За результатами пошуку знайдено:

записів - 4863

сторінок - 487

Заява Генерального секретаря ОЕСР щодо майбутнього кліматичного фінансування

Заява Генерального секретаря ОЕСР щодо майбутнього кліматичного фінансування

25 жовтня 2021 року Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку зробив заяву про майбутні рівні фінансування боротьби зі зміною клімату.

25 жовтня 2021 року Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку зробив заяву про майбутні рівні фінансування боротьби зі зміною клімату.

В опублікованому новому аналізі ОЕСР викладено два сценарії майбутнього кліматичного фінансування. Вони ґрунтуються на докладному аналізі перспективних зобов’язань з державного фінансування боротьби зі змінами клімату, отриманих від різних країн і прогнозів фінансування боротьби зі змінами клімату від міжнародних банків.

Надзвичайно важливо, щоб якомога швидше було досягнуто рівня в 100 мільярдів доларів США для кліматичного фінансування, представлених і мобілізованих розвинутими країнами для країн, які розвиваються. Цей рівень фінансування повинен підтримуватися протягом 2024 та 2025 років. 

Низка факторів, таких як здатність реалізовувати відповідні проєкти у призначені строки, будуть впливати на те, коли буде досягнута мета в 100 мільярдів доларів США. Проте, для країн, які розвиваються, вкрай важливо мати розуміння та впевненість у незмінності намірів розвинутих країн, особливо перед конференцією СОР26 у Глазго.

Темпи збільшення масштабів кліматичного фінансування на практиці будуть залежати від багатьох факторів, у тому числі від макроекономічних умов у світі та в країнах, які розвиваються, а також від нарощування потенціалу та розвитку портфелів кліматичних проєктів. Тому спроби кількісно оцінити майбутні рівні сукупного фінансування боротьби зі змінами клімату за своєю сутністю невизначені.

Два сценарії, які використовує ОЕСР, забезпечують дві різні зміни рівнів фінансування боротьби зі змінами клімату, щоб проілюструвати діапазон невизначеності. Їх не слід інтерпретувати як прогнози і вони можуть не охоплювати весь діапазон потенційних результатів.

За першим сценарієм передбачається, державні фінанси збільшуються відповідно з наданою інформацією та підлягають перевіркам ОЕСР для стандартизації інформації та запобігання подвійного рахунку. Другий сценарій враховує проблеми, котрі можуть привести до більш низького, ніж запланований, рівня фінансування боротьби зі зміною клімату.

У цьому контексті Генеральний секретар підкреслив, що надзвичайно важливо, щоб кліматичне фінансування було узгоджено з пріоритетами країн-партнерів. Це дозволить фінансуванню боротьби зі зміною клімату задовольняти заявлені потреби, зокрема, для підтримки бідних і вразливих країн у підвищенні стійкості до зростаючих наслідків зміни клімату. Наостанок, Генсек привітав підвищену увагу до цього в «Плані реалізації для розвинутих країн».

Детальніше: https://bit.ly/3mhw97N, https://bit.ly/30YEapH 

Фото: скріншот

2021-10-26
Поширити
Друга національна церемонія нагородження жінок-професіоналок атомної енергетики «WiN Award 2021»

Друга національна церемонія нагородження жінок-професіоналок атомної енергетики «WiN Award 2021»

26 листопада 2021 року відбудеться Друга національна церемонія нагородження жінок-професіоналок атомної енергетики «WiN Award 2021» в рамках заходу «Women in Nuclear Ukraine: Річна Конференція. Формат 2.0». 

26 листопада 2021 року відбудеться Друга національна церемонія нагородження жінок-професіоналок атомної енергетики «WiN Award 2021» в рамках заходу «Women in Nuclear Ukraine: Річна Конференція. Формат 2.0». 

Для отримання нагород заклади вищої освіти та наукові установи можуть номінувати не більше 5 своїх представниць, надіславши заявку з необхідною інформацією. Цьогоріч учасниці мають можливість отримати нагороду в наступних номінаціях:
– позитивне лідерство;
– комунікації та взаємодія;
– наука, освіта та розвиток;
– міжнародні відносини;
– знання та право;
– амбасадори паритету.

Переможниці визначатимуться за результатами відкритого голосування на сайті проєкту. 

