Зняти надмірну бюрократизацію у сфері міжнародних стажувань, виконання грантів та розширити можливості для кар’єрного зростання молодих учених – над цим працюватиме спеціальна робоча група в МОН з дерегуляції наукової діяльності. 

До складу групи включені представники різних підрозділів МОН, Мінфіну, вишів та наукових установ, Нацради з питань розвитку науки і технологій, Ради молодих вчених МОН тощо. Основна робота буде зосереджена на проблемах науковців під час виконання міжнародних грантів та проходження стажувань і відряджень за кордоном. Йдеться, зокрема, про надмірне планування та звітування, неможливість трансферу коштів між різними статями витрат, більш гнучке управління ресурсами грантів через казначейські рахунки, збереження робочого місця за науковцем під час тривалих міжнародних стажувань тощо. Група планує підготувати зміни до порядку конкурсу на заміщення вакантних наукових посад у державних наукових установах в частині розширення можливостей молодих вчених будувати кар’єру та обіймати керівні посади в таких установах. Свої пропозиції група має фіналізувати до кінця року. 

«… ми ще отримали багато пропозицій від наших активних науковців, які на собі відчувають дію надмірної зарегульованості. Зараз ми починаємо ґрунтовну роботу, щоб зрозуміти причини проблем та запропонувати їхні рішення», – розказав перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

Детальніше : https://bit.ly/2olescf 

У МОН розпочато роботу зі зменшення зарегульованості в науці
2019-10-26
Поширити