Розпочато новий етап у співробітництві Радіоастрономічного інституту НАН України з Центром космічних досліджень Польської академії наук.

Радіоастрономічний інститут НАН України та Центр космічних досліджень Польської академії наук нещодавно підписали Додаткову Угоду до Договору про співпрацю, яка передбачає об’єднання зусиль дослідників обох країн щодо спільного аналізу та інтерпретації експериментальних даних, отриманих і що поточно надходять з сонячного рентгенівського спектрометру-телескопу STIX міжпланетної космічної місії Європейського Космічного Агентства Solar Orbiter. Привабливість спільної обробки даних полягає в тому, що через діагностику жорсткого рентгенівського випромінювання STIX надає важливу інформацію для розуміння процесів прискорення електронів на Сонці і їхнього подальшого транспортування в міжпланетному просторі.

Також угода передбачає координацію дій з опрацювання концепції спільного космічного експерименту з дослідження рентгенівського випромінювання сонячного та магнітосферного походження та мікросплесків заряджених частинок. Впродовж 2022-2024 років буде реалізований  дослідницький проєкт із розроблення концепції спільного експерименту з використанням двох компактних приладів, призначених для спостережень рентгенівського випромінювання корони Сонця та станом радіаційних поясів Ван Алена в магнітосфері Землі.

Дослідження, які буде виконувати інтернаціональний колектив, є складовою частиною заходів проєкту Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки за завданням «Фундаментальні та прикладні космічні дослідження».

Детальніше: https://bit.ly/3lr2uIo

Фото: НАНУ

Співробітництво Радіоастрономічного інституту НАН України з Центром космічних досліджень Польської академії наук
2021-12-01
Share