17 грудня 2020 року на першій генеральній асамблеї Асоціації європейського хмари відкритої науки (EOSC) обрано першого президента асоціації, який буде виконувати свої повноваження у найближчі два роки. Ним став Карел Любен, почесний ректор Делфтського технологічного університету. Також генеральна асамблея асоціації EOSC обрала раду директорів.

«EOSC дозволить створити надійне віртуальне середовище у Європі для зберігання, спільного використання та повторного використання даних досліджень у різних країнах та наукових дисциплінах в масштабах, які раніше були неможливі», – сказав Любен. «Ми об’єднаємо інституційні, національні та європейські ініціативи й залучимо усі зацікавлені сторони до спільної розробки і розгортання Європейського співтовариства дослідницьких даних, де вони доступні для пошуку, отримання, взаємодії та повторного використання (FAIR)».

Рішення поточних і майбутніх проблем – соціальних, технологічних та економічних – залежить від спільних та скоординованих зусиль широкого кола зацікавлених сторін у галузі досліджень та інновацій, представлених в Асоціації EOSC. Вони мають спільно створити надійне цифрове середовище, яке буде сприяти поширенню цифрових ресурсів та послуг для досліджень. Це сприятиме відтворюваності в науці, дозволить розширити міждисциплінарне співробітництво, стимулювати інновації на благо суспільства.

Детальніше: https://bit.ly/3gYcqFI, https://www.eosc.eu/

2020-12-18

Асоціація EOSC обирає першого президента та раду директорів
Поширити