Проект науковців Дніпровського національного університету ім. О. Гончара отримав 50 тис гривень на муніципальному конкурсі стартапів InnoDnipro. Дослідники пропонують створювати спеціальні штучні нерестовища та рифи, які мають покращити відтворення деяких видів риб у р. Дніпро.
Для розробки штучних гнізд вчені дослідили біологічні особливості нересту. У своєму проекті вони також врахували кліматичні, гідрологічні та температурні покажчики конкретної річної ділянки. У межах практичних досліджень, науковці вдосконалили конструкції штучних нерестовищ та випробовували їхню ефективність у різних водоймах регіону. Загалом над реалізацією проекту науковці працювали майже 10 років.
«Метою нашого екологічного проекту є, насамперед, відновлення природних нерестовищ і місць нагулу молоді риб в екологічно змінених ділянках Запорізького водосховища. Штучні гнізда і рифи – це унікальний і ощадливий метод поліпшення умов для відтворення риб. Конструкції розробляються під конкретний вид риб і сприяють ефективному освоєнню субстрату. Усе це захищає ікру від загибелі, створюючи для неї безпечне укриття», – зазначає керівник проекту, викладач кафедри загальної біології та водних біоресурсів ДНУ ім. О. Гончара Олег Маренков.
Втілення проекту збереже природну популяцію та поліпшить відтворення промислових видів риб. Крім того, його результати сприятимуть відновленню біорізноманіття водної екосистеми, розвитку рекреаційних зон та зеленого туризму.
Отримані кошти дослідники планують витратити на виготовлення нових і оновлення застарілих штучних нерестовищ, а також розробку експериментальних конструкцій рифів. Також у планах – видання посібника з методичними рекомендаціями щодо виготовлення та експлуатації прісноводних штучних нерестовищ.
Детальніше: URL : https://mon.gov.ua/ua/news/startap-naukovciv-dnu-shodo-rozmnozhennya-richnih-rib-otrimav-grant-na-konkursi-innodnipro
2018-12-26