Американське хімічне товариство (ACS) приєдналося до ініціативи Національної академії наук США (NAS) із надання підтримки українським дослідникам.

ACS є некомерційною організацією, заснованою Конгресом США для просуванні передового досвіду в освіті й надання доступу до інформації та досліджень, пов’язаних з хімією. Для цього воно реалізує через численні дослідницькі програми, підтримує та видає рецензовані журнали, проводить наукові конференції, видає електронні книги та відоме серед фахівців Chemical & Engineering News.

Наразі ACS виділяє 500 тис. дол. США на підтримку програми NAS Scientists and Engineers in Exile or Displaced (SEED), яка допомагатиме українським вченим та інженерно-технічним працівникам продовжити свою роботу у Польщі та інших сусідніх країнах ЄС. 

Згідно з угодами між українською та польською академіями наук, підтримка науковців та їхніх сімей передбачає надання грантів переміщеним дослідникам і працевлаштування до науково-дослідних установ на термін до шести місяців. Фінансування від ACS буде пріоритетним для надання максимально можливої допомоги українським вченим-хімікам.

Польща була основним напрямком для вчених-біженців з України. Окрім неї багато переміщених осіб виїхало до Естонії, Литви та інших країн. ACS планується розширити програму допомоги, включивши до неї партнерські академії. 

Детальніше: https://bit.ly/37RaGOs, https://bit.ly/3vSXUHd

2022-05-03

Фото: ACS

Підтримка дослідників України від американського хімічного товариства
Поширити