Комітет Верховної Ради України із цифрової трансформації продовжує знайомити громадськість із прикладами успішної цифровізації, зокрема – із використанням блокчейну в інших країнах.

Естонія. Цифрові паспорти населення мають високий захист завдяки KSI Blockchain. 

У Грузії діє реєстр права власності на землю, який використовує блокчейн. Він допомагає економити час і кошти на оформлення документів: відтепер весь процес займає не 3 дні, а декілька секунд, і заощаджує до 90% вартості послуг. 

Швейцарія почала із впровадження блокчейну на локальному рівні. У місті Цуг працює сервіс ідентифікації на блокчейні Ethereum. Проєкт, ініційований швейцарським урядом, має назву uPort, і за принципом дії нагадує ID-картки. Це – сучасне рішення для управління персональними даними: мешканці міста Цуг мають доступ до різних е-послуг, і вже навіть успішно провели перший у світі референдум на базі блокчейну. А ще мешканці самі обирають, кому з третіх сторін передавати закодовану інформацію про себе.

Технологію KSI Blockchain використовують НАТО і Міноборони США, національні реєстри охорони здоров’я, власності та успадкованого майна, система цифрових судів. Вона дозволяє інтегрувати  урядові інформаційні системи між собою. 

Детальніше: https://bit.ly/2BLMeOp

2020-07-31

Блокчейн-технології
Поширити