19-20 вересня 2019 р. за фінансової та організаційної підтримки  МОН пройшла XVIІI Міжнародна науково-практична конференція «Побудова інформаційного суспільства: ресурси і технології».

З вітальним словом  перед учасниками виступив Перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович.

На конференції обговорювались актуальні питання формування цифрової економіки, розвитку цифрових сервісів та технологій, нові можливості освіти і науки у цифровому середовищі.

Панельні дискусії зібрали фахівців центральних органів виконавчої влади, науковців, освітян, представників бізнесу та громадянського суспільства.

Відбувся цікавий обмін думками щодо достатності вітчизняного нормативно-правового забезпечення для цифрової трансформації країни, пріоритетних напрямків діжіталізації, розвитку штучного інтелекту, застосування цифрових сервісів у промисловому виробництві, наданні державних послуг, фінансах, суспільному житті, науці та освіті. Окрему увагу було приділено аналізу зарубіжного досвіду та розгляду світоглядно-філософських аспектів цифровізації. Фахівці не були одностайні у своїх оцінках, зважено висловлювались, наголошуючи як на позитивних моментах, так і недоліках, відверто говорили про вигоди цифровізації і про ризики, що її супроводжують.

Спеціальний гість конференції – Dominic Farac, PhD, директор GreyNet International (Амстердам, Нідерланди), євангеліст сірої літератури як важливого джерела наукової та освітньої інформації, організатор профільних наукових конференцій у США та країнах ЄС.

Він представив аудиторії своє бачення  ролі  сірої літератури, розповів про партнерів та однодумців GreyNet, кращі зарубіжні практики, відповідну інфраструктуру, наукові дослідження, мережу інформаційної підтримки сірої літератури у вигляді  OpenGreyRepository, GreyGuidePortal, GreyNet`s Training & Education, GreyForum Series.

Ще один доповідач із Нідерландів Vyacheslav Tykhonov поділився досвідом  створення репозитаріїв та цифрових архівів у контексті EOSC (European Open Science Cloud).

Очно та онлайн до конференції долучились представники Азербайджану,  Білорусі,  Казахстану, Молдови, Нідерландів, Польщі, України, – всього 19 експертів та 26 доповідачів. Відбувся продуктивний обмін думками щодо побудови інформаційного суспільства та цифровізації.

Більш детальна інформація: https://bit.ly/2mlz5n6

2019-09-21

У МОН відбулась конференція щодо розвитку технологій в епоху цифровізації
2019-09-21
Поширити