Детальніше: https://bit.ly/3vO0TAc, https://www.womensinfrastructure.ca/2021-win-awards, https://bit.ly/3Gk1GxJ, https://bit.ly/3b9dkgI

Фото: МОН

2021-10-25
Поширити
Опитування щодо потреби малих та середніх підприємств в освіті у сфері інтелектуальної власності

Опитування щодо потреби малих та середніх підприємств в освіті у сфері інтелектуальної власності

Міністерство економіки України запрошує до опитування, яке має на меті визначити потребу малих та середніх підприємств в освіті у сфері інтелектуальної власності.

Міністерство економіки України запрошує до опитування, яке має на меті визначити потребу малих та середніх підприємств в освіті у сфері інтелектуальної власності.

Учасникам опитування пропонується відповісти на запитання, об’єднані у три наступних блоки:
– характеристика респондентів (вік, рівень освіти, місце проживання, кількість працівників, дохід тощо);
– відповідність потребам малих і середніх підприємств наявних освітніх та просвітницьких продуктів у сфері інтелектуальної власності (участь в освітніх заходах/тренінгах у сфері інтелектуальної власності, відповідні знання, їх рівень, якість освітніх заходів, переваги та недоліки, обізнаність щодо діяльності Центру підтримки технологій та інновацій (TISC) та Національного навчального центру інтелектуальної власності (IP Academy));
– визначення потреб малих і середніх підприємств в інформації щодо набуття, використання та захисту прав інтелектуальної власності (ідентифікація проблем та ніш у знаннях щодо інтелектуальної власності, використання спеціалізованих інструментів та ресурсів, потреба в навчанні чи тренінгах, їх бажана спрямованість та формат).

Взяти участь в опитуванні та висловити свою позицію запрошуються представники малого та середнього бізнесу. 

Аналіз результатів опитування буде покладений в основу рекомендацій стосовно концепції освітньо-просвітницької кампанії в сфері інтелектуальної власності, які розроблятимуться для представлення Кабінету Міністрів України.

Детальніше: https://bit.ly/3Bh5Dzo, https://bit.ly/2ZkdaAN

Фото: Мінекономіки

2021-10-25
Поширити
Припинення підтримки експортних кредитів для вугільних електростанцій

Припинення підтримки експортних кредитів для вугільних електростанцій

Членами Організації економічного співробітництва та розвитку ухвалено рішення про припинення підтримки експортних кредитів для теплових електростанцій, які працюють на вугіллі.

Членами Організації економічного співробітництва та розвитку ухвалено рішення про припинення підтримки експортних кредитів для теплових електростанцій, які працюють на вугіллі.

Учасники цієї угоди таким чином підтримують зусилля світової спільноти, націлені на вирішення проблем зміни клімату, напередодні 26-ї сесії Конференції сторін Рамочної конвенції ООН про зміни клімату.

Заборона буде застосовуватися до офіційно підтримуваних експортними кредитами та пов’язаної з ними допомоги для наступних електростанцій:
– нові вугільні електростанції без діючих об’єктів уловлювання, використання та зберігання вуглецю;
– існуючі вугільні електростанції, за винятком випадків, коли обладнання надається з метою зниження забруднення чи викидів СО2, і таке обладнання не продовжує корисний термін служби чи потужність електростанції, або якщо воно не призначено для модернізації об’єктів уловлювання, використання та зберігання вуглецю.

Заборона вступить у силу наприкінці жовтня 2021 року після того, як учасники домовленості – Австралія, Канада, Європейський Союз, Японія, Корея, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Туреччина, Великобританія та США – належним чином завершать офіційні процедури, передбачені національним законодавством. 

Детальніше: https://bit.ly/3C3Inq0, https://bit.ly/3bboJfG, https://bit.ly/3nr8oth, https://bit.ly/311u9Iw

Фото: скріншот

2021-10-25
Поширити
Реформування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Реформування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

22 жовтня 2021 року Президент України підписав Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2021 року «Про Концепцію реформування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України».

22 жовтня 2021 року Президент України підписав Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2021 року «Про Концепцію реформування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України».

Указом вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України та затверджується Концепція реформування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язок). Метою Концепції є реформування та розвиток Державної служби як суб’єкта сектору безпеки і оборони із запровадженням уніфікованої системи планування та управління ресурсами. Основне завдання Концепції ‒ підвищення інституційної спроможності Держспецзв’язку.

