У всьому світі будуються нові або реконструюються старі бібліотеки. Щоб життя людини не зводилась до поїздок на роботу і додому, соціологи запропонували концепцію «третього місця» – особливого міського простору, де людина може в комфорті та безпеці проводити час. Бібліотеки відповідають цим умовам.
У грудні 2018 року у самому центрі Гельсінкі поруч із Парламентом, Будинком музики та вокзалом відкрилась величезна бібліотека Oodi Helsinki Central Library. Рішення про будівництво нової міської бібліотеки приймала міська рада. Місто виділило € 66 млн, а ще € 30 млн вдалось отримати з державного бюджету.
Ідея бібліотеки як нового «третього місця» втілена у архітектурному проекті. Будинок має три рівні. Перший – це лобі, продовження міської площі, де розташовані інформаційні стійки, кафе, кінотеатр на 240 місць, ігровий майданчик. На другому рівні – робочий простір. Тут можна орендувати закриті приміщення для проведення заходів, лекцій, семінарів, скористатись місцем у коворкінгу, студією для запису музики і відео. На верхньому, третьому і самому тихому поверсі, розташувалась бібліотека. У ній понад 100 000 книг, які можна брати з полиць самостійно, кілька живих дерев, багато світла та затишних місць для читання. Щоб взяти книгу додому, потрібно пред’явити паспорт, в усьому іншому відвідування вільне.
Вхід у бібліотеку безкоштовний, забронювати деякі приміщення теж можна безкоштовно. Це – бібліотека нової ери, функціональний простір для зустрічей, який відкрито для усіх бажаючих: потрапити до бібліотеки може будь-хто, адже вона є таким же міським простором, як парк або сквер.
Інформацію взято зі статті у FORBES.
Джерело: https://bit.ly/2Z167tC
2020-07-06
Фото: Kuvio / Oodi