Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Провідна міжнародна організація з економічних досліджень Consensus Economics оголосила лауреатів своєї нагороди «Eastern Europe 2021 Forecast Accuracy Award».

Consensus Economics починаючи з 1989 року узагальнює глобальні економічні оцінки та прогнози на основі щомісячних опитувань понад 700 економістів і організацій з усього світу. Тематика цих опитувань охоплює консенсусні оцінки щодо змін макроекономічних показників, зокрема – ВВП, інфляції, виробництва, відсоткових ставок, обмінних курсів валют у 100 країнах, а також стосовно динаміки цін 40 ключових товарних груп енергоносіїв і металів.

У числі 14-ті лауреатів цієї престижної нагороди представлені два фахівця Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України. Це українські вчені-економісти Валерій Геєць і Марія Скрипниченко. Їх відзначено за точність прогнозу ВВП і споживчої інфляції в Україні у 2020-2021 роках. Колектив лауреатів має понад двадцятирічний досвід у розробленні комплексних економіко-математичних моделей, які ув’язують в єдину інтегровану систему різні сфери економіки України та слугують відповідною базою для кількісного обґрунтування параметрів економічної політики й оцінки їхнього впливу на динаміку розвитку. Наразі він стане основою для підготовки рекомендацій щодо відновлення економіки України.

Детальніше: https://bit.ly/3KcjjQF, https://bit.ly/3OGly2o, http://ief.org.ua/?p=12125

2022-04-27

Нагорода Consensus Economics
Share