З метою підтримки українських освітян урядом Словаччини профінансовані спеціальні стипендіальні програми.
З метою підтримки українських освітян урядом Словаччини профінансовані спеціальні стипендіальні програми.
Стипендії на 2022/2023 навчальний рік надаватимуться відповідно до Програми співпраці між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Словацької Республіки. Вони надаватимуться українським студентам та викладачам на конкурсній основі. Йдеться про: – 15 стипендій на навчання за освітнім рівнем бакалавр або магістр (термін навчання від 1 до 10 місяців); – 6 стипендій для студентів 5 курсу Ужгородського національного університету кафедри словацької філології (до 5 місяців); – 15 стипендій для аспірантів (навчання або виконання науково-дослідних робіт) і викладачів закладів вищої освіти (викладання лекцій або виконання науково-дослідницьких робіт) терміном від 1 до 10 місяців; – 10 стипендій на навчання у літній школі з вивчення словацької мови та культури у серпні 2022 року.
Також Словаччина підтримала пропозицію Міністра МОН України щодо створення мережі українських освітніх хабів.
Організація економічного співробітництва та розвитку оприлюднила звіт «Як уряди підтримують створення чистої енергії: інсайти з обраних підходів у всьому світі».
Організація економічного співробітництва та розвитку оприлюднила звіт «Як уряди підтримують створення чистої енергії: інсайти з обраних підходів у всьому світі».
У дослідженні висвітлюються нещодавні ініціативи, покликані стимулювати політичні дії та наголошується, що інноваційне лідерство державного і приватного секторів має вирішальне значення для розв’язання проблеми «чистого нуля».
Країни в усьому світі намагаються стати учасниками глобального руху, що виник зі стартапу з проривним винаходом у галузі екологічно чистої енергії. Допомога інноваціям, які сприяють досягненню кліматичних та енергетичних ЦСР, вирощування стартапів до їх зрілості також може сприяти місцевому економічному процвітанню. Адже перехід на екологічно чисту енергію впродовж 21 століття буде головною ринковою можливістю для усіх країн.
Експерти констатують, що кількість заходів державної політики, спрямованих на допомогу стартапам виведення на ринок нових екологічно чистих технологій, різко зросла після підписання Паризької угоди у 2015 році. Це надзвичайно важливо з огляду на те, що стартапи в галузі енергетичних технологій продовжують стикатися з проблемами залучення довгострокових інвестицій, а уряди мають певні унікальні ресурси, які здатні прискорити досягнення їх технічної зрілості, залишаючись в бізнесі.
Звіт ґрунтується на 14 докладних тематичних дослідженнях та інтерв’ю, у ньому представлена низка політичних заходів різних країн і визначено вісім ключових ідей щодо побудови ефективної політики підтримки стартапів у галузі екологічно чистої енергії.
Команда Vodafone надає українцям унікальні можливості безкоштовного користування онлайн ресурсами для навчання і освіти.
Команда Vodafone надає українцям унікальні можливості безкоштовного користування онлайн ресурсами для навчання і освіти.
Vodafone Україна, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G, приєдналася до ініціатив Міністерства освіти і науки України з підтримки освіти. Для клієнтів, що мають тарифні пакети Vodafone на базі послуги Online PASSS не буде тарифікуватись доступ до сервісів відеоконференцій MS Teams, Zoom, Skype, Hangouts, Google Meet, WeChat, Skype та месенджери Viber, Telegram, WhatsApp, а також Google Classroom, Всеукраїнська школа онлайн, Microsoft Teams, FaceTime.
Послуга Online PASS включена до тарифів SuperNet Start, SuperNet Pro та SuperNet Unlim. Після її підключення трафік на додатки в межах цієї послуги – безлімітний.
Провідна міжнародна організація з економічних досліджень Consensus Economics оголосила лауреатів своєї нагороди «Eastern Europe 2021 Forecast Accuracy Award».
