6 грудня 2019 року відбувся семінар «Рамкова програма ЄС «Горизонт 2020»: можливості використання науково-дослідної інфраструктури для українських вчених та підприємців».

На заході йшлося про створення Національної дорожньої карти дослідницьких інфраструктур. Цей документ збере провідні українські наукові інфраструктури, для підтримки яких держава направлятиме основні ресурси. Про це повідомив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус. 

Він пояснив, що триває підготовка концепції розвитку інфраструктур, одним із ключових елементів якої і буде створення Національної дорожньої карти дослідницьких інфраструктур.

Робота буде проводитись у 4 етапи: ідентифікація, класифікація та систематизація інфраструктур; визначення пріоритетних інфраструктур; формування міжнародних зв’язків; активна фаза розвитку (розрахована на 10 років).

Зараз найскладнішим завданням є розробка методології. Потрібно визначитись, за якими принципами відбиратиметься інфраструктура для включення до карти. Адже саме на підтримці цих інфраструктур буде зосереджнено державну підтримку. «Наразі є бачення таких критеріїв: відкритий доступ, міжнародний зв’язок, унікальність тощо. Але в підсумку це має бути узгоджена позиція всіх зацікавлених сторін, і насамперед ми маємо почути думку науковців», – підкреслив Дмитро Чеберкус.

Він додав, що під час створення карти Україна орієнтуватиметься на досвід Європи. Зокрема, йдеться про ESFRI – стратегічний дорадчий орган ЄС, утворений 2002 року для координації національних політик та політики ЄС щодо розвитку дослідницьких інфраструктур. ESFRI, зокрема, формує важливий стратегічний документ – Дорожню карту розвитку дослідницьких інфраструктур. До неї включаються ті об’єкти інфраструктури, які визнані пріоритетними на загальноєвропейському рівні та мають ключове значення для довгострокових потреб Європейського дослідницького простору.

Під час семінару виконавчий секретар ESFRI Домінік Собчак позитивно оцінив зусилля України щодо розвитку інфраструктур та план дій зі створення національної дорожньої карти. Він докладно розповів про механізм роботи та включення проєктів до дорожньої карти ESFRI, а також надав важливі рекомендації щодо інтеграції вітчизняних інфраструктур до Європейського дослідницького простору.

Детальніше: https://bitly.su/hNAv

Фото: прес-служба МОН

Національна дорожня карта дослідницьких інфраструктур
2019-12-09
Share