Реалізація Концепції має відбутись до 2025 року у два етапи: до кінця грудня 2023 року буде актуалізоване законодавство з питань організації та діяльності Держспецзв’язку, реалізовані пріоритетні проекти та розпочато  оптимізацію оргструктури; до грудня 2025 року буде модернізовано державну систему урядового зв’язку, впроваджено ключові новації у сфері захисту інформації, завершено оптимізацію організаційних структур органів та підрозділів Держспецзв’язку.

Реформування Держспецзв’язку передбачається здійснити за такими пріоритетами та напрямами:
– удосконалення організаційно-правових засад функціонування Держспецзв’язку;
– розвиток спеціального зв’язку як складової інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури в системі управління державою в умовах мирного часу, кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці, особливого періоду;
– удосконалення підходів до захисту інформації з урахуванням сучасних ризик-орієнтованих підходів;
– формування та реалізація державної політики у сфері кіберзахисту, що передбачає;
– подальший розвиток системи протидії технічним розвідкам, спрямований на захист національних інтересів у сферах безпеки і оборони, зниження вірогідності негативного впливу противника на систему управління державою, важливі об’єкти критичної інфраструктури, зменшення втрат особового складу, озброєння та військової техніки;
– оптимізація структури та модернізація матеріально-технічної бази Держспецзв’язку;
– удосконалення системи підготовки фахівців;
– покращення соціального захисту особового складу Держспецзв’язку та його мотивації до служби, а також посилення демократичного цивільного контролю.

Реалізація заходів Концепції підвищить інституційну спроможність і оптимізують організаційну структуру Держспецзв’язку.

Детальніше: https://bit.ly/3Gn8Pxm, https://bit.ly/3mdAAAd

Фото: Мінцифра

2021-10-25
Поширити
Книги із серії «Наука для всіх» у вільному доступі

Книги із серії «Наука для всіх» у вільному доступі

Видавничий дім «Академперіодика» НАН України завершив процес відкриття своїх книг у рамках проєкту «Наука для всіх».

Видавничий дім «Академперіодика» НАН України завершив процес відкриття своїх книг у рамках проєкту «Наука для всіх».

Наразі у відкритому доступі представлені усі видання Видавничого дому «Академперіодика» Національної академії наук України із загальноакадемічної серії науково-популярних книг «Наука для всіх».

Ця ініціатива «Академперіодики», підтримана Науково-видавничою радою національної академії наук України, дала змогу представити у мережі інтернет повні тексти книг цієї серії. Завдяки відкритому доступу усі бажаючі мають можливість ознайомитися з цікавими науковими фактами з астрономії, хімії, біології, матеріалознавства, геології, філософії, археології, мовознавства, викладеними просто й доступно.

Йдеться  про 23 науково-популярні видання, підготовлені співробітниками Національної академії наук України:
– Алмазно-абразивна обробка: як подолати усталені міфи (2021);
– Астрономія. Самовчитель (2019);
– Популярна астрономія (2019);
– Надтверді матеріали: посібник для допитливих (2018);
– Як народжується слово (2017);
– Ідея суспільності: політична філософія в Україні ХІХ століття (2017);
– Біогеоміка. Екосистеми світу в структурі біосфери (2017).
– Дивосвіт металів (2015);
– Що розповідають та приховують археологічні пам’ятки (2015);
– Доба «їзмів»: модернізм та авангардизм у західноєвропейській літературі першої половини ХХ століття (2014);
– Гірнича справа. Дорога завдовжки у тисячоліття (2014);
– Радіонуклідна аномалія (2013);
– Геологія і ми (2010);
– Місяць на небі… (2009);
– Чорноморські береги України (2008);
– Сергій Виноградський — передовий мікробіолог світу (2008);
– Місячна одіссея (2007);
– Хіміки жартують (2007);
– Вітаміни в здоров’ї людини (2006);
– От Урала до Карпат (2006);
– Про хіміків (2006);
– Радиоволны рассказывают о Вселенной (2005);
– Ботанічні зошити або дванадцять подорожей у світ рослин (2004).

У подальшому ця серія буде продовжена, у планах видавництва – наповнювати її актуальними виданнями, цікавими для читачів.

