Європейська мережа академічної доброчесності ENAI провела тестування антиплагіатних систем, які використовуються у світовій практиці та розроблені на основі стандартів та критеріїв, прийнятих університетами ЄС, США, Австралії та ряду інших країн світу. Системи були згруповані  на основі отриманих результатів тестування. 

За результатами тестування виявлено, що деякі системи, які знаходять дублювання контенту, не виявляють увесь плагіат, а в окремих випадках ідентифікують неплагіатний матеріал як проблемний.

У переліку, наведеному нижче, представлені тест-системи, згруповані за рівнем корисності для ідентифікації плагіату:  
– частково корисні системи (PlagAware; PlagScan; StrikePlagiarism.com;  Turnitin; Urkund);
– малоймовірно корисні системи (Akademia; Copyscape; Docol©c; PlagiarismCheck.org; Plagiarism Software; Unicheck; Viper);
– не корисні (Dupli Checker; DPV; intihal.net).

Окремо визначена група систем, які розглядались, але не оцінювались (iPlagiarism; PlagiarismSearch;  Beyond Compare; DocMate®; Plagiarism3D).

Зі зведеними результатами тестування та списком критеріїв зручності використання сервісів можна ознайомитись у відкритому доступі. 

Детальніше: https://bit.ly/33qpSvX, https://bit.ly/3b9UaaU, https://bit.ly/3be6oPz, https://bit.ly/2R3zxGo, https://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/2002/2002.04279.pdf  

2021-05-05

Фото: Скріншот

Результати тестування антиплагіатних сервісів-2020
Поширити