Ефективність роботи наукових установ цього року оцінювали за новими правилами з використанням  єдиних прозорих критеріїв, з долученням незалежних експертів.  

За результатами атестації установи відносять до однієї з 4 груп:

  1. Лідери – мають високий рівень ефективності та визнані в Україні та світі. Атестуються на 5 років.
  2. Стабільні наукові установи, що можуть бути провідними за певними напрямами наукових досліджень. Атестуються на 3 роки.
  3. Наукові установи, що є унікальними у певній галузі, але демонструють невисокий рівень розвитку потенціалу. Атестуються на 2 роки.
  4. Наукові установи, для яких наукова, науково-технічна або інноваційна діяльність перестали бути основним видом діяльності, які не є унікальними у відповідній галузі та втратили перспективи розвитку. Такі установи протягом року мають бути реорганізовані чи ліквідовані.

Атестацію вже пройшли 176 закладів, з них найкращі результати показали 31. Перша хвиля оцінювання відбулась навесні. Тоді було атестовано 144 наукові установи. У другу, “осінню” хвилю, потрапили 32 заклади. Результати «осіннього» оцінювання затверджені 28 листопада 2019 року під час засідання відповідної експертної комісії.  

За підсумками цьогорічної атестації 176-и установ результати такі:

  • перша група – 31 установа;
  • друга група – 100 установ;
  • третя група – 44 установи;
  • четверта група – 1 установа.

“Зараз ми вперше забезпечили прозоре та незалежне оцінювання роботи наукових установ. Його нарешті проводили не Президії академій наук чи Міністерства, яким підпорядковані ці установи, а спеціальні експертні групи. В основі оцінювання – чіткі кількісні критерії, єдині для всіх: ефективність використання коштів, кадровий потенціал, дослідницька база, публікаційна активність, рівень міжнародної співпраці тощо. Водночас враховувались напрями роботи установ – медичні, військові, природничі, суспільні та інші”, – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович, який очолює комісію.

“Ми побачили, що результати незалежного оцінювання суттєво відрізняються від оцінювання самими засновниками. І це дуже важливо, адже не можуть всі “бути найкращими”. … Ми маємо підтримувати кращих, і основою для цього буде саме незалежна атестація”, – наголосив Юрій Полюхович.

Цьогоріч атестацію пройшли установи ряду Міністерств та галузевих академій. На наступний рік планується масштабна атестація установ НАН України.

Детальніше: https://bit.ly/2DywlIo, https://mon.gov.ua/ua/nauka/nauka/derzhavna-atestaciya-naukovih-ustanov 

2019-11-30 

Наукові установи оцінили за новими правилами
2019-11-30
Поширити