На офіційному сайті Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури оприлюднене нове дослідження «Математика в дії: підтримка прийняття науково обґрунтованих рішень».

У дослідженні підкреслюється життєво важлива роль математиків у вирішенні сучасних проблем, а також відмічається нехватка математиків для розв’язання складних проблем, з якими стикається людство – від зміни клімату до пандемій. Експерти вважають, що існує необхідність включення математиків до команд наукових консультацій урядів.

Одним з прикладів багатьох тематичних досліджень, наведених у документі, є використання нових математичних моделей та більш досконалих алгоритмів передбачення тропічних циклонів, від яких потерпає біля 41% населення світу. Пандемія COVID-19 також привернула увагу громадськості до математичного моделювання. Власне математичні методи використовувалися при розробленні вакцин і моделюванні відношення до вакцин у соціумі.

Дослідження містить набір інструментів, орієнтованих на політику. Воно демонструє вирішальну роль математики у вирішенні найнагальних світових проблем та в досягненні Цілей сталого розвитку на період до 2030 року. Одна з таких цілей – покінчити з бідністю. Використовуючи математичні інструменти, такі як алгоритми машинного навчання (штучний інтелект), дослідники змогли визначити ступінь бідності в конкретних районах.

Також математичні моделі дозволяють досліджувати декілька сценаріїв розвитку «що, якщо» для інформаційної підтримки процесу прийняття управлінських рішень. Кліматичні моделі разом з сюжетними лініями вчені використовують для створення коректних альтернативних сценаріїв майбутнього.

Нехватка вчителів математики у світі створює загрозу для підготовки достатньої кількості математиків і вчених, здатних вирішувати сучасні задачі.

Детальніше: https://bit.ly/3qc3aU8, https://bit.ly/3wgU8cE

Фото: логотип

Нове дослідження ЮНЕСКО щодо ролі математиків у вирішенні сучасних проблем
2022-03-16
Поширити