Європейська асоціація університетів та ряд її партнерських організацій, – COAR, Core TrustSeal, Science Europe і World Data System, – продовжують дискусію щодо критеріїв вибору сховища наукових даних.

Ними опублікована спільна заява щодо підготовлених групою видавців за сприяння ініціативи FAIRsharing рекомендацій «Вибір сховища даних: критерії, які мають значення».

У заяві висловлюється стурбованість щодо запропонованих критеріїв вибору сховища даних, адже вони мають обмежувальний характер та не є прозорими. Наголошується, що рекомендації стосовно обрання сховища не повинні вимагати замінювати сховища, вже доступні для дослідників, їх установ, зацікавлених спільнот або спонсорів. Усі вони повинні мати реальний вибір щодо використання інституційних, національних, доменних або універсальних репозиторіїв даних, які управляються відповідною спільнотою.

Асоціація спільно з академічним співтовариством та власникми репозиторіїв закликають до прозорого процесу розроблення критеріїв відбору сховищ та сподіваються на відкритий діалог з усіма зацікавленими сторонами. Це дозволить урахувати наявну інфраструктуру, оцінити її переваги, спрямувати дослідників до архівів, які відповідають їх реальним потребам, практикам, політиці фінансування, інституційній політиці та національному законодавству.

Детальніше:  https://bit.ly/3280E53, https://bit.ly/3t05T2m, https://bit.ly/3anixS7https://bit.ly/2QS4ME1 

2021-04-09

Фото: ЄАУ

Критерії вибору сховища даних
Поширити