Провідна міжнародна організація з економічних досліджень Consensus Economics оголосила лауреатів своєї нагороди «Eastern Europe 2021 Forecast Accuracy Award».
Consensus Economics починаючи з 1989 року узагальнює глобальні економічні оцінки та прогнози на основі щомісячних опитувань понад 700 економістів і організацій з усього світу. Тематика цих опитувань охоплює консенсусні оцінки щодо змін макроекономічних показників, зокрема – ВВП, інфляції, виробництва, відсоткових ставок, обмінних курсів валют у 100 країнах, а також стосовно динаміки цін 40 ключових товарних груп енергоносіїв і металів.
У числі 14-ті лауреатів цієї престижної нагороди представлені два фахівця Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України. Це українські вчені-економісти Валерій Геєць і Марія Скрипниченко. Їх відзначено за точність прогнозу ВВП і споживчої інфляції в Україні у 2020-2021 роках. Колектив лауреатів має понад двадцятирічний досвід у розробленні комплексних економіко-математичних моделей, які ув’язують в єдину інтегровану систему різні сфери економіки України та слугують відповідною базою для кількісного обґрунтування параметрів економічної політики й оцінки їхнього впливу на динаміку розвитку. Наразі він стане основою для підготовки рекомендацій щодо відновлення економіки України.
В рамках проєкту Industry4Ukraine запропоновано створення мережі амбасадорів «Амбасадори Industry4Ukraine».
В рамках проєкту Industry4Ukraine запропоновано створення мережі амбасадорів «Амбасадори Industry4Ukraine».
Її мета – підвищення рівня співпраці українських представників промислового, цифрового, інноваційного секторів з європейськими та світовими програмами допомоги Україні.
До мережі входять: – українські представники вказаних секторів, які тимчасово перебувають за кордоном та представники місцевих діаспор що працюють у названих секторах, і намагаються допомагати українським підприємствам, науковцям та університетам; – громадяни інших держав, професіонали вказаних секторів, представники бізнесу та європейських громадських інституцій, діяльність яких вже має або може мати сталий фокус допомоги Україні; – представники секторів маркетингу, реклами, PR, які готові надавати свої послуги та ресурси для сприяння промоції ініціативи «Амбасадори Industry4Ukraine».
Діяльність мережі буде спрямована на: – інтеграцію українських малих і середніх підприємств (МСП) та розробників до діючих проектів Європейського Союзу; – фінансову та іншу допомогу від діючих проектів ЄС та їх учасників задля підтримки українських розробників та промислових МСП; – промоцію представників української промисловості та хайтеку в рамках заходів в ЄС; – промоцію існуючих ініціатив платформи Industry4Ukraine, Українського кластерного альянсу та інших цільових проєктів серед європейських інституцій та професійних спільнот; – спільну розробку та лобіювання нових ініціатив для допомоги промисловим та хайтек-спільнотам на рівні Єврокомісії та відповідних інститутів країн-членів ЄС.
Ініціатива сфокусована на першочерговій підтримці галузей української економіки. Вона позиціонує себе як інструмент для допомоги сталому розвитку України.
Очікується, що діяльність амбасадорів на користь української інноваційної економіки буде фінансуватись в рамках окремих європейських проєктів.
Програми Еразмус+ інформує про відкриті можливості участі у конкурсах на друге півріччя 2022 року.
Програми Еразмус+ інформує про відкриті можливості участі у конкурсах на друге півріччя 2022 року.
У 3-4 кварталах 2022 року заплановано проведення ряду конкурсів у рамках проєктів Програми Еразмус+, пов’язаних з організацією мобільності, віртуальними обмінами, партнерствами, альянсами, розвитком професійної майстерності.
