Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової програми розвитку дослідницьких інфраструктур в Україні на період до 2026 року».

Документ націлений на створення необхідних організаційних, правових та фінансових умов розвитку системи дослідницьких інфраструктур в Україні, підвищення їх конкурентоспроможності, а також розвитку сфер наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в частині доступу вчених до передових дослідницьких інфраструктур Європейського Союзу.

Суттєве зниження конкурентоспроможності наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок негативно впливає на розвиток економіки України та якість життя її громадян. Це спричинене відсутністю системної державної політики у цій сфері та багаторічним недофінансуванням капітальних видатків на підтримку й оновлення матеріально-технічної бази наукових установ та закладів вищої освіти.

Прийняття документу дозволить:
– збільшити фінансування дослідницьких інфраструктур на основі вдосконалення інструментів фінансування за умови їх моніторингу та аналізу;
– визначити пріоритети розвитку дослідницьких інфраструктур;
– здійснювати ефективну координацію розвитку дослідницьких інфраструктур;
– зробити більш доступною та відкритою інформацію про дослідницьку інфраструктуру, розширити доступ до неї;
– розвивати участь у міжнародних об’єднаннях дослідницьких інфраструктур та отримати доступ до сучасного наукового обладнання;
– сприяти розвитку різних організаційно-правових форм дослідницьких інфраструктур.

Зауваження та пропозиції до проєкту можна подати до 1 червня 2021 року.  

Детальніше: https://bit.ly/2RrKZvH, https://bit.ly/3hGu5nG, https://bit.ly/3bGE3S6, https://bit.ly/3v4bZA4  

2021-05-17

Громадське обговорення проєкту постанови Уряду «Про затвердження Державної цільової програми розвитку дослідницьких інфраструктур в Україні на період до 2026 року»
Share