Детальніше: https://akademperiodyka.org.ua/uk/books/, https://bit.ly/3nubHQ9

Фото: НАНУ

2021-10-25
Поширити
Методологія оцінки таблиць фізичних ресурсів і використання енергії на основі світових енергетичних балансів

Методологія оцінки таблиць фізичних ресурсів і використання енергії на основі світових енергетичних балансів

Організація економічного співробітництва та розвитку оприлюднила публікацію на тему «Методологія оцінки таблиць фізичних ресурсів і використання енергії на основі світових енергетичних балансів».

Організація економічного співробітництва та розвитку оприлюднила публікацію на тему «Методологія оцінки таблиць фізичних ресурсів і використання енергії на основі світових енергетичних балансів».

Директорат ОЕСР з науки, технологій і інновацій підтримує дослідження щодо внеску науки, технологій і промисловості у добробут та економічне зростання. Вони охоплюють широке коло питань, зокрема – визначення та вимірювання показників науки і технологій, глобальні ланцюжки створення вартості, політика з просування інновацій.

В опублікованому документі представлена методологія оцінки таблиць фізичних ресурсів і використання енергії на основі Світових енергетичних балансів (СЕБ). Таблиці аналогічні тим, що були запропоновані Системою еколого-економічного обліку Організації Об’єднаних Націй. Проте вони повністю використовують інформацію про процеси перетворення палива, доступну в СЕБ, і узгоджуються з нею.

Методологію оцінювання можна використовувати для отримання показників енергії у фізичних одиницях, а також у гібридному методологічному підході для ув’язки глобального виробництва та використання енергії в фізичних одиницях з глобальним виробництвом і споживанням у грошових одиницях, що дозволяє розробляти спеціальні індикатори для визначення множинних зв’язків між енергетикою та економікою. На їх основі можна проводити додатковий аналіз, залучивши такі змінні, як додана вартість у галузі та відомості про зайнятість. Зазначену методологію можна використовувати також для оцінювання показників викидів СО2, пов’язаних з енергетикою.

Детальніше: https://bit.ly/3pFA9Ro, https://bit.ly/30VXp3c, https://doi.org/10.1787/d3058f43-en 

Фото: скріншот

2021-10-25
Поширити
Перетворення бібліотеки у цінного партнера з підтримки досліджень

Перетворення бібліотеки у цінного партнера з підтримки досліджень

Elsevier Connect пропонує ознайомитись з інформацією про можливості використання SciVal для перетворення наукової бібліотеки у цінного партнера з підтримки досліджень.

Elsevier Connect пропонує ознайомитись з інформацією про можливості використання SciVal для перетворення наукової бібліотеки у цінного партнера з підтримки досліджень.

Університет Бордо накопичив позитивний досвід підтримки дослідників з питань відкритого доступу, бібліометрії, прикладних досліджень та даних, на яких вони побудовані. Використання інструменту оцінювання результатів дослідження SciVal дозволяє задовольнити потребу науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти в інформаційному забезпеченні та  розширити функції служби підтримки.

Роботи виконувались у три етапи. На першому відбулось створення міжнародної науково-практичної групи у складі трьох підрозділів:
– Via Inno – університетська лабораторія технологічних розробок;
– команда служби підтримки досліджень, яка спирається на ідеї SciVal і Scopus;
– проєктний офіс університету.

Модель трьохсторонньої експертизи використовується в Університеті Бордо доволі часто й має низку переваг. Підготовлені трьохсторонньою групою детальні звіти містять інформацію про співробітництво, патенти, наукові дослідження, публікації, студентську мобільність, міжнародні рейтинги.

На другому етапі залучались поради та кращі практики інших ЗВО. Для обміну інформацією про використання SciVal іншими організаціями було започатковано дні обміну знаннями. У результаті зустрічей визначено спільні пріоритети:
– точність метаданих;
– рейтинги університетів та самооцінювання;
– виявлення інституціональних досліджень;
– ефективне представлення даних у бібліометричних звітах.

На третьому етапі відбувається відмова від централізованого підходу: замість централізованої стратегічної підтримки  створюються та просуваються конкретні послуги, орієнтовані на усі дослідницькі підрозділи університету, формуються міцні зв’язки між бібліотекою та дослідниками.