Відкриті позиції щодо проєктів з організацію мобільності: – акредитація Erasmus у сфері професійної освіти та навчання (транскордонний обмін та співпраця на постійній основі) (заявки приймаються до 19 жовтня 2022 року). – мобільність молоді (проведення молодіжних обмінів, об’єднання молодих людей з різних країн для обміну та навчання за межами своєї офіційної освітньої системи) (заявки приймаються до 4 травня 2022 року); – мобільність молодіжних працівників (мобільність молодіжних працівників, сприяння професійному розвитку молодіжних працівників та їхніх організацій) (заявки приймаються до 4 травня 2022 року); – заходи участі молоді (проведення заходів для заохочення та сприяння участі молодих людей у демократичному житті Європи) (заявки приймаються до 4 травня 2022 року).
Розвиток віртуальних обмінів у сфері вищої освіти та молоді передбачає підтримку проєктів віртуальних обмінів з конкретними, зокрема – заохочення міжкультурного діалогу з третіми країнами, не пов’язаними з програмою, та підвищення толерантності за допомогою онлайн-взаємодій між людьми; просування різних видів віртуальних обмінів як доповнення до фізичної мобільності Erasmus+; підвищення критичного мислення та медіаграмотності; сприяння розвитку цифрових і м’яких навичок студентів, молоді та молодіжних працівників; сприяння громадянству та спільним цінностям свободи, толерантності та недискримінації через освіту; посилення молодіжного виміру у відносинах ЄС з третіми країнами (заявки приймаються до 20 вересня 2022 року).
Підтримка партнерств співпраці у сфері молоді орієнтована на підвищення якості та актуальності діяльності, розвиток та зміцнення мережі партнерів, підвищення здатності працювати спільно на транснаціональному рівні, інтернаціоналізації діяльності шляхом обміну чи розвитку нових практик і методів, і передових ідей) (заявки приймаються до 4 травня 2022 року).
Розвиток альянсів для інновації охоплює наступні сфери: – альянси для освіти та підприємств (транснаціональні, структуровані та орієнтовані на результати програми, у яких партнери поділяють спільні цілі та працюють разом, щоб стимулювати інновації, нові навички, почуття ініціативи та підприємницький настрій) (заявки приймаються до 15 вересня 2022 року); – альянси для галузевого співробітництва з питань навичок (створення нових стратегічних підходів та розвиток співпраці для конкретних рішень щодо розвитку навичок у короткостроковій та середньостроковій перспективі у певних економічних секторах або сферах для забезпечення сталої конкурентоспроможності, соціальної справедливості та стійкості) (заявки приймаються до 15 вересня 2022 року).
Напрямок розвитку центрів професійної майстерності/досконалості забезпечить підтримку поступового створення та розвитку міжнародних спільних мереж Центрів професійної майстерності, сприятиме створенню екосистем навичок для інновацій, регіонального розвитку та соціальної інтеграції на двох рівнях – національному та міжнародному) (заявки приймаються до 7 вересня 2022 року).
Затверджено результати конкурсу Національної академії педагогічних наук України на кращі наукові роботи 2021 року.
Затверджено результати конкурсу Національної академії педагогічних наук України на кращі наукові роботи 2021 року.
У конкурсі брали участь 19 наукових робіт за 4 номінаціями.
У номінації «Краща монографія» перемогли: – «Освітнє партнерство в системі загальної середньої освіти: теорія і методологія» (Інститут педагогіки НАПН України); – «Моделі підготовки майбутнього вчителя до Нової української школи: теорія і практика» (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка); – «Деякі проблеми системи освіти в Україні: аналітика (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця), – «Проблемна взаємодія в групах: феноменологія, чинники, профілактика», в якій представлено напрацювання, які розширюють наукові уявлення про складні соціальні ситуації, розроблено їх класифікацію відповідно до особливостей сприйняття ситуацій членами груп та феноменології групової взаємодії (Інститут соціальної та політичної психології НАПН України).
У номінації «Кращі аналітичні матеріали, доповіді» журі визначило пріоритети аналітичних матеріалів «Теоретичні основи підвищення дослідницької спроможності університетів України в контексті імплементації концепції «Відкрита наука»» (Інститут вищої освіти НАПН України).
