Зараз у  світі основна увага приділяється стратегіям боротьби з пандемією коронавирусу (COVID-19). Отже, зелена та інклюзивна політика має стати наріжним каменем відновлення економіки. Так вважають експерти ОЕСР.

Пандемія COVID-19 висвітлила відсутність стійкості соціально-економічних систем у всьому світі. Зв’язок між втратою біорізноманіття та іншим природним капіталом і ризиками, які вони завдають здоров’ю людей та економіці, більш очевидний, ніж будь-коли. Проте, природний капітал – біорізноманіття та екосистемні послуги, від яких ми залежимо, – швидко погіршується.

Як пандемія COVID-19 змінює політичні дебати з питань біорізноманіття та захисту природного капіталу? Які передові практики з’являються у секторах та сферах політики, що мають прямі зв’язки з природою і біорізноманіттям? Які підходи можуть стосуватися як біорізноманіття, так і кліматичних завдань? Як можна виміряти прогрес у забезпеченні безпеки життя на суші та під водою відповідно до цілей сталого розвитку 14 і 15 і найкращим чином мобілізувати кошти для досягнення цих цілей? Міжнародне співтовариство прагне узгодити глобальні рамки біорізноманіття на період після 2020 року відповідно до Конвенції ООН про біологічне різноманіття (КБР) і підготуватися до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

25 і 26 листопада 2020 року відбудеться GGSD Forum – Форум зеленого зростання і сталого розвитку. Цей форум ОЕСР 2020 року буде зосереджений на питаннях безпеки природного капіталу, а саме – на стійкості, управлінні ризиками та Covid-19.

Платформа «Партнерство знань зеленого зростання» (GGKP) створила спеціальну сторінку, де містяться актуальні матеріали та рекомендації різних міжнародних організацій щодо нинішньої глобальної пандемії. З її допомогою стала доступна серію вебінарів під загальною тематичної рубрикою «Сталий розвиток після COVID-19», які мають безпрецедентний рівень відвідуваності. Зокрема, на платформі можна ознайомитися із вебінарами «Позиція провідних міжнародних організацій» (вебінар від 21 квітня 2020 г.) і «Державна політика для всеосяжного зеленого зростання» (вебінар від 28 квітня 2020 г.)

Також усі бажаючі мають доступ до таких тематичних публікацій ОЕСР:

– заява Генерального секретаря ОЕСР;

– аналітичний огляд «Здоров’я навколишнього середовища і зміцнення стійкості до пандемій»;

– огляд «Від стримування до відновлення: екологічні відповіді на COVID-19»;

– аналітичний огляд «Відповіді по міській політиці»;

– інформація про політику ОЕСР, оцінках впливу і дані.

Детальніше: http://newsletter.oecd.org/q/13Z0vgeQ2aQNsujkhPYCX/wv,

https://www.greengrowthknowledge.org/themes/covid-19,

http://newsletter.oecd.org/c/11M0BlYryi9AgFPRBZmzptzdD,

http://newsletter.oecd.org/c/11M0Bo1bkG6aU6YXlwrTzAdv6,

http://newsletter.oecd.org/c/11M0BbKKEmqD5u6oWjVWAWjOi,

http://newsletter.oecd.org/c/11M0BdNuqKndIVfuFR1gL2Y5L,

http://newsletter.oecd.org/c/11M0BfQed8jOmmoApo6AV9Cne,

https://bit.ly/2KYaDBy, https://bit.ly/2W1rWb0

2020: Десятиліття зеленого зростання
2020-05-04
Поширити