У подальшому здійснюється більш активне просування служб підтримки досліджень і надання допомоги університетським співтовариствам у розумінні потрібності бібліометрії та SciVal.

Детальніше: https://bit.ly/3m87pPe

Фото: Elsevier

2021-10-23
Поширити
Конкурс науково-технічних розробок за державним замовленням на 2022-2023 роки

Конкурс науково-технічних розробок за державним замовленням на 2022-2023 роки

23 жовтня 2021 року Міністерство освіти і науки України оголосило конкурсний відбір науково-технічних розробок за державним замовленням на 2022-2023 роки.

23 жовтня 2021 року Міністерство освіти і науки України оголосило конкурсний відбір науково-технічних розробок за державним замовленням на 2022-2023 роки.

Виконання розробок за державним замовленням розпочнеться у 2022 році за рахунок коштів державного бюджету. Конкурс проводиться для формування пропозицій щодо державного замовлення на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково технічну продукцію.

Конкурсний відбір здійснюватиметься за результатами наукової і науково-технічної експертизи, яка буде орієнтуватись на наступні критерії:
– спрямованість на отримання науково-технічного (прикладного) результату, доведеного до стадії практичного використання;
– відповідність запланованого науково-технічного (прикладного) результату пріоритетним державним потребам для забезпечення розвитку економіки, суспільства, зміцнення національної безпеки на основі використання наукових та науково-технічних досягнень, у тому числі шляхом розроблення технологій подвійного призначення.

У конкурсі можуть взяти участь підприємства, установи та організації (незалежно від форм власності), що мають працівників відповідної кваліфікації, обладнання та матеріально-технічну базу. 

Обов’язковою умовою участі у конкурсі є підтвердження щодо актуальності науково-технічної розробки та її спрямованості на задоволення пріоритетних державних потреб.

Заявки можна подати до 25 листопада 2021 року.

Детальніше: https://bit.ly/2XEInh3, https://bit.ly/2XEInh3, https://bit.ly/3BdwHzr, https://bit.ly/3b4E7e4

Фото: МОН

2021-10-23
Поширити
Замовні роботи – небезпечний академічний аутсорсинг

Замовні роботи – небезпечний академічний аутсорсинг

Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти (AcademIQ) представила широкому загалу переклад статті В.Краснічан з Університету імені Менделя (Чехія) на тему «Замовні роботи – небезпечний академічний аутсорсинг», підготовленої спеціально для цього проєкту.

Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти (AcademIQ) представила широкому загалу переклад статті В.Краснічан з Університету імені Менделя (Чехія) на тему «Замовні роботи – небезпечний академічний аутсорсинг», підготовленої спеціально для цього проєкту.

Замовні роботи – це різновид обману, коли одна особа замовляє написання будь-якої письмової роботи у іншої замість самостійного виконання, а потім неправомірно видає її за власну.  Ця робота може бути оригінальною, розробленою спеціально для замовника. На відміну від плагіату, який можна виявити за допомогою програмного забезпечення, цей вид академічного шахрайства неможливо виявити за допомогою автоматичних програмних дій та комп’ютерних систем.

Замовні роботи стали серйозною проблемою для вищої освіти, яку складно подолати. Найдієвіші способи боротьби – інформування студентів щодо наслідків, а викладачів та керівництва – щодо профілактики таких порушень. Названі заходи можуть супроводжуватися введенням штрафів та коригуванням політик університету з метою конкретизації проблеми.  Важливу роль також відіграють стосунки між викладачами та студентами і взаємна академічна чесність. 

Наразі на стадії розробки знаходиться нове програмне забезпечення, яке за допомогою криміналістичної лінгвістики вивчає стиль письма та його розвиток у процесі навчання. Ці інструменти можуть виявити роботи, які за стилем відрізняються від попередніх або інших робіт одного і того самого здобувача освіти.

Боротьба з замовними роботами – це довгий шлях, але він необхідний. Це важливо, оскільки наукові ступені мають отримували лише ті, хто самостійно здолав всі шаблі навчання і творчості й  переконливо підтвердив свої знання.

Детальніше: https://bit.ly/2XI8nIy, https://bit.ly/3b25yF8

Фото: AcademIQ

2021-10-23
Поширити