У номінації «Кращий посібник або комплект (навчальний, навчально-методичний, методичний, практичний) для використання в освітній та інших видах соціальної практики» переможцями стали: – навчальний посібник «Стратегії дослідницького пошуку» та робочого зошита «Основи наукових досліджень» (Інститут обдарованої дитини НАПН України); – навчальний посібник «Психологія людей літнього віку» (Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України); – практичний посібник «Економічно-правові умови державно-партнерської взаємодії суб’єктів управління опорних закладів освіти» (Інститут педагогіки НАПН України); – методичний посібник «Виховання громадянина-патріота: моделі соціального партнерства» (Інститут проблем виховання НАПН України); – практичний посібник «Нова українська школа: соціально-психологічні технології підтримки» (Інститут соціальної та політичної психології НАПН України).
У номінації «Краща енциклопедія, словник, довідник» премії отримали автори, які підготували: – Енциклопедію освіти (Національна академія педагогічних наук України); – бібліографічний покажчик «Наукові праці академіка І.Д. Беха – науково-освітній ресурс з питань психолого-педагогічного розвитку особистості» (Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського).
Управління науки Міністерства енергетики США виділило спеціальне фінансування власним науковим установам для підтримки здобувачів вищої освіти і науковців з України.
Управління науки Міністерства енергетики США виділило спеціальне фінансування власним науковим установам для підтримки здобувачів вищої освіти і науковців з України.
Зокрема, у проєкті братимуть участь 17 лабораторій Міністерства енергетики США, які наразі утворюють найсучаснішу федеральну дослідницьку систему з виконання широкого кола стратегічних наукових програм національного рівня. Дослідження здійснюється за наступними напрямами: – передові наукові комп’ютерні дослідження; – фундаментальні дослідження у сфері енергетики; – біологічні та екологічні дослідження; – дослідження у галузі термоядерної енергетики; – фізика високих енергій; – ядерна фізика.
Програма розрахована на один рік.
Установи, що залучатимуть українських дослідників, гарантують безпечне та сприятливе середовище для студентів, докторантів і науковців з України, здійснюватимуть оплату праці та інші видатки, пов’язані з працевлаштуванням, переїздом до США. Також українцям надаватимется візова підтримка.
Для участі у проєктах програми українськи науковці мають подати заявку.
Німецька служба академічних обмінів запустила веб-сайт Національного академічного контактного центру для України.
Німецька служба академічних обмінів запустила веб-сайт Національного академічного контактного центру для України.
На сайті, орієнтований на аудиторію українських студентів на науковців представлена необхідна інформація про Німеччині, її систему вищої освіти та наукових досліджень. На платформі українські студенти та вчені можуть дізнатися про німецькі університети, Альянс наукових організацій та інші установи й організації у сфері науки, студентські спілки та фонди. Ресурс пропонує огляд різноманітних пропозицій допомоги українцям в академічній сфері. Зокрема: – огляд існуючих програм допомоги (пропозиції підтримки в Німеччині, міжнародна допомога, пропозиції підтримки в соціальних мережах та мережі інтернет); – продовження навчання у Німеччині (зарахування результатів попереднього навчання, фінансування навчання); – віза та посвідчення на перебування (основна інформація про перебування у Німеччині, контактні дані відомства у справах іноземних громадян, матеріальну допомогу, умови довгострокового проживання); – контактна форма для індивідуальних звернень.
Зараз на сайті розміщено біля 60 пропозицій для українських науковців та освітян.
Веб-сайт доступний німецькою та англійською мовами, українська версія розробляється.
Університети, дослідницькі організації та фонди можуть надсилати свої пропозиції щодо підтримки українських студентів та дослідників безпосередньо для німецької служби.
Ужгородський національний університет, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України та Київський академічний університет започаткували серію конкурсів для підвищення інтересу до науки та популяризації окремих наукових напрямів серед молоді.
Ужгородський національний університет, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України та Київський академічний університет започаткували серію конкурсів для підвищення інтересу до науки та популяризації окремих наукових напрямів серед молоді.
