Організація економічного співробітництва та розвитку оприлюднила звіт «Прийом на роботу: рушійні чинники політики прийому на роботу».

У документі представлені нові докази для європейських країн щодо ролі широкого спектру політичних чинників у мобільності працівників з точки зору прийняття їх на роботу чи її відновлення після вимушених перерв, з акцентом на відмінності в залежності від соціально-економічних груп. Перехідний період на ринку праці є актуальним у поточному контексті, коли відновлення після кризи COVID-19 характеризується нестачею робочої сили та водночас низьким рівнем зайнятості у низці країн.

Аналіз фокусується на ймовірності переходу від безробіття та окремих форм бездіяльності (виконання домашніх обов’язків, навчання) до роботи та переходу з однієї роботи на іншу. Виявлено тісний зв’язок між потоками найму працівників і бізнес-циклом зі специфічними моделями під час спаду, відновлення та підйому діяльності підприємств. 

Продемонстровано вплив широкого спектру політик щодо прийому на роботу, зокрема політики ринку праці, податків і програм соціальної підтримки, а також регулювання ринку товарів та їх вплив на певні професії. Пріоритети для окремих країн відрізняються залежно від контексту, характеру проблем і соціальних трендів. Проте виявлені експертами спільні політичні цілі відновлення зможуть сприяти покращанню перспектив працевлаштування безробітних, особливо – молоді, низькокваліфікованих працівників і жінок, що сприятиме відновленню після пандемії COVID-19, перерозподілу та подоланню дефіциту робочої сили.

Дослідження відноситься до робочих документів Департаменту економіки ОЕСР, які охоплюють економічну ситуацію, аналіз політики та прогнози, фіскальну політику, державні видатки та оподаткування, а також структурні проблеми та інші питання.

Детальніше: https://bit.ly/3xXGwUh, https://bit.ly/37JdMnM, https://doi.org/10.1787/0304c673-en

Фото: скріншот

Підйом кар’єрними сходами: політичні фактори прийому на роботу
2022-04-29
Поширити