Всесвітня організація інтелектуальної власності оприлюднила публікацію «Від паперу до платформи: видавнича справа, інтелектуальна власність і цифрова революція».

Публікація призначена для допомоги керівним органам та політикам, особливо тим, у чиїх країнах зацікавлені у просуванні місцевих видавництв, краще зрозуміти механізм функціонування галузі і зрозуміти, як авторське право та інші чинники впливають на процеси створення, публікації та споживання книжкової продукції.

Щоб сприяти розвитку національної культури створення та читання книг шляхом залучення до цих зусиль місцевих професійних письменників та видавців, необхідно мати певне уявлення про те, як функціонує цей творчий сектор та який вплив на нього має цифрова революція.  

Цифрова революція створила у світі проблему вимірювання видавничої продукції друкованої на папері. Зростання самостійних публікацій призводить до неможливості визначення кількості видавців та видавничої продукції, оскільки багато авторів публікують власні роботи у соціальних мережах, а корпорації та організації займаються публікаціями різного масштабу.

У дослідженні зібрано та проаналізовано найдостовірніші дані з питань видавничої діяльності із багатьох джерел. Основним джерелом є звіт ВОІВ «Глобальна видавнича індустрія у 2018 році», опублікований у 2020 році. Додаткові дані були отримані від Rüdiger Wischenbart Content & Consulting та інших джерел.

Детальніше: https://bit.ly/3FHyrmR, https://bit.ly/3tKqM4R, https://bit.ly/3Akwps3

Фото: ВОІВ

Видавнича справа, ІВ та цифрова революція
2022-01-19
Share