Розвиток науки і технологій – один із ключових чинників економічного і соціального розвитку сучасних держав. Для цього необхідна підтримка та заохочення молоді до окремих наукових напрямів.
Перший конкурс з популяризації науки серед молоді відбудеться з 25 квітня по 8 травня цього року і буде стосуватися відомої проблеми комівояжера. Рішення учасників будуть перевірені на різних наборах тестів. За кожен тест учасник отримає певну кількість балів, яка залежатиме від співвідношення відповіді його програми та оптимального рішення. Переможцями стануть ті, хто набере найбільшу кількість балів. При однаковій кількості балів переможцем стане той, чия програма буде виконуватися швидше.
Переможці конкурсу отримають грошові призи: за перше місце – 5 тис. грн, за другий – 3 тис. грн, за третю – 2 тис. грн.
Змагання буде проводитись на відомому українському інтернет-порталі Eolymp.
Всі акаунти на сайті НРАТ проходять стандартну процедуру реєстрації і є верифікованими. Однак для того, щоб отримати додаткові можливості, такі як публікація відкритих рецензій на академічні тексти, необхідна верифікація за афіляцією.
Щоб отримати статус «верифікований», необхідно змінити основну адресу електронної пошти на корпоративну, яка прив’язана до наукової установи або закладу освіти.
Наприклад: user@ukrintei.ua, user@nas.gov.ua
Після підтвердження корпоративної електронної скриньки ваш акаунт буде автоматично верифіковано за афіляцією.
Якщо ваша електронна адреса є корпоративною, але акаунт не має позначки верифікації, вам необхідно написати нам на електронну скриньку NRAT@ukrintei.ua. Після перевірки ми додамо вашу адресу в базу даних, і ваш акаунт буде верифіковано.
Після проходження процедури верифікації за афіляцією ви можете змінити основну адресу електронної скриньки на зручну для вас, не втративши при цьому статусу верифікації.
Проходити верифікацію за афіляцією необхідно лише один раз.
* Ми використовуємо корпоративні адреси з Єдиної державної бази з питань освіти та Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави
Інструкція зі складання пошукового запиту
Для пошуку новин, опублікованих на офіційному вебпорталі НРАТ у розділі «Новини» необхідно ввести у пошукове поле одне слово, декілька слів або точну фразу. Окремі слова розділяються проміжками.
Пошук виконується всюди – як у назві, так і у тексті новини.
Для отримання більш повного результату рекомендується використовувати основу слів (частини слів без закінчення).
При використанні для пошуку декількох слів вони поєднуються одним з логічних способів, описаних нижче.
За замовчуванням встановлено логічний сполучник “та”. У такому випадку результати пошуку будуть охоплювати усі публікації новин, де є вказані слова, навіть якщо вони розташовані окремо одне від одного і знаходяться у різних частинах тексту.
Приклад.Пошукова фраза: звіт ОЕСР. Результат пошуку: всі новини, які містять слово «звіт» та слово «оеср» як разом, так і окремо в тексті і в назві.
Якщо словосполучення чи фразу взяти у лапки (“), то результати будуть містити усі публікації, де зустрічається саме це словосполучення або фраза.
Приклад. Пошукова фраза: «звіт ОЕСР». Результат пошуку: всі новини, які містять точну фразу «звіт оеср».
Якщо Вам відома дата публікації новини або цікавить певний проміжок часу, в який вони були опубліковані на сайті, можна обрати таку дату чи інтервал дат у додатковому полі, що має вигляд календаря. Напис дати здійснюється у форматі рік-місяць-день і підтверджується натисканням на відповідну дату у випадаючому полі календаря. Можна вписувати дату або обирати, гортаючи сторінки календаря за місяцями та роками. За замовчуванням інтервал починається з більш давньої дати (2018-01-23) та завершується поточною.
Також Ви можете використовувати один або декілька хештегів, які розташовані під полем пошуку у правій частині екрану сторінки «Новин».