаціїї не змінився одразу, спробуйте перезавантажити сторінку.
Якщо ваша електронна адреса є корпоративною і всі обов’язкові поля заповнені, але акаунт не має позначки верифікації, вам необхідно написати нам на електронну скриньку NRAT@ukrintei.ua. Після перевірки ми додамо вашу адресу в базу даних, і ваш акаунт буде верифіковано.
Після проходження процедури верифікації за афіліацією Ви можете змінити основну адресу електронної скриньки на зручну для вас, не втративши при цьому статусу верифікації.
Проходити верифікацію за афіліацією необхідно лише один раз.
* Ми використовуємо корпоративні адреси з Єдиної державної бази з питань освіти та Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави
Для пошуку новин, опублікованих на офіційному вебпорталі НРАТ у розділі «Новини» необхідно ввести у пошукове поле одне слово, декілька слів або точну фразу. Окремі слова розділяються проміжками.
Пошук виконується всюди – як у назві, так і у тексті новини.
Для отримання більш повного результату рекомендується використовувати основу слів (частини слів без закінчення).
При використанні для пошуку декількох слів вони поєднуються одним з логічних способів, описаних нижче.
За замовчуванням встановлено логічний сполучник “та”. У такому випадку результати пошуку будуть охоплювати усі публікації новин, де є вказані слова, навіть якщо вони розташовані окремо одне від одного і знаходяться у різних частинах тексту.
Приклад. Пошукова фраза: звіт ОЕСР. Результат пошуку: всі новини, які містять слово «звіт» та слово «оеср» як разом, так і окремо в тексті і в назві.
Якщо словосполучення чи фразу взяти у лапки (“), то результати будуть містити усі публікації, де зустрічається саме це словосполучення або фраза.
Приклад. Пошукова фраза: «звіт ОЕСР». Результат пошуку: всі новини, які містять точну фразу «звіт оеср».
Якщо Вам відома дата публікації новини або цікавить певний проміжок часу, в який вони були опубліковані на сайті, можна обрати таку дату чи інтервал дат у додатковому полі, що має вигляд календаря. Напис дати здійснюється у форматі рік-місяць-день і підтверджується натисканням на відповідну дату у випадаючому полі календаря. Можна вписувати дату або обирати, гортаючи сторінки календаря за місяцями та роками. За замовчуванням інтервал починається з більш давньої дати (2018-01-23) та завершується поточною.
Також Ви можете використовувати один або декілька хештегів, які розташовані під полем пошуку у правій частині екрану сторінки «Новин».
Зверніть увагу: пошук академічних текстів проводиться в окремому пошуковому вікні за посиланням https://nrat.ukrintei.ua/searchdb/